Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Idejas karnevālam un tematiskajām ballītēm!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gada nogale ir īsts svētku karuselis. Tiek klāti bagātīgi galdi, kur ikviens var mieloties ar saviem mīļākajiem ēdieniem, vai degustēt ko jaunu un īpašu. Gada nogale tiek atzīmēta gan kolēģu, gan draugu, gan ģimenes lokā un pat pašiem mazākajiem ir savas svētku ballītes. Lai pēc pavadītajiem svētkiem nerastos sajūta, ka brīvdienas pavadītas pie TV un svētku galda, izplāno savu tematisko svētku ballīti!

 

Kopā ar bērniem
Šajos svētkos vari iepriecināt savas atvases ar jauku dāvanu ballīti. Tieši pirms svētkiem kopā ar mazajiem sagatavojiet dāvanas visai ģimenei. Zīmējumi, rotaļlietas, papīra modelīši, plastikas figūriņas un dažādi citi bērnu darinājumi būs jaukas un īpašas dāvanas ikvienam ģimenē un sagādās prieku pašiem mazajiem gatavotājiem. Jūs visi kopā varat kļūt par palīgiem Ziemassvētku vecītim un kopā izplānot, kā jaukās dāvanas noformēt un pēcāk salikt zem eglītes.

Ja bērni joprojām gaida ciemos Ziemassvētku vecīti, ir pēdējais mirklis padomāt par tērpu. Ja vēl 90to gadu sākumā šūtajā tērpā jau iemetušās kodes – internetveikalā kostimuparadize.lv, kas piedāvā ballīšu tērpus un atribūtiku visdažādākajām dzīves situācijām, vari atrast jaunu. Ieteiktu padomāt arī par citiem apaviem, lai mazie gudrinieki nepajautā, kādēļ salavecim tēta/onkuļa kurpes kājās! Mazajiem noteikti būs lielāks prieks pantiņu skaitīt īstam Ziemassvētku vecītim. Īpaši, ja salatēvs piedāvās mazajiem kopīgi iet rotaļās – namiņš deg, Ādamam bij septiņi dēli, krustmāte utml.

Ja gaidāt ciemos sen neredzētus ciemiņus, kopā ar mazajiem varat iestudēt ludziņu, dziesmiņu vai citu priekšnesumu. Lugu var iestudēt par jebkuru tēmu, ja gribas ko profesionālāku, tad sameklējiet šādu grāmatu, kur apkopotas latviešu dramaturga Hermaņa Paukša labākās lugas. Bet, ja ludziņas, tad nepieciešami tērpi, idejas tērpiem un pašus tērpus vari atrast šeit. Šie tērpi bērniem var noderēt jebkurā tematiskā svētku ballītē – vienalga, skolas vai bērnudārza masku ballē vai bērnu mājas ballītē, kuras tematika var būt gan „Pasaka”, „Zvēru pasaule” u.c.

 

Kopā ar kolēģiem
Darba ballītes ir labs veids, kā labāk iepazīties un sadraudzēties ar kolēģiem. Tas noteikti izdosies, ja uz ballīti dosies ar īpašo ballīšu T-kreklu. Tā stila pamatā ir ekvalaizers, jeb skaņas attēlotājs. Krekla priekšpusē ievietota īpaša ierīce, kas uztver skaņu – ekvalaizers, kas var attēlot arī apkārt skanošās mūzikas ritmu. Ar šādu T-kreklu Tevi noteikti pamanīs, turklāt šāds krekls var būt arī laba dāvana šefam.

Kas latvietim ir gardākais ēdiens? Protams, – otrs latvietis! Īstā vieta nelielai izjokošanai ir tieši darba ballīte. Kādam humoru saprotošam kolēģim glāzē “netīšām” var iekrist ledus gabaliņš ar mušu, vai trāpīties viskija glāze, no kuras dzērienu izliet nevar. Tikai atceries vēl kādu latviešu sakāmvārdu – nedari otram to, ko nevēlies, lai tev dara cits.

