Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Idejas, kā pavadīt garās brīvdienas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nu ko, pēdējā darba diena un brīvdienas ir klāt. Priekšā lielā svētku svinēšana. Bet bez svētkiem mums priekšā vēl vairākas brīvas dienas. Kā tad tās pavadīt? Ko darīt, lai patiesi izbaudītu atpūtu no ikdienas darbiem? Te būs daži ieteikumi.

Dodies slidot
Slidošana ir kaut kas skaists un ziemai ļoti atbilstošs.  Laukos droši vien var atrast kādu nelielu dīķi, kur ļauties priekiem (bet esi uzmanīga, vienmēr pārliecinies un esi droša par ūdenstilpni uz kuras kāp).
Arī dzīvojot Rīgā tev ir iespēja ļauties slidošanas priekiem un doties, piemēram, uz kādu no bezmaksas slidotavām.

Izrevidē māju
Izmet visu lieko, sakārto visas atvilknes un plauktus. Varbūt pat pārkārto mēbeles. Ļauj jaunajam gadam ienākt skaistā, sapostā mājā. Redzēsi , ta tā tavā mājā un arī dzīvē ienāks daudz jaunu labu lietu.

Sniegavīru saiets Dobelē
Dobele ir Latvijā vienīgā vieta, kur jau trešo gadu pilsētas laukumos var satikties ar augumā varenajiem, savdabīgajiem Sniegavīriem.
Šogad apskatāmi  gandrīz 40 sarkandeguņu. Jau pazīstamajiem tēliem – lustīgiem muzikantiem, slēpotājiem un hokejistiem, ģimenītei ar sniega bērniņiem – šoziem piepulcējies arī karaļu pāris ar bruņinieku, tēlnieks, gleznotājs un dzejnieks, daži no tiem pat 5 m garumā. Tos ir veidojuši mākslinieki Agnese Rudzīte, Inta Berga, Jānis Bergs un vācu tēlnieks Markuss Murovskis.
Ar Sniegavīriem Dobelē varēs tikties līdz pat februārim.
Ieeja bez maksas.

Aizej uz kino vai teātri
Iespējams, šai izklaidei  ikdienā īsti neatliek laika. Tagad gan, izvēlies piemērotāko laiku un vietu un-  aiziet. Otrs variants – sarīko kino vakaru savās mājās. Uzaicini draugus, izvēlies filmu, kino cienīgas uzkodas un sanāks tiešām laba tematiskā ballīte:)

Dodies sajust svētku atmosfēru uz tirdziņiem
01.12.2012. –  13. 01. 2013.
ZIEMASSVĒTKU TIRDZIŅI
Doma laukumā, Līvu laukumā un Esplanādē (no 02.12.)
Katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00
Paņem līdzi siltu tēju vai kakao un apvieno to ar pastaigu pa pilsētu. Šādā pat pastaigā vari doties jebkur,  galvenais- silti saģērbies, un atrast jauku kompāniju.

Koncerts baznīcā
26. decembrī plkst. 16.00 un 18.00
27. decembrī plkst. 16.00
28. decembrī plkst. 16.00 un 18.00
29. decembrī plkst. 16.00
Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Muzikāla feerija ZILO PUTNU MEKLĒJOT .
Piedalās: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudijas „Figaro” audzēkņi un Jaunais Rīgas kamerorķestris Viestura Gaiļa vadībā, Rīgas horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi Regīnas Kaupužas vadībā.
Ieejas bez maksas.

Ir īstais laiks eksperimentiem virtuvē
Darbdienās bieži vien mājās pārnāc pārāk vēlu? Esi nogurusi? Jā, tas, iespējams, nav īstais laiks, lai enerģijas pilna, izmēģinātu kādas jaunas receptes. Taču brīvdienas ir tam vispiemērotākais laiks. Velti tam visu dienu, izpēti receptes, atrodi sev kārotāko, dodies iepirkties un ķeries klāt gatavošanai. Kas svarīgi, šajās brīvdienās ar tevi mājās ir arī pārejie, kas nozīmē, ka vari parūpēties par īpašu galda noformējumu un sarīkot skaistas vakariņas.

Ziemassvētku izstāde
05.12. 2012. – 03.02.2013. Darba dienās no plkst. 10.00 – 18.00. Kultūras centrā „Iļguciems”.
Tradicionālā Tautas lietišķās mākslas studijas „Puduris” Ziemassvētku izstāde.
Ieeja bez maksas.

Apciemo tuviniekus un draugus
Ciemošanās un viesu uzņemšana noteikti uzlabos tev omu. Tā kā ir tik daudz brīvu dienu, būs pietiekami laika, lai izbraukātu arī pie tālāk dzīvojošajiem tev tuvajiem cilvēkiem. Kopā būšana ar mīļajiem sniegs pozitīvas emocijas un domas un pēc tam, atgriežoties ikdienas darbos, vēl ilgi būsi “uzlādēta” no tā.

Balle Brīvdabas muzejā
26. decembrī, Rīgā, Brīvdabas muzejā plkst. 17:00 norisināsies – Ziemas balle Brīvdabas muzejā 2012. Ziemas balles dalībniekus priecēs karsti dzērieni un lukturīšiem izgaismotas kupenas.

Ziemas prieki
Kad tu pēdējo reizi  laidies  lejā no kalna? Lai ziemu izbaudītu pa īstam un priecātos par to, nevis sūkstītos par aukstumu, ir jāizbauda ziemas prieki. Silti saģērbies, atrodi jautru kompāniju un dodieties uz kādu kalnu. Ir tik daudz iespēju – šļūkt, slēpot, braukt ar dēli, un galu galā – pikoties.

Skaistuma procedūras
Ziemassvētki noteikti ir vieni no tiem svētkiem, kad bagātīgi mielojamies un, varbūt arī laiskojamies. Bet, uzreiz pēc svētkiem, kad priekšā vēl daudz brīvdienu, tev ir iespēja, ievērot arī kādu atslodzes dienu. Ļaujies ekperimentiem skaistumkopšanā un palutini sevi ar kādu skaistu mājas spa rituālu.

Iegādājies vai vienkārši baudi mākslu
19.12 – 29.12.2012
“Jarmarkā” ir iespēja apskatīt un iegādāties unikālus Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbus. “Jarmarkā” piedalās ap 300 studentu no visām nodaļām, un vienuviet tiek izvietoti ap 10 000 jaunu un neredzētu mākslas darbu.

Apskati Bētlemes silīti
25., 26. un 27. decembrī Mazajā lauku zoodārzā Zemgalē no plkst. 12 – 15 būs apskatāma Bētlemes silīte.
Mini Zoo, Brankās, ozolnieku novadā. Ieeja par ziedojumiem.

Uzzzini sev svarīgo un interesējošo
Pietiekami ilgais brīvdienu  skaits ļauj tev baudīt gan aktīvu atpūtu, gan pilnīgu mieru. Laikā, kad nu ne pavisam negribas nekur doties, ielūkojies pie mums – šeit noteikti atradīsi kaut ko, ko,varbūt esi palaidusi garām iepriekš, vai, varbūt, kāda tēma, kas iepriekš škita neaktuāla, nu tevi būs ieinteresējusi. Pagatavo kādu karstu dzērienu, iekārtojies ērtāk un ienirsti sievietes pasaulē 🙂

 

Tie ir tikai daži ieteikumi ko darīt un ko redzēt brīvdienās. Pastāsti, kā Tu pavadīsi šīs Ziemassvētku brīvdienas un, iespējams, tieši tavs ietikums ļaus aizņemties kādu ideju arī kādai no mums.

Dalīties.

Atstāt Ziņu