Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Harmoniskas vai ideālas attiecības?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Esmu dzirdējusi, ka kāda pāra attiecības tiek apzīmētas kā “Harmoniskas”. Kas gan ir harmonija? Ja skatās tiešu skaidrojumu vārdnīcā, tad ar vārdu harmonija tiek skaidrots: saskaņa, samērīgums. Vai tā? Vai tādas ir harmoniskas attiecības?

Man gan apzīmējums “harmoniskas attiecības” asociējas ar ko nedaudz citu, īpaši, ja tas tiek attiecināts uz pāra attiecībām. Man šķiet, ka harmoniskas attiecības ir tādas, kurās abi saprotās no pusvārda, nav nepieciešami mokoši paskaidrojumi par kādu situāciju vai tēmu, jo sejas izteiksme, intonācija un acu skats izsaka visu. Harmoniskas attiecības, manā izpratnē ir tādas, kurās nav nepieciešams iet uz lieliem kompromisiem, lai izvēlētos kādu filmu skatīties, kādu pasākumu apmeklēt, kur ieturēt svētku maltīti, utt. Tādas attiecības, kurās tev nav jāuzprasās uz komplimentiem vai mīļām frāzēm, jo tas vienkārši ir pats no sevis. Nav jāmēģina uzprasīties uz apskāvieniem vai glāstiem un to, ka tevi vajag samīļot, otrs zina, pirms tu pats esi to sapratis. Tam visam ir jābūt tik saskaņotam, tik plūstošam, tik dabīgam…

Varbūt es vienkārši par daudz idealizēju? Varbūt tas, ko es nu pat aprakstīju ir nevis harmoniskas , bet gan manā prātā naivi idealizētas attiecības, kuras iespējams ir apskatāmas tikai skaistā Holivudas filmā? Varbūt tādas ideālās attiecības nemaz nav un zem apzīmējuma “harmoniskas attiecības” slēpjas pāris, kurš vienkārši nestrīdas par niekiem, spēj ātri vienoties un pielāgoties, spēj uzprasīties uz vēlamo un to arī saņemt?

Ko saka speciālisti? Santa Freidenfelde (ājurvēdas skolotāja, reki meistare, pareģe) saka: “Harmoniskas attiecības, tādas, kas sniedz jaunu spēku, iedvesmu un dzirksti doties pretī daudzajiem izaicinājumiem, veidot savu dzīves ceļu un sapņus kopā.” Tik skaisti… Tomēr man tas šķiet vien skaistais attiecību sākums, kad abi lidinās kā putni mākoņos un sapņo par nākotni, ceļ gaisa pilis aizmirstot, ka eksistē sūrā ikdiena, rutīna un viss cits pārējais, kas nebūt neiederās skaistajos, harmoniskajos sapņos. Rezumē: Es domāju, ka definīcija ir jāatklāj pašam, jāizvērtē to, kas katram ir svarīgāks, kas ir tas pēc kā ilgojās sirds un kas ir tas pēc kā ilgojas prāts. Novēlu katram atrast harmoniju un idilli attiecībās un ārpus tām.

Dalīties.

Atstāt Ziņu