Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

Jaunums – divi skarbi detektīvromāni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kolīna Makkalova ir daudzpusīga rakstniece – no aizkustinošiem mīlas romāniem (“Dziedoņi ērkšķu krūmā”) un pamatīgām dzimtas sāgām (“Morgana ceļš”) līdz vēstures romāniem ar lieliskām, sīki izstrādātām un precīzām vēsturiskajām detaļām (romānu sērija par Romas valdniekiem). Vai esat pamanījuši, ka rakstniece radījusi arī patiesi skarbus detektīvromānus? Pirms neilga laika Apgāds Zvaigzne ABC izdeva romānu “Rēgs”, tikko iznākuši vēl divi šīs sērijas darbi – “Dronta noslēpums” un “Divpadsmit”.

Lai gan notikumi, kas tajos risinās, brīžiem liek asinīm sastingt dzīslās, savā būtībā visi trīs detektīvromāni ir dziļi psiholoģiski pamatoti, pozitīvo un negatīvo varoņu tēli ir daudzšķautņaini un iztēli rosinoši. Kopā ar K. Makkalovu izsekojot varoņu domu gaitai, iespējams izjust nolemtību, kam pakļauti cilvēki, kuri izdara īpaši šaušalīgus noziegumus, turklāt rakstniece viņus neattaisno, vien atklāj viņu domāšanas veidu un attieksmi pret līdzcilvēkiem.

Lasītājus gaida aizraujoši sižeta pavērsieni, tikšanās ar kolorītiem personāžiem, kā arī iespēja izbaudīt laiku, kad izmeklētāji iztika bez mūsdienīgām tehnoloģijām, visvairāk paļaujoties uz veco labo dedukcijas metodi. K. Makkalovas radītais izmeklētājs kapteinis Delmoniko ir skarbs vīrs, kurš bieži vien vairāk paļaujas uz intuīciju, nevis apšaubāmiem izmeklēšanas rezultātiem. Viņa komandā strādā visnotaļ attapīgi un kolorīti izmeklētāji, un kopā viņiem izdodas atrisināt šķietami neiespējamas lietas, slepkavības, ko izplānojuši noziedzīgās pasaules dīvainākie prāti. Katra no kapteiņa Delmoniko šķetinātajām lietām ir atšķirīga, bet visi kopā šie detektīvromāni atklāj cilvēka dvēseles tumšākās un biedējošākās dzīles.

No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

Kolīna Makkalova (Colleen McCullough, dz. 1937) latviešu lasītājiem jau ir pazīstama kā grāmatu “Dziedoņi ērkšķu krūmā”, “Tims”, “Pieskāriens”, “Nepiedienīgā apmātība” un Romas valdnieku sērijas darbu “Pirmais vīrs Romā”, “Zāles vainags” un “Fortūnas izredzētie” autore. Detektīvromānu sērijā par izmeklētāja kapteiņa Delmoniko darbiem šobrīd iznākušas trīs grāmatas: “Rēgs”, “Divpadsmit” un “Dronta noslēpums”.

Dalīties.

Atstāt Ziņu