Vārda dienu svin: Baiba, Barbara, Barba

Izglītība

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mūsu projekta galvenais uzdevums ir saistīts ar ūdens kvalitāti, sanitāro apstākļu monitorēšana gan valdības skolās, gan komūnas skolās. Izglītības sistēma pēc likuma ir viena, bet realitātē cita. Valdība nespēj nodrošināt skolu skaitu, vienīgais, kas tiek izdarīts- uzbūvēta skola vietās, kur vairāk iedzīvotāju un piešķirti kvalificēti skolotāji. Pārējais paliek apkārtējo komūnu rokās.

Tajos ciemos, kur skola atrodas attālāk, komūnas pēc savas iniciatīvas un saviem līdzekļiem ir uzcēlušas savas skolas, kas ne vienmēr atbilst skolas standartiem. Skolotāji komūnas skolās tiek atlasīti pēc brīvprātīgo principa un entuziasma, lielākā daļa tikai ar pamata izglītību.

Līdz septītajai klasei oficiāli skola ir par velti, bet tā kā valdība nekādus līdzekļus skolas uzlabošanā nepiešķir, attiecīgā skola pieprasa no bērnu vecākiem konkrētu samaksu par katru skolas periodu. Bērni, kuru vecāki vai nu nav spējīgi atrast līdzekļus, vai nesaskata vajadzību maksāt, tiek kaunināti visas klases priekšā un pat izslēgti no skolas. No astotās līdz devītajai klasei oficiāli jāmaksā skolas maksa. Līdz ar to lielākā daļa bērnu, izglītību saņem tikai septiņu klašu līmenī.

Ja ģimenē ir vairāki viena vecuma bērni un naudas pietiek tikai viena izglītošanai, priekšroka tiks dota dēlam, argumentējot ar to, ka meitene apprecēsies un kāds tik un tā par viņu parūpēsies. Un, nav jēgas kliegt par netaisnību, kad visam kā robežaizslietnis stāv cilts tradīcijas, stigmas un kultūra.

Lai arī liekas, ka tualešu celtniecība ir kaut kas nu, ne gluži pie bāra lielīšanās vērts stāsts, skatoties uz mirstības uz higēnas neievērošanas radušajām slimību rādītājiem bērnu vidū, tas ir kā primārais sos sauciens.

 

Dalīties.

3 komentāru

  1. Es jau te pie viena no iepriekšējiem Sandras blogiem komentēju par to, ka viss ir tik relatīvs. Proti, vāroties savā sulā, mēs allaž esam pieraduši teikt, cik šeit ir traki, traka izglītības sistēma. Jā, citur R-eiropā un ASV varbūt ārēji viss izskatās labāk, bet no iekšpuses tur ir vairāk problēmu nekā varam iedomāties. No Zambijas iedzīvotāja skatu punkta raugoties, pie mums ir leiputrija. Jautājums tikai, vai viņi tādā leiputrijā grib dzīvot un palikt tādi paši kā visi citi!?

Atstāt Ziņu