Ja Tev nepieciešams ballītei ar kolēģiem izdomāt ko īpašu, ņem talkā tumsā spīdošos galda priekšmetus. Vari padomāt par īpašajiem kokteiļiem saviem kolēģiem. Piemēram, apbalvot labākos kolēģus ar kokteiļiem – “Trakais biroja zaķis”, “Šefa doze”, “Šoferīša prieks” utml. uzsvaru liekot nevis uz kokteiļa saturu, bet pasniegšanas veidu. “Biroja zaķim” kokteili pasniedz vīrišķīgākais darba kolēģis dziesmas – sievietes, sievietes dzīve bez jums, mums vīriešiem būtu tik grūta, pavadījumā. “Šefa dozi” var pasniegt darbinieks, kas visbiežāk kavējis darbu pie dziesmas – dakters dos, dakters dos, dakters brīvu dienu dos! Bet “Soferīša prieku” lai pasniedz jaunākā kolēģe pie dziesmas – auto, auto autombīli, tevis dēļ mums vajag spēt lūgt no citiem cigareti un no citiem piesmēķēt. Galvenais kokteiļus pasniegt ar izdomu un jautru priekšnesumu.

 

Mājas viesībās
Ja liela ampelēšanās nav prātā, bet svētkus pavadīt pie TV arī negribas, viesības var rīkot ar kādas krāsas tematiku. Izvēlies, piemēram, zaļo krāsu un lūdz, lai ikviens to iekļauj apģērbā, galdu noformē zaļā krāsā un ēdieniem pievieno zaļas sastāvdaļas. Vari sagatavot viktorīnu ar jautājumiem par visu, kas saistīts ar zaļo krāsu, kā arī dziesmu grāmatā sarakstīt zaļās dziesmas – G. Meijera “Zaļā pilsēta”, U. Stabulnieka “Vienu mūža gadu garu”, R. Paula “Tā es tevi mīlēšu”, R. Pauls “Jaukā vasara”, J. Kulakova “Zaļā dziesma”, un protams – zaļas, zaļas visas manas bantes, zaļš ir viss ko mīlēju!

Ja ar krāsu vien ir par maz, iestudē lugu. Ja vēlies par pamatu kādu reālu ludziņu, apskaties jau rakstā minētās Hermaņa Paukša lugas, bet patiesībā Tev nevajadzēs neko vairāk kā uz A4 lapas uzrakstītu īsu etīdi. Piemēram par to, kā zaķis skrēja uz mājām, lai paspētu uz Ziemassvētkiem, pa ceļam satikdams lapsu, lāci u.c. zvērus. Stāstam nav jābūt garam, bet ar iespējami dažādiem personāžiem un interesantām darbībām kā – ļepatošanu, smilkstēšanu, lēkāšanu, lēkšanu pičpaunā utt. Tu izvēlies katras lomas tēlotāju un kamēr lasi tekstu, aktieriem ir jādara tas, ko nolasi.

Dodoties skatīties salūtu visa kompānija var uzvilkt tumsā spīdošas rokassprādzes. Atpazīt viens otru varēsiet arī, ja uzliksiet vienādas rūķu cepures, vai jebkādu citu aksesuāru, kas radīs prieku gan apkārtējos, gan pašos. Bet jaunā gada divvientulības priekiem noderēs kas īpašs – piemēram šis!

Lai jums izdevušies un saturīgi svētki!

 

Taču arī tad, kad Jaunais gads būs garām, dzimšanas dienu, vārda dienu un citu saviesīgu pasākumu rīkošanai pieej radoši, piešķirot, tai kādu konkrētu tematiku vai sagādājot kādas īpašas „rozīnītes” neaizmirstamākiem svētkiem. Te tev talkā vienmēr gatavs nākt svētku kostīmu un aksesuāru internetveikals kostimuparadize.lv, kas pirkumus piegādās visā Latvijā!

