Kāršu dzimtene – Ķīna, Indija vai Ēģipte?
Viduslaikos kārtis uzskatīja par velna ieroci, melno maģiju. Kāršu dzimtene īsti nav noskaidrota, bet senākās kārtis tika atrastas 1294. Gadā Ķīnā. Citi par kāršu dzimteni uzskata Indiju, Ēģipti un citas valstis. Pirmās kārtis nav saglabājušās līdz mūsdienām. Uz Eiropu kārtis tika ievestas ar tirgotāju palīdzību. Tāpat tās tika izplatītas Eiropā karagājienu laikā, jo karavīriem bija diezgan smags ekipējums, bet kārtis bija vieglas un samērā mazas, tās varēja ievietot kabatā atšķirībā no citām spēlēm, tādām kā domino.
No 15.gadsimta līdz mūsu dienām kāršu kavas sastāvs nav mainījies.
Kāršu vēstures sākumā, tās tika izmantotas kā maksājuma veids, kas līdz mūsu dienām arī ir nonācis, tikai protams pārveidots un modernizēts-bankas kredītkartes. Spēļu kārtīm bija vislētākais papīrs, tādēļ nabadzīgās sievietes, kuras nevarēja uzturēt savus bērnus, aiznesa bērnus uz patversmi un uz kārts otrajā pusē uzrakstīja atvadu vārdus. Ja kārts bija saplēsta uz pusēm, tas nozīmēja, ka māte atgriezīsies pēc sava bērna, bet ja kārts bija vesela, tas nozīmēja, ka bērns tiek atdots, māte pēc tā neatgriezīsies.
Kārtis saistītas arī ar numeroloģiju.
Kārtīs ir iekodēta mistiska informācija, sakrālās zināšanas. Kāds kareivis iegāja baznīcā un lika, lai mācītājs to uzklausa ar viņa interpretāciju, ko viņš saprata par kāršu nozīmi. Dūzis- viens Dievs, 4- četri evaņģēliji, 3-Trīsvienība, 5- piecas jaunavas, 6-radīšana, 7-Dieva atpūtas diena, Karalis- visvarenais debesu un zemes Kungs un t.t. Tādā veidā tika skaidrotas visas kārtis. Citi vēsturnieki pieļauj domu, ka kārtis saistītas ar slepenām organizācijām un ordeņiem. Tomēr to līdz mūsdienām vēl nav izdevies pierādīt. Kārtis vairāk tiek saistītas ar okultām zināšanām un it īpaši -Taro kārtis.
Taro kārtis.
Šo kāršu izcelsmes vieta tiek dēvēta Ēģipte. No Ēģiptes uz Eiropu tās ieveda klejotāju tauta čigāni. Pašas vecākās taro kārtis atrastas Itālijā, tās bija Filipa Marijas Viskonsa īpašumā, kurš bija viens no ievērojamākajiem itāļu bagātniekiem 15. Gadsimtā. Šīs kārtis bija zīmētas ar roku, tādēļ bija ļoti dārgas. Iesākumā šīs kārtis bija domātas spēlēšanai, kā papildinājums spēļu kārtīm, nevis okultajām zināšanām vai zīlēšanai.
To pirmatnējā nozīme nav zināma – pazaudēta.
Nevar pateikt kas un ar kādu mērķi veidoja šos simbolus. Taro saista ar Templeieru ordeni, kuri it kā paklanījās sātanam. Vēsturnieki tam nepiekrīt, un uzskata, ka kārtis saistītas ar tā laika zināšanām, tādām kā alķīmiju, astroloģiju un c. 18 gadsimtā taro sāka plaši izmantot zīlēšanai, tās ieguva lielu popularitāti. Pirmsākums meklējams Francijā, kur kāds sēklu pārdevējs Eteilla sāka tās izmantot pareģošanai. Kāršu kava tika izmainīta, un kārtīm tika ieliktas vairākas nozīmes. Ēģiptieši savukārt uzskatīja ka kārtis nāk no Ēģiptes un tajās tika izmantotas Tota zināšanas. Tota grāmatā ir visas visuma zināšanas, tā uzskatīja ēģiptieši. Savukārt Krouli izveidoja savas kārtis Eiropā. Kārtis viņš zīmēja piecus gadus, tās tika zīmētas ļoti drūmas, sarežģītas. Šīm kārtīm bija liela emocionāla ietekme.
Taro izmanto joprojām meditācijai, apziņas izmainīšanai, zīlēšanai jeb nākotnes pareģošanai.
———————-
www.samana.lv