Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Iznācis ‘Ēd, lūdzies, mīli’ turpinājums

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pie lasītājiem ir nonācis kulta romāna “Ēd, lūdzies, mīli” turpinājums –  Elizabetes Gilbertas autobiogrāfiskais darbs “Saistības”.

2006.gadā izcili prasmīgā žurnāliste Elizabete Gilberta saraksta atmiņu grāmatu “Ēd, lūdzies, mīli” un iegūst popularitāti visā pasaulē. Autobiogrāfiskais romāns tiek izdots vairāk nekā trīsdesmit valodās un iegūst kulta romāna statusu. Arī Latvijā romāns “Ēd, lūdzies, mīli” ir visvairāk pirktā grāmata 2010.gadā. Pēc romāna motīviem uzņemta arī tāda paša nosaukuma filma ar Džūliju Robertsu galvenajā lomā.

Sava autobiogrāfiskā bestsellera “Ēd, lūdzies, mīli” nobeigumā Elizabete Gilberta iemīlējās Felipē, brazīliešu izcelsmes Austrālijas pilsonī, kas viņu iepazīšanās brīdī dzīvoja Indonēzijā. Mīlētāji apmetās Amerikā un zvērēja viens otram mūžīgu uzticību. Tomēr viņi zvērēja arī kaut ko citu: nekad un nekādos apstākļos nestāties oficiālā laulībā. Tad kādu dienu iejaucās liktenis ASV valdības izskatā – ierēdņi aizturēja Felipi robežas šķērsošanas brīdī un izvirzīja noteikumu: vai nu pārim jāprecas, vai arī Felipem nekad vairs nebūs atļauts ieceļot šajā zemē.

Saprazdama, ka “laulības spriedums” ir neizbēgams, Elizabete Gilberta nolēma pārvarēt savas bailes no laulības, pamatīgi izpētot laulības institūciju. Autorei raksturīgā atjautība, asais prāts un iejūtība ļauj apcerēt laulību “pilnā apgaismojumā”, atklāti apskatot jautājumus par saderību, apmātību, ģimenes tradīcijām, sabiedrības gaidām, šķiršanās risku un ikdienas pienākumiem. Viņa norauj plīvuru mītiem, meklē izskaidrojumu bailēm, cenšas visur saskatīt vēsturisko perspektīvu un romantiskās fantāzijas samēro ar emocionāliem kompromisiem. Grāmatas nobeigums izskan kā savdabīgs mīlestības triumfs, ietverot sevī visus sarežģījumus un sekas, kas neizbēgami pavada ikvienu reālu mīlestību reālajā pasaulē.

 

Romānu “Saistības” izdevis Apgāds Zvaigzne ABC, no angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Dalīties.

8 komentāru

  1. Murgs pilnīgākais!!!<br>Esmu vairākas reizes mēģinājusi lasīt, 2 reizes mēģinājusi skatīt filmu… beztolks……. nu neopatīm tāds vājprāts!!!<br>Neuzbrūciet, tas ir tikai un vienīgi mans personiskais viedoklis!!

  2. Līga Ozoliņa on

    Esmu dzirdējusi dažādas atsauksmes. Pati grāmatu gan neesmu lasījusi, tikai filmu noskatījos. Filmu vērtēju kā viduvēju, taču, kā zināms, filma ne vienmēr ir tas pats, kas grāmata un otrādāk. Līdz ar to nevaru spriest par grāmatas kvalitāti. Katrā ziņā, nu, kad iznācis tās turpinājums, ir vilinājums izlasīt abas daļas.

  3. Nopirku un izlasīju arī otro grāmatu 🙂 Tā kā esmu precīzi rakstnieces vecumā un tādas pašas dilemmas priekšā – grāmata man noderēja. Nu, vismaz, lai paskatītos uz sevi no malas. 🙂 Iesaku tām, kurām nav vēlmes grāmatā meklēt vienīgo augsto gudrību vai dižās atklāsmes. Stiliņš – vienkāršs, saprotams. Divos vakaros izlasīju un varēju teikt ,,Jā, tas par mani!"

  4. Lasīju grāmatu un, izņemot dažas "garšīgās" vietas, nevarēju sagaidīt, kad tā beigsies. Bet filmu gan izbaudīju. Tās krāsas, skaņas, daba…Uh! Gribētos palasīt otru grāmatu. Tas laikam filmas iespaidā.

  5. Pilnīgi piekrītu ko visi jūsmo . Lasiju otro gramatu , nu nesapratu to raksnieces domu . Ja pirmās attiecības neveicās, tad kādeļ kad otrās viss ir okei un viens otru mīl negrib precēties . Es nesapratu ….

Atstāt Ziņu