Vārda dienu svin: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Izmēģināts uz savas ādas: kriosauna

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ideju par sava krio salona atvēršanu apņēmīgā un dzīvespriecīgā Kristīne Pētersone loloja veselu gadu. Pagājušajā nedēļā Krio&Beauty notika atklāšanas svētki. Arī mēs – SievietesPasaule.lv  devāmies sveikt Kristīni ar viņas sapņa īstenošanu. Starp salona pētīšanu un šampanieša malkošanu pavisam negaidīti attapos ietinusies pledā, zilām lūpām, bet mirdzošām acīm. Izbaudīju Kristīnes lolojumu uz savas ādas – biju kriosaunā!

Kriosaunas kabīne vizuāli atgādina vertikālo solāriju. Procedūra nav ilga – kabīnē jāpavada 2 līdz 3 minūtes. Tās laikā kabīnē tiek iepūstas auksta gaisa un slāpekļa masas mīnus 150 C temperatūrā.

Kad kriosaunas administratore Valentīna atver kabīnes durvis, pa tām izveļas balti dūmu mutuļi.

„Izskatās pēc laika mašīnas,” pajokojos, vēl nenojauzdama, ka pēc mirkļa priekš manis tā tiešām par tādu kļūs, pārvēršot ierasti tik īsās divas minūtes trīs reiz garākā laika sprīdī.  

Esmu sagatavojusies. Kājās siltie zābaciņi un tas arī viss. Starp citu, vīriešiem, lai saudzētu dārgumus, mugurā jāatstājot arī apakšbikses.

Pirmās sajūtas  it kā es būtu iekāpusi ledusskapī. Pavēsi.

Kabīnes grīda uzbrauc nedaudz augstāk, lai mana galva, svarīgāk  deguns, būtu laukā. Un sākas. Uhū! Sajūtu aukstumu uz kājām un tad arvien augstāk un augstāk. Bet nav tik traki, ir pat patīkami. Tāda uzmundrinoša un vēsa sajūta.

Tuvojoties otrajai minūtei gan kļūst arvien aukstāks un aukstāks. Visvairāk salst kājas. Pie sevis domāju  diez tās ir jau zilas un saplaisājušas? Sāku drebēt kā apšu lapa. „Atlaid plecus, atslābinies,” mani pamāca. Ai, pat nemanīju, kurā brīdi biju tos uzrāvusi un pati sarāvusies čokurā.

Gluži kā laukā  jo vairāk mēs saspringstam un uzraujam plecus, jo vairāk salstam. Jo vairāk atslābināmies, jo siltāk.

„Nu, vēl 40 sekundītes.. vēl 20… Viss. Laižu tevi lejā.” Man tiek pasniegts pleds, ietinos tajā un izrāpjos no kabīnes. Oho, paiet varu, kājas arī nav ne zilas, ne saplaisājušas. Tagad nedrīkst berzēt ādu, piecas minūtes ir mierīgi jāpastāv.

Drīz vien mani pārņem milzīgs siltums, kas sāk plūst no saules pinuma apvidus un izstarojas pa visu ķermeni. Man kļūst silti, pat patīkami karsti. Varu iet apģērbties un nobaudīt skābekļa kokteili.

Kādas sajūtas?

Nemelošu  nedaudz bailīgi jau bija. Mīnuss 150 grādi – tas taču jau izklausās ļoti, ļoti auksti, kur nu vēl tādā aukstumā stāvēt plikai veselas divas minūtes!

Bet man prieks, ka sadūšojos. Pēc tam visu vakaru jutos tik enerģiska un mundra. Bija sajūta, ka organismam dots tāds kā „uzrāviens”.

Turklāt iepriekšējās dienās mani nedaudz mocīja sāpes celī, tas bija arī nedaudz uztūcis (veca kaite). Vakarā tik attapos, ka pēc procedūras gan sāpes, gan pampums bija nozudis.

Speciālisti skaidro, ka kriosaunā aukstuma iedarbībā organisms mobilizē visas aizsargsistēmas, tādējādi paātrinot asinsriti un vielmaiņu. Saņemot īslaicīgu, pozitīvu aukstuma šoku, organisms mobilizējas un pašatjaunojas.

p.s. Laukos pēc pirts esmu skrējusi ārā sniegā, un varu apgalvot  iziet plikai laukā mūsu ziemā pie mīnus 15 grādiem ir grūtāk un daudz aukstāk nekā atrasties kriosaunas mīnuss 150. Tādēļ, ja vienīgais, kas jūs attur izmēģināt aukstuma terapiju, ir bailes, metiet tās malā! Nenožēlosiet!

 

Procedūru izmēģināju jaunajā salonā Krio& Beauty
Vairāk par procedūru – www.krio.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu