Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Iestudē lugu ‘Mākoņains, iespējams skaidrosies’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

5.martā Valmieras teātra Apaļajā zālē notiks pirmizrāde Evitas Sniedzes lugai „Mākoņains, iespējams skaidrosies” režisora Oļģerta Krodera iestudējumā. Izrādes žanrs – dīvains klasesbiedru salidojums.

Absolventu salidojums atklāj sabiedrību šķērsgriezumā, jo tā ir iespēja vienuviet sapulcināt visdažādākos cilvēkus, ko reiz saistījusi skola, bet dzīve izmētājusi uz visām debess pusēm. Pie skolotājas Dārtas (Ligita Dēvica) sabrauc reiz audzinātā klase: pašas meita Liesma (Ilze Pukinska), Tālis (Ģirts Rāviņš), kurš viņai reiz nesis ziedus, Modris (Januss Johansons), kurš sapņojis kļūt par ārstu, un arī vienīgais klases pāris – Mudrīte (Regīna Devīte) un Hermanis (Aigars Vilims). Ikviens ir spiests atcerēties sevi jaunībā un izvērtēt, cik vērtīgs bijis noietais ceļš. Atmiņas un salīdzinājumi nav iepriecinoši. „Šīs lugas varoņu raksturos atklājas tas, kas kopīgs visai latviešu nācijai, – spēja no normāla stāvokļa slīdēt aizvien zemāk, kā saka, līdz gruntij,” apgalvo Oļģerts Kroders. „Tas ir tāpēc, ka cilvēkiem nav spēka turēties pretīm grūtībām un šķēršļiem.”

Savus bijušos klasesbiedrus vērtē arī Sofija (Ieva Puķe), kas vienīgā  nav novecojusi. Viņas klātbūtne it kā parastam vakaram piešķir dīvainu un mistisku noskaņu: šī tikšanās izrādās arī atvadas un jaunas dzīves sākums.

Pārējās lomās: Māra Mennika, Ingus Kniploks, Skaidrīte Putniņa, Juris Laviņš, Rihards Rudāks vai Agris Māsēns.

Izrādes telpu un tērpus radījuši mākslinieki, kas jau daudzkārt piedalījušies Oļģerta Krodera izrāžu tapšanā, – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone.

Oļģertam Kroderam „Mākoņains, iespējams skaidrosies” ir jau ceturtais Evitas Sniedzes lugas iestudējums – līdz šim Valmieras teātrī tapušas izrādes „Tie paši oši” (2003) un „Līdz pavasarim” (2008), kuras joprojām ir repertuārā. Dailes teātra uzvedums „Kreisais pagrieziens” (2004) saņēma 2003./2004.gada sezonas „Spēlmaņu nakts” balvu kā labākais latviešu literatūras iestudējums.

Dalīties.

1 komentārs

  1. latvietis on

    forši, kas gan cits par latviešiem par latviešiem dramaturģiju rakstīs, ja ne mēs paši- http:// tekstiteatrim. wordpress. com (bez atstarpēm)

Atstāt Ziņu