Vārda dienu svin: Brencis, Audris, Inuta

Jauns spriedzes romāns – ‘Viens šāviens’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

as ir Džeks Rīčers un kā viņš varētu palīdzēt snaiperim, Irākas kara veterānam, kurš tikko arestēts par piecu cilvēku nošaušanu? Spriedze, spriedze, spriedze. Un politika.

Lī Čailds (īstajā vārdā Džims Grānts) ir angļu rakstnieks, kurš radījis veselu romānu sēriju par Džeku Rīčeru, atvaļinātu ASV specdienestu karavīru. Latviešu valodā pirms dažiem gadiem iznāca arī viņa pirmais romāns “Nāves zona” (The Killing Floor), par kuru rakstnieks ieguva Entonija balvu kategorijā “Labākais pirmais romāns”, Barija balvu un vairākus citus literārus apbalvojumus.
Arī jauniznākušais romāns “Viens šāviens” stāsta par Džeku Rīčeru, un šajā reizē Džekam jāatrisina masu slepkavības lieta kādā nelielā ASV pilsētiņā. Tur tikko kāds Irākas kara veterāns, Džeimss Bārs, no lielveikala automašīnu stāvvietas šāvis uz cilvēkiem. Seši šāvieni, pieci nogalinātie. Pierādījumi pret Džeimsu Bāru ir nepārprotami, un to ir daudz. Taču arestētais snaiperis atsakās atzīt savu vainu. Viņa vienīgie vārdi pēc aresta ir: “Jūs esat apcietinājuši nepareizo. Sameklējiet Džeku Rīčeru.”

Džeks Rīčers tiešām pazīst šāvēju. Un dodas ceļā, lai izmeklētu šo lietu. Jau drīz vien izrādās, ka Džeimsa Bāra lietā ir arī dažas neskaidrības, turklāt bīstamajā spēlē iesaistīti daudz vairāk cilvēku, nekā sākumā licies. Nežēlīgā slaktiņa sarīkotājs ir brīvībā un cīnīsies par saviem mērķiem līdz galam…

Lī Čailds ir meistarīgs spriedzes radītājs, un “Viens šāviens” ir romāns, kas izlasāms vienā elpas vilcienā. Autors ir ne tikai spriedzes meistars, bet arī prasmīgs novērotājs, un viņa radītos varoņus ir viegli iztēloties – gan Džeku Rīčeru, gan jauno advokāti Helēnu Rodinu, gan Čārliju ar matiem kā saru suku. Arī iemesli, kādēļ katrs no viņiem iesaistās snaipera lietā, ir saprotami. Lai gan darbība risinās ASV, jūtams, ka romāna autors ir anglis – tajā nozīmē, ka viņa zināšanas ir plašas un daudzpusīgas un romāna sižets savērpts prasmīgi. Spriedzes romānu cienītājiem ir vērts iegaumēt Lī  Čailda vārdu – jo Džeka Rīčera piedzīvojumi turpināsies!


No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

Dalīties.

Atstāt Ziņu