Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Emerita

Ierosmes, kā sirsnīgi sveikt mammu Māmiņdienā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Svētdien, 8.maijā atzīmēsim vienu no gada sirsnīgākajiem svētkiem- Māmiņdienu. Atceries, cik bērnībā šī diena bija priecīga satraukuma pilna, kad ar pirmo pavasara puķu pušķi un pašzīmētu kartiņu devies sveikt mammu. Tagad esi pieaugusi un, visticamāk, pati jau mamma.

Taču tā mazā meitene jau vēl ir Tevī. Un arī mamma visvairāk priecāsies par tevis izrādīto uzmanību, pašas meistarotiem pārsteigumiem un kopā pavadīto laiku.

Dažas ierosmes, kā sirsnīgi sveikt mammu Māmiņdienā

Košs pavasarīgs puķu pušķis
Ja tev ir dārzs, tad tajā noteikti jau zied tulpes, narcises un citas pavasara puķes, saplūc tās un izveido košu pušķi. Ja tev nav dārziņš, iegādājies puķes ziedu tirdziņā, bet pušķi sameistaro pati!

Pagatavo mammai kārumu, ko viņa tev bērnībā gatavoja
Atceries mammas gatavotos našķus? Bērnībā šķita, ka uz pasaules nekas gardāks par tiem nav! Pagatavo mammai šajā dienā kādu no viņas receptēm – vai tas būtu viņas īpašais rabarberu rausis vai ābolu kūka. Pie tējas tases, mielojoties ar rausi, pasaki viņai paldies par to, cik daudz viņa tev iemācījusi!

Uzaicini mammu uz vakariņām
Parasti mamma tevi līdz pat vidusskolas beigām vai pat ilgāk sagaidīja mājās ar siltām vakariņām. Uzaicini viņu šoreiz tu uz vakariņām un pagatavo viņas mīļākos ēdienus.

Sirsnīga bērnu un mazbērnu dāvaniņa
Ja tev jau ir bērni, tava mamma noteikti priecāsies par sirsnīgu dāvanu, ko būsi gatavojusi kopā ar saviem mazajiem. Piemēram, uztaisiet krāsainu kolāžu no visu plaukstas nospiedumiem un skaisti ierāmējiet. Otrs variants – uzdāvini viņai lielu skaistu ierāmētu foto, kurā būtu vienkopus visi bērni un mazbērni, bērnu vīri un sievas – visa lielā ģimene.

Atmiņas kristālā
Šī ir padārga dāvaniņa, taču ļoti skaista un īpaši piemērota dāvināšanai, ja mammu tik bieži nesatiec.  Proti, tu vari jebkuru bildi –kādu īpašu ģimenes mirkli- iegravēt kristālā, lai mamma uz to varētu jo bieži lūkoties. Šo pakalpojumu piedāvā vairākas kompānijas cenas – ap 20, 30, 40 un pat vairāk latiem. Sīkāku informāciju vari atrast, piemēram, te- www.3dart.lv/ vai te- fotoprint.lv

Uzdāvini iespēju lidot
Īstā dāvana  mammai sapņotājai. Mammai, kurai nekad nav miera, kura arī ikdienā dzīvo dažus centimetrus virs zemes. Uzdāvini viņai iespēju lidot – lai sajūtas kā putns un pavēro zemi no augšas. Šādas iespējas ir vai nu Aerodium (derēs sportiskākai mammai) cenas sākot no 15 Ls vai  lidojot ar gaisa balonu. Šāda pārsteiguma cena gan ir diezgan dārga – ap 100 Ls. Bet jūs jau varat visi bērni samesties kopā un mamma taču to ir pelnījusi! Vairāk informācijas- www.gaisabaloni.lv

Istabas augs ar pašas apgleznotu puķupodu
Uzdāvini mammai kādu skaistu ziedošu telpaugu, taču puķupodu izgrezno pati. Aplīmē to ar gliemežvākiem vai citiem materiāliem, vai apglezno.

Simboliskas rotas lietas
Pagatavo vai iegādājies mammai kādu rotaslietu, kas tev šķiet tik ļoti atbilstoša viņai vai ir ļoti simboliska.

Uzdāvini teātra, kino vai koncerta biļetes
Ja nesanāk ar mammu pabūt kopā tik bieži, cik vēlētos, uzdāvini viņai koncerta, teātra vai kino biļeti un otru nopērc sev, un kādu vakaru dodaties kopā izbaudīt izrādi vai pasākumu.

Izbrauciens pie dabas dienas garumā
Ja svētdien laiks pieturās silts un saulains, dodaties visa ģimene pie mammas un aiciniet kopīgā izbraucienā (arī tēti aiciniet un ņemiet līdzi!). Varat visi doties pie dabas un sarīkot pikniku, vai braukt uz kādu dabas parku pastaigāties.

Žurnāla abonoments
Ja tava mamma ir kaislīga dārzniece, viņa priecāsies par kāda dārza žurnāla abonomentu, bet, ja viņai patīk rosīties virtuvē – viņa ar prieku gaidīs savā pastkastītē iekrītam recepšu žurnālu.
Bet varbūt mamma priecātos par kādu aizraujošu lasāmvielu- žurnāliem Leģendas, Ilustrētā zinātne vai vēsture utt. Tu jau zini labāk, kas viņu aizrauj!

Un neaizmirsti savai mammai pateikt, cik ļoti tu viņu mīli. Un ne tikai Māmiņdienā, bet arī ikdienā, jo labu un sirsnīgu vārdu nekad nevar būt par daudz!

Dalīties.

2 komentāru

  1. Laura Caune on

    Nesen veicot pavasara tīrīšanu,atradu mapi ar bērnības radošajām izpausmēm. Starp atradumiem bija trešajā vai ceturtajā klasē rakstīts mājas darbiņš, kur bija jāapraksta mana pirmā skolotāja. Kā izrādās, jau savos astoņos gados biju aizdomājusies līdz tam, ka mana pirmā skolotāja ir mana mamma. Šis apraksts ir vienlīdz mīļš un smieklīgs. Tādēļ nolēmu šogad, pēc daudz gadu pārtraukuma, pati uzzīmēt mammai apsveikumu un iekšā pārrakstīt manu rakstīto stāstiņu par manu mammu,kā vislabāko dzīves skolotāju!<br>Ceru, ka viņa būs patīkami pārsteigta, jo noteikti ir aizmirsusi, ka es ko tādu biju rakstījusi 🙂

Atstāt Ziņu