Vārda dienu svin: Igors, Margots, Ingvars

Izdod K.Makkalovas romānu ‘Fortūnas izredzētie’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jaunākais Kolīnas Makkalovas “Romas valdnieku” sērijas romāns “Fortūnas izredzētie”, kuru no angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga, ir tikpat apjomīgs kā abas iepriekšējās grāmatas – “Pirmais vīrs Romā” un “Zāles vainags”, ziņo Apgāds Zvaigzne ABC.

Tas ir spilgts, rosinošs, tēlains un daudzveidīgs stāstījums, kurš sniedz ieskatu Romas impērijas politiskajā, ekonomiskajā un kultūras dzīvē. Vienlaikus romānu cikls atklāj agrāk tikai akadēmiskās aprindās zināmas, bet visnotaļ saistošas detaļas par senajiem romiešiem, viņu vājībām un spēcīgajām pusēm un turpina saglabāt un uzturēt lielisko daudzu labi izstāstītu stāstu vienmērīgi blīvo saaudumu un krāšņo rakstu, kas vienmēr bijis raksturīgs Kolīnas Makkalovas darbiem. Varoņi ir spilgtas, neordināras personības, viņu mērķi ir lieli, un viņu rīcība – apņēmīga un strauja, bet likmes šajās trakajās cilvēkspēlēs ir augstas. Varaskāre ir spēcīgāka par mīlestību, vārds var būt nāvīgāks nekā zobens, un arī skaistums kalpo par ieroci… Pilsoņi, karavadoņi, skaistules un plebeji vērpj intrigas un cer kļūt par Fortūnas izredzētajiem, bet tas izdodas tikai retajam.

Ievērojamā austrāliešu rakstniece Kolīna Makkalova (1937) lasītājus ir apbūrusi un savaldzinājusi jau sen – viņas romāni “Tims”, “Dziedoņi ērkšķu krūmā”, “Morgana ceļš”, “Nepiedienīgā apmātība” un “Rēgs” kļuvuši par rekordistiem pārdoto grāmatu skaita ziņā ne tikai dzimtajā Austrālijā, bet arī ASV un Eiropā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu