Vārda dienu svin: Lība, Emma

‘Jautājums un atbilde’-triloģijas otrā daļa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC klajā laiž amerikāņu rakstnieka Patrika Nesa triloģijas “Haosa spēle” otro grāmatu “Jautājums un Atbilde”. Tāpat kā Sūzenas Kolinsas “Bada spēļu” cikls, tā arī Patrika Nesa triloģija “Haosa spēles” pasaulē iemantojusi lielu popularitāti.

Jaunajā grāmatā “Jautājums un atbilde” izdzīvošanas spēli neparasti skarbā pasaulē turpina abi galvenie varoņi – Tods un Viola. Zēns un meitene, kuru drosme un gatavība upurēt sevi līdzinās cilvēciskā brieduma augstākajām kvalitātēm. Tomēr viņiem vēl jāpieaug, jāiepazīst sevi un vienam otru, taču kā lai to izdara Jaunajā Pasaulē, kurā, kā izrādās, nav ne patvēruma, ne zāļu pret Troksni – parādību, kuru Patriks Ness asredzīgi un ļoti trāpīgi interpretē kā informācijas pārbagātību, ar ko sastopas un no kā cieš ikviens no mums.

Triloģijas pirmā daļa “Nazis, ko neatlaist” lasītāju iepazīstina ar Jauno Pasauli – planētu, uz kuru devušies Zemes iedzīvotāji, jo cilvēces mūžseno mājvietu līdz nepazīšanai ir pārvērtis naids un tā agresīvākā izpausme – nebeidzami kari. Taču tik fantastiska šī jaunā planēta nemaz nešķiet – ārējā vide ir gandrīz tāda pati, kā uz Zemes, vienīgi debesīs spīd divi Mēneši un mežus un purvus apdzīvo mazliet neierastāka veidola un nosaukumu dzīvnieki. Zēns Tods, kurš kopš dzimšanas pazinis vien vīriešu sabiedrību un dzīvojis nepārejošā, nomācošā Troksnī, pēkšņi sastop klusumu – meiteni. Sākas viņu ceļš uz pieaugšanu, briesmu un pārdzīvojumu pilns.

Triloģijas otrajā daļā “Jautājums un Atbilde” Jaunā Pasaule tiek pretnostatīta divās karojošās frontēs – sieviešu un vīriešu. Kuram ir taisnība? Protams, Todu un Violu jaunie apstākļi ir padarījuši par pretiniekiem… Sākas karš.

Grāmata “Jautājums un Atbilde” ir saņēmusi ļoti daudz kritiķu cildinājumu. Publishers Weekly atzinīgi novērtējis tās lielisko sižetu un pasludinājis šo grāmatu “par vienu no gada labākajām jauniešu zinātniskās fantastikas grāmatām”. Kirkus Reviews atzīst, ka grāmata jālasa “aizturētu elpu” un ka tās “varoņi ir satricinoši reāli”. Costa Books Award žūrija grāmatu “Jautājums un Atbilde” vienbalsīgi raksturo šādi: “Satriecoši oriģināls, neatvairāms darbs.”

 

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu