Vārda dienu svin: Elfrīda, Sintija, Sindija

Ja esi saņēmusi uzaicinājumu, dodies pie ārsta!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Reizi trīs gados ikvienai sievietei vecumā no 25 gadiem Latvijā ir iespējams bez maksas veikt profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu. Līdz šim šo iespēju izmantojusi mazāk kā piektā daļa.

Veselības norēķinu centrs aicina sievietes, kuras jau ir saņēmušas uzaicinājuma vēstules, bet vēl nav devušās pie ārsta, rūpēties par savu veselību un gādāt par to, veicot dzemdes kakla un krūts vēža profilaktiskos izmeklējumus.

Veselības norēķinu centrs informē, ka kopš ir uzsākta valsts organizētā vēža savlaicīgas atklāšanas programma sievietes ir izmantojušas 107 776 uzaicinājuma vēstules, lai veiktu valsts apmaksātus profilaktiskos izmeklējumus.

Taču kopumā līdz 2010.gada 1.decembrim uzaicinājuma vēstules dzemdes kakla vēža profilaktiskajam izmeklējumam kopumā ir izsūtītas 389 457 sievietēm, bet krūts vēža profilaktiskajam izmeklējumam – 268 408 sievietēm.

No tām izmantota mazāk kā piektā daļa. Profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu veikušas 54 802 sievietes jeb 14,1% no uzaicināto sieviešu skaita, savukārt mamogrāfijas izmeklējumu veikušas 52 974 sievietes jeb 19,7% no uzaicināto sieviešu skaita.

Kādi bijuši rezultāti tām, kas aizgājušas uz pārbaudi?

No 52 974 izmeklētajām personām uz krūts vēzi 621 sievietei ir aizdomas par ļaundabīgo veidojumu, bet vēža šūnas ir atklātas 76 sievietēm.
Savukārt no 54 802 izmeklētajām personām uz dzemdes kakla vēzi 1 313 sievietēm nepieciešami tālāki izmeklējumi diagnozes precizēšanai.

Izmantojiet šo iespēju un pārbaudieties! Tas taču jums neko nemaksā, bet var izglābt dzīvību!

Vai Tu esi saņēmusi un izmantojusi savu uzaicinājumu?

 

Uzziņai
Kopš 2009.gada sākuma valsts organizētā un apmaksātā krūts dziedzera un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros Veselības norēķinu centrs izsūta uzaicinājuma vēstules sievietēm, lai reizi trijos gados katrai Latvijas sievietei vecumā no 25 – 70 gadiem, ja viņa to vēlēsies, būtu iespēja veikt dzemdes kakla vēža izmeklējumu, un reizi divos gados vecumā no 50 – 69 gadiem būtu iespēja veikt mamogrāfijas izmeklējumu.

Dalīties.

2 komentāru

  1. Šogad saņēmu uzaicinājumu profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu veikšanai. Protams izmantoju un tagad sirds mierīga-viss kārtībā. Ceru sagaidīt arī otro uzaicinājumu.

  2. Man ari atnaca pirmais uzaicinajums un es ar draudzeni (kurai ari bija uzaicinajums) gajam kopa 🙂 Tagad abam prieks, ka viss kartiba un, ka ir iespeja bez maksas parbaudities 🙂

Atstāt Ziņu