Vārda dienu svin: Lība, Emma

Ja esi Facebook, tev tas jāzina

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja sociālais tīkls Facebook būtu valsts, tad iedzīvotāju skaita ziņā (550 miljoni) tā jau tagad būtu trešajā vietā pasaulē. Diemžēl šāda pārapdzīvotība piesaista ne vien statistikas cienītāju, bet arī noziedznieku uzmanību. Kaspersky Lab speciālisti iesaka, kā sevi pasargāt no krāpniekiem.

Facebook visizplatītāko kiberapdraudējumu piemēri:

  • Jūs saņemat paziņojumu par komentāru vai par to, ka esat atzīmēts kādas personas fotogrāfijā. Vienlaikus no jums tiek prasīti dati īpašas lietojumprogrammas izmantošanai, kas ļaus jums apskatīt komentārus vai attēlus. Paturiet prātā, ka parasti Facebook šādu informāciju sniedz bez īpašas lietojumprogrammas.
  • No kāda drauga saņemat ziņu ar piedāvājumu apmeklēt noteiktu saiti. Šādi ziņojumi var parādīties arī jūsu jaunumu sadaļā.
  • Jūs saņemat ziņojumus angļu valodā no draugiem, kas parasti nekomunicē angliski, turklāt rakstības stils neatbilst viņu tipiskajai saziņas manierei.
  • Jūs atklājat, ka nespējat piekļūt savai Facebook lapai, vai arī jūsu draugi sāk saņemt no jums dīvainas ziņas.

Kā sevi pasargāt?
Izmantojot jums nozagto piekļuves informāciju jūsu kontam Facebook, krāpnieki var jūsu vārdā izsūtīt surogātpastu, saites uz inficētām tīmekļa vietnēm, kā arī iesaistīt jūsu virtuālo personību bīstamās interneta mahinācijās. Turklāt, ja piekļūšanai Facebook jūs izmantojat mobilo tālruni, var būt apdraudēti arī dati, kas tajā glabājas.

Izmantojot sociālos tīklus, ir svarīgi atcerēties par kiberdrošību, kombinējot dažādus aizsardzības līdzekļus un metodes, kā arī neaizmirstot par veselo saprātu. Pievērsiet uzmanību jebkādai aizdomīgai aktivitātei tīklā. Piemēram, kad saņemat pieprasījumu lietojumprogrammas palaišanai, kam vajadzīga piekļuve jūsu personas datiem, rūpīgi pārbaudiet šīs lietojumprogrammas likumību.

Kad saņemat saiti uz nepazīstamu tīmekļa vietni, vispirms rūpīgi padomājiet, vai vajag uz tās klikšķināt. Ja pamanāt kaut ko aizdomīgu paziņojumos vai jaunumu sadaļā, izdzēsiet šo informāciju un brīdiniet nosūtītāja konta īpašnieku – visticamāk, viņa konts ir uzlauzts.

Veselais saprāts un modrība vienmēr noder, taču ar tiem ne vienmēr pietiek, tāpēc pilnvērtīgai aizsardzībai ir jāizmanto mūsdienīgas un uzticamas Internet Security klases antivīrusu programmatūras.

Dalīties.

Atstāt Ziņu