Pamostos un pieeju pie loga. Termometrs nepielūdzami rāda -18°C (jā, jā, todien es vēl nezināju, ka pāris dienas vēlāk būs jau visi -30°C). „Atbilstošs laiciņš Sibīrijas SPA nobaudīšanai,” pie sevis nedaudz ironiski nodomāju.
Tieši tā – kopš pagājušā gada nogales Latvijā var izbaudīt īpašās Sibīrijas SPA procedūras. dabaSpa studija ir vienīgā, kas saviem klientiem piedāvā šo īpašo SPA koncepciju, jo ir tās oficiālā pārstāve Baltijas valstīs. Tā kā tas ir kaut kas jauns un nebijis, nolemjam, ka SievietesPasaulei tas ir jāizmēģina uz savas ādas.
Tā nu es vienā no šīs ziemas aukstākajām dienām, ievīkstījusies mētelī, dodos „izbaudīt Sibīriju” (lasi – Sibīrijas dabas labumus). Ir auksts, taču mierina doma, ka tikšu sildīta, nevis saldēta. Man paredzēts baudīt Sibīrijas SPA pamatprocedūru – sildīšanos pirtī „Sibīrijas dziedniece”. Tā ir sildīšanas jeb termo-aromterapijas procedūra ciedra mini-saunā, kas spēj sniegt dziedniecisku iedarbību uz organismu, kā arī mazināt nogurumu, saspringumu, var uzlabot vielmaiņu un ādas stāvokli, vēstī mājaslapā atrodamā informācija.
Ierodos minūti minūtē nedaudz aizelsusies. Taču tiklīdz atveru durvis, atduros kā pret sienu: te steigties vairs nepiedien, te valda miers. Kad noģērbusies esmu aizpildījusi anketu par savu veselības stāvokli (tas ir būtiski, lai izvērtētu to, cik intensīvu procedūru var veikt), meistare izmēra asinsspiedienu.
– Vai Jūs uztraucaties? Viņa jautā.
– Nē, nē, es tikai steidzos. Atbildu un priecājos, ka esmu uzzinājusi arī savu asinsspiedienu, kas, man pašai par brīnumu, šoreiz salīdzinoši labs.
Tad jau arī tieku pavadīta uz telpu, kurā notiks procedūra. Šķiet, ka te laiks iet divas reizes lēnāk, kā tur ārā. Skan klusināta mūzika, spīd rāma gaisma, iekārtojums uzbur sajūtu, it kā es atrastos pielijušā mežā. Noskalojos un esmu jau gatava kāpt mini saunā jeb, kā paši darbinieki to sauc – „mucā”. Kabīne ir izgatavota no divsimtgadīga ciedra koka, kurš vēl pēc nociršanas līdz pat simts gadiem turpina izdalīt antibakteriālas vielas – fitoncīdus, kuri dezinficē apkār esošo telpu un iznīcina mikrobus.
Kā pastāsta SPA meistare, šī pirts procedūra ir īpaši ieteicama cilvēkiem pazeminātas imunitātes periodos, to var apmeklēt arī bērni, sākot no piecu gadu vecuma. Tā arī ieteicama cilvēkiem ar paagstinātu asinsspiedienu, jo spēj harmonizēt sirds asinsvadu sistēmu.
Kad esmu iesēdusies un „muca” tiek aizvērta, ķermeni pārņem patīkams siltums, ārā palikusi tikai galva. Tā kā pirts darbojas ar „dry” jeb sauso siltumu, proti, gaisa mitrums kabīnē ir 30% robežās, ķermenis svīst, taču nepārkarst. Sildīšanas procedūra ilgsts līdz 20 minūtēm. Temperatūra kabīnē var būt robežās no 55-70°C – manā gadījumā ir 57°C. Ir tieši laikā. Ja pirms bērniņa dzimšanas diezgan bieži gāju pirtī un biju pieradusi pie karstuma, tad pēdējā gada laikā pirtī neesmu gājusi īpaši bieži. Bet šis siltuma līmenis ir patīkams.
Sēžu un baudu, ķermeni pārņem miers un acis pašas veras ciet. Patiesībā apstājas laiks. Jūtu tikai, kā vaigos „uzzied” rozes. Tuvojoties procedūras beigām, vienā mirklī āda kļūst slapja – sviedri pa visām porām sāk spiesties uz āru. Lai tik svīst vēl, – pie sevis domāju, jo ķermenī, visdrīzāk, daudz nevajadzīgu vielu sakrājies, ko prasīties prasās izvadīt. Jau iedomājos, cik maiga kļūs āda pēc procedūras… Par to gādāšot arī Sibīrijas skujukoku ēteriskais balzāms ar dziednieciskajiem augiem, kas tiek izplatīts kabīnē pēdējās deviņās minūtēs. Smaržo ļoti labi. Vispār ir ļoti labi, esmu atslābinājusies un varētu pat teikt, ka nejūtu vairs savus locekļus. Vienīgi… tā galva jātur! Aizdomājos, vai šāda pirts ir pieejama arī guļus variantā (kā noskaidroju vēlāk – pagaidām nav gan).
Kad sildīšana ir beigusies, meistarīte noņem no auss sensoru, kas visas procedūras laikā uzraudzīja, kā mainās pulss, un paziņo, ka izdevies sadedzināt arī diezgan daudz kaloriju (tas uzrādās nelielā displejā, kur redzama arī pirts temperatūra). Ne velti šo procedūru izmanto ne tikai uzmundrināšanas un veselības veicināšanas nolūkos, bet arī ķermeņa formu korekcijai.
Lai arī pēc šīs procedūras 12 stundas neieska mazgāties, neizmantojot nekādus mazgāšanas līdzekļus, es tomēr noskalojos vēsā ūdenī, jo ir dienas vidus un jādodas tālāk dienas darbos. Taču arī pēc vēsā ūdens ir sajūta: ja iziešu ārā, viss ap mani izkusīs, jo ir tik silti.
Šajās aukstajās dienās tas ir tieši tas, kas vajadzīgs. Kad esmu saģērbusies, mani aicina nelielā telpā, kur, ietinusies segā, varu atdzist un nesteidzīgi baudīt tēju ar medu.
Kā jau minēju iepriekš, šī sildīšanās ciedra pirtiņā ir sākuma rituāls visām pārējām Sibīrijas SPA procedūrām. Un tās, es jums teikšu, ir ļoti interesantas: masāža ar ciedra čiekuriem, ledus masāža, ķermeņa skrubēšana ar sasmalcinātām ciedra riekstu čaumalām un dabiskām eļļām, ķermeņa ierīvēšana ar jūras sāli un tam sekojoša ietīšana ar ādu atjaunojošu medus-saldkrējuma maisījumu u.c. Skan tik labi, ka gribētos turpināt šo Sibīrijas SPA kultūras iepazīšanu!
Par Sibīrijas SPA vairāk vari uzzināt –
http://dabaspa.lv/sp/
VAI
dabaSpa
Antonijas ielā 11, Rīgā
Darba laiks darba dienās: 10.00-20.00
Brīvdienās: pēc pieraksta
Rezervācijas/informācijas tālrunis: 67336740, 27704206
3 komentāru
Mm, masāža pēc pirtiņas ar ledus gabaliniem- tas izklausās varen labi!<br>Es tā mēdzu darīt laukos pēc pirtiņas- izskrienu laukā pēc sniega un ierīvējos, baigi enerģiskā sajūta pēc tam.
forši, iekārdināji 🙂 es tikai nezinu, kā tāds mazs cilvēks tur nosēdētu, bet tā relaksācijas sajūta, mmmm 🙂
Žēl, ka nav Liepājā