Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Iznākusi grāmata par fiktīvajām laulībām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Klajā tiek laista Aleksandras Jolkinas grāmata „Piesmietā misis Eiropa”. Tajā aprakstīta žurnālistiskā izmeklēšana par fiktīvajām laulībām, kas katru gadu ļauj tūkstošiem imigrantu, galvenokārt, no Āzijas valstīm legalizēt savu uzturēšanos Eiropas Savienībā. Izmeklēšanas laikā žurnāliste Aleksandra Jolkina uzdevās par potenciālo līgavu, kuru interesē iespēja fiktīvi apprecēties. Mainot identitātes, viņai izdevās atklāt šī plaukstošā un likumdošanas nepilnību dēļ grūti sodāmā biznesa šokējošās aizkulises.

Kas patiesībā notiek ar simtiem to Latvijas sieviešu, kas, cerot uz vieglu peļņu, katru gadu ļaujas fiktīvo laulību vilinājumam? Kā notiek vervēšana, naudas sadale, un kāpēc šis plaukstošais bizness nav pārtraukts likumīgā ceļā? Kas ir vervētāji? Kāpēc sievietes pieņem tik šaubīgus piedāvājumus? Atbildes uz visiem šiem jautājumiem Aleksandra Jolkina ieguvusi tieši no pirmavotiem – neskaitāmās tikšanās reizēs ar vervētājiem, līgavaiņiem, līdzdalībniekiem un upuriem kā Latvijā, tā Īrijā.

Grāmatā iekļautas daudzas fotogrāfijas, kurās fiksēti noziedzīgo grupējumu pārstāvji (to vidū arī kāda nepilngadīga vervētāja no Cēsu rajona), Pakistānas valsts piederīgā fiktīvās laulības ar latviešu meiteni, kā arī latviešu meitenes, kas piekritušas vervētāju piedāvājumam. 

Žurnālistes drošības apsvērumu dēļ grāmatā nav ievietotas to vervētāju fotogrāfijas, kuri dzīvo Dobelē vai strādā Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Grāmata būs nopērkama drukātā formātā grāmatnīcās un e-Grāmatas formātā interneta grāmatnīcā www.gramatuklubs.lv sākot no pirmdienas, 10. janvāra. Bet tikai Zvaigznes grāmatnīcā Rīgā, Valdemāra ielā 6 šajā dienā pirmie 10 pircēji grāmatu saņems par brīvu, bet nākamie 100 – par puscenu.

Pētījuma tapšanu atbalstījis Eiropas pētnieciskās žurnālistikas fonds (European Fund for Investigation Journalism).

Dalīties.

Atstāt Ziņu