Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Ilustrētā arhitektūras vēsture

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā fundamentālu, no angļu valodas tulkotu izdevumu, kura gandrīz četrsimt lappusēs apkopots svarīgākais par pasaules arhitektūras vēsturi.

Apjomīgās grāmatas autori ir studējuši mākslas un arhitektūras vēsturi vadošajās Lielbritānijas augstskolās un patlaban strādā gan Anglijas Vēsturisko ēku un pieminekļu padomē, gan Nacionālajā vēsturisko vietu un dabas aizsardzības fondā, gan Pola Melona Britu mākslas pētniecības centrā.

Izdevuma autori ir veiksmīgi atrisinājuši vairākus uzdevumus, proti, viņi zinātkāros lasītājus īsi un kodolīgi iepazīstina ar būtisko dažādu laikmetu vēsturē un būvmākslā, aizrautīgiem pilsētvides baudītājiem un namu detaļu vērotājiem liek saskatīt daudzveidīgos arhitektoniskos elementus un noskaidrot to zinātniskos nosaukumus, bet erudītajiem visaptverošo enciklopēdiju cienītājiem piedāvā izzinošu ceļojumu pasaules arhitektūras vēsturē, kā arī iepazīstina ar dižākajiem šīs mākslas nozares meistariem.

Unikālajā izdevumā, kas aptver laikposmu no Senās Ēģiptes līdz pat reģenta stilam 18. gs. beigās – 19. gs. sākumā, pirmo reizi latviešu valodā ir vienkopus aplūkota ne tikai Eiropas, bet arī Indijas, Ķīnas, Japānas un pirmskolumba Amerikas arhitektūra. Grāmata sniedz iespēju kā mācību nolūkos, tā jebkura interesenta zināšanu papildināšanai noskaidrot plašu arhitektūras terminu klāstu un, izmantojot šos terminus, izprast un raksturot laika gaitā pasaulē uzceltās ēkas.

Grāmatas struktūrai nav izmantota ierastā metode – alfabētisks terminu saraksts –, bet gan materiāla hronoloģisks sakārtojums nodaļās, kurās secīgi iekļautas smalkas gravīras ar izsmeļošiem paskaidrojumiem.

“Ilustrētā arhitektūras vēsture” ir lielisks uzziņu avots. Tā noderēs arhitektiem un arhitektūras pētniekiem, māksliniekiem un mākslas vēsturniekiem, skolēniem un studentiem, kā arī ikvienam, kurš interesējas par būvmākslu un tās attīstību dažādos laikposmos.

Latviešu izdevuma zinātniskā konsultante ir mākslas zinātniece Vita Banga.

Dalīties.

Atstāt Ziņu