Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Jaunā gada apņemšanās: Svara zaudēšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ums visiem ir tendence gada sākumā apņemties, ka mainīsim savu dzīvi uz labo pusi. Mēs izvirzām mērķus uzlabot karjeru, dzīves apstākļus, ģimenes dzīvi utt. Daudzi no mums jaunā gadā apsola vairāk domāt par sevi un savu ķermeni. Diemžēl tikai retais patiešām ķeras klāt un uzlabo savu figūru. Šeit ir daži padomi, lai īstenotu šo jaunā gada apņemšanos – zaudēt svaru un uzlabot sava ķermeņa aprises.

Izvirzi reālus mērķus:
Pirmkārt, tev jāzina precīzs svars, ko gribi zaudēt, lai varētu izveidot konkrētu mērķi. Ir ļoti svarīgi noteikt reālus mērķus, jo tas palīdzēs patiešām zaudēt svaru un būt apmierinātai ar rezultātu.

Plānošana:
Veic uzskaiti par to, ko tu ēd, un kāds ir tavs ikdienas vingrojumu progress. Tas ļaus tev uzskatāmi redzēt kā tiek sabalansētas šīs divas tik svarīgās lietas. Iespējams, kaut ko vajadzēs palielināt, kaut ko – samazināt.

Atceries, ka svara zaudēšana nav neēšana! Svara zaudēšana ir – diēta, regulāra un pietiekama ūdens dzeršana ikdienā, regulāri vingrojumi, labs miegs, samazināts stresa līmenis, aktīvs dzīvesveids.

Kontrolē situāciju:
Cilvēki, kuriem ir svara problēmas bieži tiek ietekmēti no kādiem ārējiem apstākļiem. Tāpēc pārliecinies, ka tu ēd vienā un tajā pašā laikā katru dienu. Nezaudē apņemšanos, pēti cēloņus, kas ietekmē vai var kavēt tava plāna izdošanos.

Nodrošini, lai mājās ir veselīga pārtika:
Tu ēd to, kas ir pa rokai – tieši tik vienkārši! Bieži vien izsalkums uznāk vēlākā nakts stundā, kad, piemēram, skaties filmu vai ilgāk strādā. Lai izvairītos no neveselīgas pārtikas ēšanas, vienmēr domā uz priekšu. Vienmēr iepērc veselīgus našķus un pārtiku, lai šādos brīžos tev būtu kas pa rokai un tu nesabojātu savus centienus, zaudēt svaru.

Maini savas attiecības ar ēdienu:
Bieži vien mēs ēdienu uzskatam kā izklaidi, nevis kā vajadzību patiešām remdēt izsalkumu. Kādam ir ieradums ēst, skatoties filmu, kādam tad, kad ir stress, kādam tad, kad ir garlaicīgi. Tātad, izpēti, kas ir emocionālie iemesli, kas tev liek stiept roku pēc kādas uzkodas (un visbiežāk – neveselīgas) pat tad, ja neesi izsalkusi.

Izvēlies mazākas porcijas:
Pārtika ir arī veids, kā mēs parādām savu viesmīlību, vienalga, vai mēs paši cienājam vai cienājamies. Ja tev ir paredzēta ēšanas kopā ar draugiem vai ģimeni, izvēlies arī ūdens glāzi vai tēju bez cukura. Tas ļaus tev samazināt uzņemto kaloriju daudzumu jeb vienkārši, mazāk ēst. Un, protams, izvēlies mazākas porcijas un nekautrējies ko atstāt uz šķīvja, ja nevēlies ēst.

Esi pacietīga:
Tas ir neizbēgami, ka tev nāksies saskarties kāpumiem un kritumiem. Tas var prasīt ilgāku laiku, nekā tu domāji, tas var arī izrādīties patiešām grūti, jo ir taču jāmaina sava ierastā ikdiena… Bet, atceries, ka tas ir ilgtermiņa plāns, ka tas ir tavs dzīvesveids un, ir jāpaiet laikam, lai tu no tā gūtu prieku. Esi pacietīga un koncentrējies.

Izkustēšanās:
Fiziskas aktivitātes ne tikai palīdz svara zaudēšanā, tām ir arī daudz citu pozitīvu ietekmju uz tavu ķermeņi, piemēram, paaugstinās asins cirkulācija, samazinās apetīte, veidojas labsajūtas hormoni, uzlabojas labā holesterīna pieaugums un samazinās sliktā holesterīna līmenis.

