Vārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Izmēģinu ‘teipus’ – sāpes noņemošos plāksterus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

em kājām čaukst sārtas un zeltainas lapas, peļķēs spoguļojas te pelēkie lietus mākoņi, te saules stari. Nenoliedzami pastaigām rudenī ir savs šarms. Ai!- sāpe ceļgalā. Nākas apstāties, kamēr pāriet. Jā, rudens tomēr ir arī laiks, kad saasinās hroniskas kaites, manā gadījumā- vecais draugs artrīts. Jau bērnībā atklāts (ārstu slēdziens-iedzimts) un ārstēts, tas uz vairākiem gadiem lika man mieru. Taču šoruden, visticamāk saistībā ar organismā notiekošajām pārmaiņām pēc dzemdībām, sāpes locītavās atgriezušās. Cīņā ar tām papildus kalcija lietošanai, pretiekaisuma ziedēm, burkānu kūrēm (vēlāk sekos arī ķirbju kūre!) un vingrojumiem nolēmu izmēģināt arī jaunu metodi- teipošanu.

Kas ir teipošana?
Teips
tulkojumā no angļu valodas nozīmē plāksteris, saite,un teipošana attiecīgi ir medicīniska metode cilvēka veselības uzlabošanai, kuras pamatā ir lipīgas lentes pielīmēšana dažādām ķermeņa daļām.
Šīs terapijas būtība neslēpjas teipā, bet gan īpašā metodikā, kā to uzlīmē. Nav tā, ka vienkārši uzlīmējot sāpošai mugurai zilu vai sarkanu plāksteri, sāpe pāries. Teipošanas speciālisti ir medicīnas darbinieki –fizioterapeiti un ārsti- cilvēki, kas ļoti labi pārzina cilvēka anatomiskās un funkcionālās īpatnības.

Palīdz kā muguras, tā menstruāciju sāpēm
„Izmantojot dažādas teipošanas tehnikas, iespējams gūt dažādus efektus. Ar tās palīdzību var tikt ārstēti traumēti muskuļi, un iedarbināts paša ķermeņa atveseļošanās process, panākts traumētu muskuļu sāpju atvieglojums, kā arī locītavu sāpju likvidēšana,” norādīts fizioterapijas centra Audemus mājaslapā. Ar teipa palīdzību varot mazināt kā muguras sāpes, tā menstruālās sāpes, koriģēt stāju un pat sekmēt laktāciju jaunajām māmiņām.

Izmēģinu teipus uz savas ādas
Es teipus izmēģināju divreiz. Pirmajā reizē turēju tos trīs dienas. Otro reizi plāksterus man uzlīmēja pirms pāris dienām, tā kā tie vēl atrodas uz manas ādas.Teipus var nēsāt pat veselu nedēļu-kamēr vien tie turas uz miesas. Tikai pirmajā dienā pēc teipu uzlīmēšanas nav ieteicams iet dušā, lai plāksteri tik ātri nenonāktu nost.

Ar ko jārēķinās? Ar to, ka teipi ir diezgan uzkrītoši. Ja plāksteris uzlīmēts pret muguras sāpēm, to neviens zem apģērba neredzēs, bet manā gadījumā spilgti zilie teipi stiepās pa abām rokām un kājām. Tādu ieraugot vīrs mani nodēvēja par „Avatāru”.

Vēl viens padoms- pirms dodies uz teipošanu, vietu, kas tev sāp un ko tev aplīmēs, vēlams noskūt. Citādi, kad ņemsi plāksterus nost, dabūsi vēl papildus sāpīgu „vaksācijas ” efektu.

Kādi ir rezultāti? Jāatzīst, man šķita neticami, ka krāsainu lentu uzlīmēšana var ko palīdzēt, bet es to izjutu pati uz savām locītavām. Jau nākamajā rītā pēc noteipošanās kājas vairs nesāpēja, arī plaukstas nebija tik stīvas. Un tā nav sakritība, jo izmēģināju šo terapiju divreiz un pārliecinājos, ka teipi tiešām mazina sāpes un noņem tūsku ap locītavām. Tādēļ šoruden teipošanu esmu iekļāvusi savā veselības uzlabošanas aktivitāšu augšgalā. Par spīti tam, ka izskatos pēc Avatāra.

Teipošanu izmēģināju pie fizioterapeites Lienes Grigānes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu