Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Itāļu dīva – Sofija Lorēna

Pinterest LinkedIn Tumblr +

tāļu aktrise, kas ir saņēmusi apmēram piecdesmit dažādas starptautiskas balvas par dažādām lomām filmās. Pirmā aktrise, kas saņēma balvu par lomu ne-angļu valodā, 1999. gadā tika iekļauta Amerikas filmu institūta veidotajā „AFI’s 100 Years… 100 Stars” sarakstā, vecākā sieviete, kas pozējusi „Pirelli” kalendāram. Jā, tā ir itāļu aktrise Sofija Lorēna. Viņa ir pierādījums tam, ka viens mazs notikums var mainīt visu dzīvi uz labo pusi un ka vecums nav šķērslis.

 

Īsa biogrāfija
Sofija Lorēna jeb Sofija Villani Skikolone ir dzimusi 1934. gadā Romā. Viņa kopā ar savu jaunāko māsu Mariju uzauga bez tēva atbalsta. Bet 14 gadu vecumā Sofijas dzīve mainījās par 360 grādiem, kad viņa kādā skaistuma konkursā kļuva par vienu no finālistēm un uzsāka modeles karjeru. Tajā laikā Lorēnu pamanīja filmu producents Karlo Ponti. Vēlajos tīņa gados Sofija jau spēlēja galvenās lomas dažādās itāļu filmās. 1957. gadā Lorēna uzsāka veiksmīgu aktrises karjeru arī ASV, un drīz pēc tam – 1962. gadā saņēma savu pirmo balvu par Sezīres lomu filmā „Divas sievietes”. Vēlāk Sofija Lorēna apprecējās ar producentu Karlo Ponti un viņiem piedzima divi dēli. Tā kā Ponti bija krietni vecāks par Lorēnu, daudzi sākotnēji uzskatīja, ka jaunā aktrise tikai izmanto filmu producentu, bet vēlāk viņi pierādīja, ka visa pamatā ir īsta mīlestība.

Karjera
Lorēna ir izcila aktrise. Viņa ir filmējusies gan itāļu, gan franču, gan arī amerikāņu filmās. Tās ir bijušas komēdijas un drāmas. Sofija ir saņēmusi vairāk nekā 50 dažādas starptautiskas balvas, to skaitā ir Amerikas Kinoakadēmijas balvas, Grammy, kā arī Zelta Globuss. Uz jautājumu, vai Lorēnai labāk patīk filmēties drāmās vai komēdijās, aktrise atbildēja, ka abi žanri ir lieliski un ka labprāt piedalās filmās, kur tie abi savijas kopā.

 Vēlāk Sofija iesaistījās arī cita veida biznesā – 1981. gadā viņa kļuva par pirmo sievieti – slavenību, kas ir izdevusi savu smaržu līniju, bet drīz pēc tam sekoja personīgā briļļu līnija. Savukārt 1994. gadā Lorēna izdeva grāmatu „Sievietes un skaistums”.

Par pozēšanu Pirelli kalendāram
72 gadu vecumā Sofija Lorēna pozēja „Pirelli” kalendāram tādā veidā kļūdama par vēcāko sievieti, kas pozējusi šim kalendāram. Pēc šīs fotosesijas Lorēna stāstīja, ka tās laikā jutusies kā jauna meitene. Sofijas pozēšana kalendāra vajadzībām sacēla lielu ažiotāžu, jo klīda baumas, ka viņa ir pozējusi kaila. Vēlāk viens no kalendāra veidotājiem, skaidrojot, kāpēc Lorēna tomēr nepozēja kaila, teica: „Kad Sofija Lorēna ir kaila, tad ir ļoti daudz kailuma.” Sofija tika iekļauta arī „Pirelli”  kalendāra 80 seksīgāko sieviešu topā. Lorēna bija uzaicināta arī uz šī gada „Prielli” kalendāra atklāšanu. Aktrise ieradās skaistā vakartērpā un sava lieliskā auguma dēļ ļoti labi iejutās un izskatījās starp daudzajām modelēm.

Cita Lorēna
Sofija Lorēna ir ļoti veiksmīga un atzīta aktrise, skaista gan iekšēji, gan ārēji. Viņai dzīvē nekas netrūkst. Sofija var atļauties visu, ko vien sirds vēlas, arī katru maltīti baudīt kādā smalkā restorānā vai nolīgt pavāru, kas mājās gatavos ēdienu. Bet nē, viņa to nedara. Lorēna ir lieliska mājas saimniece. Vienmēr, kad Sofijas mājās ir gaidāmi viesi, viņa cenšas pati pagatavot kaut ko garšīgu, lai priecētu ciemiņus. Lorēnai ļoti patīk lutināt draugus, tā viņa izrāda savu mīlestību un draudzību. Sofija labprāt cenšas izmēģināt kādas jaunas receptes. Pierādījums tam, ka apbrīnojamā itāliešu aktrise labi gatavo un pati izdomā dažādas receptes, ir divas izdotās recepšu grāmatas „Virtuvē ar mīlestību” un „Sofijas Lorēnas receptes un atmiņas”, kurā Sofija dalās ar savām receptēm un ēdieniem, ar kuriem ir cienājusi savus draugus.

Sofijas Lorēnas skaistuma noslēpums
Ir diezgan neticami, ka, neveicot plastiskās operācijas, sieviete 78 gadu vecumā varētu izskatīties tik lieliski kā Sofija. Viņai ir lieliska figūra, būtībā nekas neliecina par aktrises vecumu. Sofija Lorēna reiz teica, ka skaistums ir pašsajūta, kas atspoguļojas sievietes acīs. Viņa uzskata, ka sieviete var panākt visu un ka var pārliecināt visus par savu skaistumu, ja vien pati ir pārliecināta par to. Pēc Lorēnas uzskatiem viens no sievietes skaistuma ienaidniekiem ir slinkums. Tāpēc sievietēm vienmēr, kaut vai pavisam nedaudz, ir jāpiepūlas, lai labi izskatītos. Par savu skaistumu ir jārūpējas un sevi visu laiku vajag kopt.

Itāļu aktrise, lai saglabātu savu skaistumu, dodas gulēt jau plkst. 21.00, bet mostas 6 no rīta, pēc tam desmit minūtes vingro. Sofija nesmēķē, jo nikotīns un alkohols bojā ādu. Sejas mazgāšanai nevajag izmantot pārāk aukstu vai pārāk karstu ūdeni. Aktrise iesaka regulāri iet rožūdens vannās. Savukārt, lai saglabātu savu skaisto augumu, viņa cenšas neēst ceptus ēdienus, uzturā lieto jogurtu, daudz svaigus augļus un sulu, kā arī katru dienu izdzer vismaz 2 litrus ūdens. Lai gan varētu šķist, ka auksts gaiss var kaitēt sejas ādai, tomēr Lorēna iesaka nelielas pastaigas aukstā ziemas laikā. Jāpiemin, ka Sofija Lorēna vienmēr pati ieveido savus matus un krāso nagus. Viņa labprāt visu dara pati, nevis iet uz skaistumkopšanas saloniem.

Daži spilgtākie fakti par Sofijas Lorēnas dzīvi
Pirms pirmā dēla dzimšanas, Sofijai bija divi spontānie aborti, tāpēc nākamo grūtniecību laikā viņai bija jāievēro pilnīgs gultas režīms;
Lorēnas vīrs Karlo Ponti bija divus gadus vecāks par viņas māti;
Lorēna šķīrās no vīra Karlo Ponti, lai paglābtu viņu no tiesāšanas Itālijā par divsievību, vēlāk viņi atkal apprecējās;
1982. gadā pavadīja 18 dienas cietumā par nodokļu nemaksāšanu;
1991. gadā žurnāls „People” Lorēnu atzina kā vienu no 50 skaistākajām sievietēm pasaulē;
tajā pašā gadā Sofija tika nodēvēta par vienu no pasaules kino lielākajiem dārgumiem;
1995. gadā žurnāls „Empire” atzina kā vienu no 100 seksīgākajām zvaigznēm filmu vēsturē;
viena no deviņām sievietēm, kas 2006. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs turēja Olimpisko karogu.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu