Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Izmēģināts uz savas ādas: kutelīgais zivju spa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tā diena ir klāt. Ko nu vairs tur koķetēt, pati taču teicu, ka gribu izmēģināt kaut ko tik eksotisku kā zivju spa. Še pat Rīgā, klusajā centrā esošajā „Garra Rufa SPA”, esmu pierakstījusies uz zivju pedikīra procedūru.

Ieeju un skatam paveras četri akvārijam līdzīgi, izgaismoti ūdens rezervuāri. Neesmu viena, man jau priekšā divas jaunas sievietes – vienai kājas jau ūdenī un zivtiņas sākušas savu darbu, otra tikai ķiķina, brīžam iespiedzas un saka, ka viņa to nedarīs, viņa vienkārši to nevarot izdarīt. Diez’ tiešām būs tik traki? Pati sev nosolos, ka daudz neklīrēšos, darīšu to, kas jādara.

Man pasniedz čības un aicina novilkt zābakus. Pirms došanās uz procedūru jāapslauka pēdas un jāuzrota bikšu gali. Tad jau arī mani laiž pie savdabīgajām „pedikīra speciālistēm” – garra rufa zivtiņām. Tieši šīs mazās karpu dzimtas zivtiņas šajā procedūrā ir melnā darba darītājas.

Tiklīdz ielieku kājas „vanniņā”, mazās zivtiņas gluži kā melnais tūkstotis sarodas ap ūdenī iemērktajām kājām. Pirmās divas-trīs minūtes sajūtas ir ļoti dīvainas. Gribas smieties, dažbrīd arī vienkārši izraut kājas no ūdens (īpaši, tad, kad kāda sadomā ielīst pirksstarpā), bet ne jau tāpēc, ka sāpīgi vai nepatīkami – drīzāk dīvaini un smieklīgi. Salīdzinājumos runājot, zivtiņu čubināšanās ap kājām līdzinās sajūtām, kādas varētu būt, ja kājas ieliktu spēcīgi gāzētā minerālūdenī. Katrs zivtiņas pieskāriens šķiet kā burbulīša pārsprāgšana, saskaroties ar ādu. 

“Tiklīdz ielieku kājas „vanniņā”, mazās zivtiņas gluži kā melnais tūkstotis sarodas ap ūdenī iemērktajām kājām. Pirmās divas-trīs minūtes sajūtas ir ļoti dīvainas. Gribas smieties, dažbrīd arī vienkārši izraut kājas no ūdens”

Kad jau ar jauno situāciju kājas ir apradušas, var sākt domāt par to, ko tad tās zivtiņas patiesībā tur dara. Protams, procedūra sākotnēji izklausās un arī no malas šķiet vairāk kā šovs, kā iespēja jautri aizlavīties no ikdienas rutīnas un izbaudīt interesantas sajūtas, tomēr ir arī praktiskā puse. Uzreiz gan jāsaka, ka šis nav pedikīrs klasiskajā izpratnē un nagus būs vien jāturpina apgriezt pašai. Taču zivtiņas sola noskrubināt atmirušās ādas daļiņas un arī maigi pamasēt pēdas.

Vai procedūra bija efektīva? Jā! Lai gan par pēdām regulāri rūpējos, šur tur tomēr bija pa kādai sausai ādiņai vai pa cietākam ādas sabiezējumam. Pēc procedūras šīs vietas vairs nevarēja manīt un āda bija patīkami maiga. Kā stāstīja administratore, regulāri (piemēram, reizi nedēļā) veicot šo procedūru, varot panākt, ka āda kļūst mīksta gluži kā bērnam.

Garra rufa zivtiņām nav zobu, tāpēc iekost vai citādi bojāt ādu tās nevar. Kas ir ļoti interesanti, tās attīra ķermeni no mirušajiem ādas gabaliņiem, taču neaizskar veselo ādu. Šo procedūru iesaka arī psoriāzes slimniekiem, jo zivtiņas knibinoties ar lūpiņām izdala nedaudz enzīmu Dithranolu, kas atstāj arī ārstniecisku efektu.

Pirms procedūrs ar savu manikīra/pedikīra meistarīti un draudzenēm runājām par to, cik gan šī procedūra var būt higiēniska. Kā noskaidroju, rezervuārā atrodas 400-450 zivtiņām (precīzi nesaskaitīju), kuru dzīves ilgums var sasniegt pat septiņus gadus un tās, ja nav tāda vajadzība, netiek mainītas. Taču uztraukumam nav pamata, katru dienu tām tiek veiktas analīzes. Arī ūdens tiek ar vairākiem filtriem attīrīts.

 

Vairāk par „Garra Rufa SPA“ procedūrām: zivju manikīru, zivju pedikīru un pilno ķermeņa procedūru vari lasīt www.zivjuspa.lv

 

 

 

 

 

 


Dalīties.

Atstāt Ziņu