Atalgo sevi:
Ir ļoti svarīgi atalgot sevi. Iegādājies sev jaunu apģērbu, kas labi der, vai palutini sevi ar spa, manikīru vai pedikīru. Dari to, kas vēl vairāk tev liek priecāties par savu ķermeni un savu izskatu, jo tas apstiprinās sajūtas, ka tu esi uz pareizā ceļa un, ka šāds dzīvesveids patiešām ir labs! Un, nebaidies uzklausīt komplimentus!

 

Mēs nākam tev  talkā palīdzēt šo apņemšanso īstenot. Lūk, šeit būs daži no rakstiem, kas Tev noderēs, īstenojot šo apņemšanos:

Vieglie un veselīgie izsalkuma remdētāji
Tik daudzas dāmas gadu sākušas ar apņemšanos ēst veselīgāk. Tomēr ēst gribas un ne tikai reizi dienā. Tad nu nākam talkā ar idejām, kā ātri un, galvenais, veselīgi remdēt apetīti vai slāpes! Šīs idejas noderēs gan brokastu galdam, gan plānojot vieglas pusdienas un domājot par reizē sātīgiem un veselīgiem izsalkuma un slāpju remdētājiem. Lasi šeit>>

Četras atrunas, kas veicina sievietes neveselību
Bailes izmanto visdažādākos ieročus – vēl vienu kūciņu vai saldējumu (man bija ļoti stresaina diena), vēl vienu “ziepju operas” sēriju, vēl vienu paciņu cigarešu. Mēs visādi mēģinām sevi novērst no patiesā risinājuma, lai tikai šobrīd, kaut uz mazu brītiņu, justos labi.    

Ir pienācis laiks rīkoties. Inese Millere ir sagatavojusi sarakstu ar četrām visbiežāk izplatītākajām atrunām un bailēm, kas uztur cilvēku neveselu un bezspēcīgu ko mainīt. Atrod to vienu, kas tevi attur no pārmaiņu izdarīšanas un atpazīsti tās patieso melīgo seju. Lasi šeit>>

Hormonu ietekme uz veselīgu svara zudumu
Visi raksta par to, ko vajag ēst, vai kādi fiziskie vingrinājumi ir jāveic. Taču, pa lielam, katrs jau ir sapratis, kas kopumā ir veselīgs, kas nav un, ka ir jākustās, bet to, kādā intensitatē un kurā laikā jākustās,kas būtu jāēd no fizioloģijas viedokļa, kā strādā organisms, to gan īsti visi nezina. Vairāk par sportu un uzturu mums pastāstīja privātais treneris Aigars Kotāns. Lai šeit>>

Kāpēc cilvēks pieņemas svarā?
Cilvēks kļūst resns, kad uzņem sevī lieku uzturu- to uzturu, kas nebija nepieciešams enerģijas atjaunošanai. Par to, kas ir nepieciešams, signalizē ķermenis ar izsalkuma, sāta vai izteiktas kāres pēc noteikta tipa ēdiena palīdzību.
Tātad- fiziskā plāksnē raugoties, liekais svars patiešām veidojas, organismam noliekot rezervēs to, kas apēsts par daudz. Taču bieži vien cilvēks ēd ne tikai tāpēc, ka viņam tiešām fiziski tas ir nepieciešams. Lasi šeit>>

Produkti, kas palīdz attīrīt organismu
Organismu apgrūtina stress un nepareizs dzīvesveids, tāpēc laika gaitā tam kļūst aizvien grūtāk tikt galā ar šiem atkritumiem un tos izvadīt. Tad nepieciešama detoksikācija, kas izvada no organisma nevajadzīgo. Mēs šoreiz nerunāsim par kādām kūrēm vai īpašām detoksikācijas procedūrām. Mēs gribam parādīt, ka mūsu pārtikā ir daudzi produkti, kuriem piemīt īpašības, kas arī palīdz izvadīt no organisma liekās vielas, vai kā citāti uzlabot organisma funkcijas. Lasi šeit>>

Tievēšanas kļūdas un to sekas
Lai tievēšanas process būtu sekmīgs, neciestu veselība un nepazustu motivācija, Vivido Gym ir apkopojis biežāk pieļauto kļūdu uzskaitījumu un to, kā tās nepieļaut vai novērst.
Lasi šeit>>


Dalīties.

1 komentārs

  1. pieredzīte on

    Man šķiet, ka tievēšanai Jaunais gads ir pilnīgi nepiemērots. Daudzi/as apņemas, jo visi apkārt apņemas to darīt, taču realitātē gandrīz visiem Vecgada vakarā skaļi izteiktās apņemšanās aizmirstas jau nākamajā rītā pie nokrautā brokastu galda.

Atstāt Ziņu