 

Dalīties.

8 komentāru

  1. Nespēju ieraudzīt tērpu, mans skatiens nespēja atrauties no modeļu ceļgaliem, tie vienkārši ir briesmīgi. Šitik kaulaini. Brr…

  2. Vienreiz pasūtiju kostīmiņu dēliņam, no šī interneta veikala. Bija ļoti laipna apkalpošana, rēķinu apmaksāju caur internetbanku un tās pašas dienas vakarā preci piegādāja.

  3. Paldies par atsauksmēm Inesei, mēs cenšamies lai visi paliktu apmierināti ar pirkumiem mūsu veikalā un katrs klients priekš mums ir īpašs.<br>Pece iesakam plānot laicīgi, jo preces kas nav noliktavā, jāpasūta līdz svētdienas vakaram, respektīvi ko pasūtīsiet līdz 5 decembrim (svētdienai), varēsiet saņemt 14-15 decembrī.

  4. Man pašai ļoti patīk tematisko ballīšu ideja – vismaz katru reizi kaut kas savādāks, ne tikai plika sanākšana, runāšana, ēšana un dzeršana. Taču man ir rūgta pieredze. Pirms gadiem diviem organizēju Jaungada ballīti ar tematiku Vecie labie 80-ie! Kā jūs domājat, puse atnāca kā parasti, nemaz nepiedomājuši par kādu aksesuāru, īpašu tērpu. Biju sagatavojusi kaudzi disku ar to laiku populāro latviešu un ārzemju mūziku, taču bija bariņš kurš visu laiku gribēja pārslēgt uz tipisku klubu mūziku… Beigās bija tik šķidrs pasākums, pluss vēl sajūta par neizdošanos. Tāpēc vienmēr priecājos par tiem cilvēkiem, kam šādas ballītes izdodas noorganizēt un kur visi arī atsaucīgi ievēro tematiku!

  5. Nu jā gadās tā ka ne visi atnāk apģērbušies pēc tēmas, pirms ballītes rīkošanas iesaku visus īpaši piekodināt lai apģērbjas pēc noteiktas tēmas.

  6. Edīte Irbe on

    Skumjā! Nekreņķējies, ja pasākums nav izdevies. Vienmēr būs kāds kam kaut kas nepatīk un neapmierina. nezinu gan konkrēto situāciju, bet varu ieteikt dažas lietas, kas iespējams "izglābs" šādas neveiklas situācijas, kad kāds "burkšķ".<br>Jau iepriekš sagatavo atribūtiku, apģērba aksesuārus par izvēlēto tēmu priekš tiem, kas nav klausījuši un ieradušies kā parasti. Tā var būt kaut vai šalle vai piespraude, cepure vai kas tamlīdzīgs. ja viesi atsakās vilkt, var izdomāt, ka jādod ķīla, vai jāizpērk nodarījums kādā interesantā veidā – ar deju, kādu interesantu uzdevumu.<br>Par mūziku, ko vēlas pārslēgt – vari uzrīkot spēli, mīļākā 80to gadu dziesma, pie kuras vislielākajam skeptiķim jādejo kopā ar "čomiem" vai jādzied līdzi.<br>Vislabāk šādā ballītē visus citus mūzikas ierakstus noslēpt, lai nav acu priekšā.<br>Taču lai ko tu darītu, protams, ka izvairīties no skeptiķiem nesanāks. Ja viņu nav vairumā, tad pārējo aktivitāte var aktivizēt arī skeptiķus. Ja ne, tad jāsamierinās. Labāk gan izvēlēties pirmo variantu un ballītē piedāvāt aktīvas darbības, lai nav laiks domāt kas un ko nedara.<br>Bet pirms ballītes vislabāk desmit reižu atgādināt, ka tā būs tematiskā ballīte un kas nevēlas, lai nenāk!<br>Katrā ziņā nenokar degunu un mēģini vēlreiz!<br>Lai izdodas!

Atstāt Ziņu