Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Izmēģinām ārstniecisko pēdu aprūpi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

omāju nav daudz sieviešu, kuras atteiktos no regulāra pedikīra apmeklējuma. Par sevi es pat varētu teikt, ka dievinu šo procedūru. Vienmēr esmu devusies uz skaistumkopšanas saloniem, kuros strādā diplomēti speciālisti, tomēr ne reizi neesmu bijusi pie podologa uz ārsniecisko pedikīru.

Strauji tuvojas jaunā pavasara un vasara sezona, tāpēc redakcijā nolēmām doties pie podologa un pārliecināties par savu pēdu veselību un izmēģināt, kā norit ārstnieciskā pēdu aprūpe. Dodos uz medicīnas sabiedrību „ARS”, kas gada sākumā atvērusi jaunu filiāli Blaumaņa ielā, kurā gan bērniem, gan pieaugušajiem tiek sniegtas dažādas procedūras, tai skaitā ārstnieciskā pēdu aprūpe.

Mani sagaida podoloģe Ilze. Kamēr novelku apavus un iekārtojos krēslā tieku izjautāta, vai esmu ieradusies ar kādām konkrētām sūdzībām. Nekā konkrēta uz sirds nav – vienkāršu vēlos, lai tiek novērtēts mans pēdu stāvoklis un tieku pie skaisti sakoptām pēdiņām. Izrādās, ka tādu cilvēku, kā es, pie podoloģes nenāk daudz – lielākoties klienti ir jau ar konkrētām, bieži, arī ļoti ielaistām pēdu problēmām (dažādi ādas sabiezējumi, plaisas pēdā, ieauguši nagi, varžacis, kārpas, čūlas, ādas un nagu sēnīte), diabēta pacienti, kā arī gados vecāk cilvēki, kuriem fiziski grūti apkopt savas pēdas. Taču laiku pa laikam arī tādiem cilvēkiem kā man, kam nav konkrētu sūdzību, tomēr būtu vēlams atrādīt savas pēdas speciālistam, jo tā savlaicīgi var tikt konstatētas kādas nebūšanas.

Manā gadījumā tikai šur tur jāatbrīvojas no nelieliem ādas sabiezējumiem, jālikvidē kutikula ap kāju nagiem. Pastāstu un parādu, kur savulaik bijusi problēma ar varžaci. Tiesa, pēc aprakstītā izrādās, ka tā drīzāk bijusi kārpa un, iespējams, esmu to centusies nepareizi apkarot. Podoloģe stāsta, ka bieži cilvēki visu, kas parādās uz pēdām uzskata par varžacīm un pret to cīnās ar varžacu šķidrumu, taču tas problēmas var tikai pasliktināt, ja tiek lietots neatbilstošos gadījumos.

Speciāliste pārbauda arī nagus, vai tajos nav novērojamas kādas sēnītes pazīmes. Viss kārtībā! Uzelpoju, jo dažkārt aizdomājos par to, cik viegli ir tikt pie šādām nevēlamām infekcijām, apmeklējot publiskas pirtis, baseinus, dzīvojot viesnīcās. Saņemu arī ieteikumu padomāt par ortopēda apmeklējumu, jo, lai arī ne ļoti izteikti, tomēr vērojamas pazīmes, kas liecina par iespējamu pēdu deformāciju tālākā nākotnē. Pēdējās noteikti ir lietas, par kurām ne reizi ar mani nav runājuši speciālisti salonos.

Te arī slēpjas būtiskākā ārstnieciskās pēdu aprūpes un skaistumokopšanas salonu piedāvātā pedikīra pakalpojumu atšķirība. Ja salonos vairāk notiek koncentrēšanās uz patīkamu emociju sniegšanu, nagu vizuālu sakopšanu un uzlakošanu, tad ārstnieciskajā pēdu aprūpē klients tiek nokonsultēts arī par dažādiem pēdu labsajūtu ietekmējošiem jautājumiem, kā arī problēmu gadījumā tiek sniegta atbilstoša medicīniska palīdzība. Tāpēc, kaut vai profilaktiski, tomēr laiku pa laikam – kaut reizi gadā, iesaku ikvienai dāmai doties tieši uz ārstniecisko pēdu aprūpi. Skaisti lakotus nadziņus taču ir patīkami rādīt uz veselām pēdiņām, nevis, ciešot kādu pēdu problēmu radīto diskomfortu!

Dalīties.

Atstāt Ziņu