Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Gultā ar bijušo…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sveiki! Mani sauc Klāra. Man ir bijis sekss ar savu bijušo. Ja godīgi… ar abiem maniem bijušajiem, jo tieši tik man viņu ir bijis. Nē, ne jau ar abiem vienlaicīgi. Katrs no viņiem pieder pie pavisam cita mana dzīves posma. Katrs ienesis manā dzīvē ko jaunu un palīdzējis man tapt tādai kāda es esmu. Arī seksam ar katru no viņiem, pēc tam kad bijām kļuvuši par bijušajiem, bija sava nozīme manis radīšanā.

Tomēr šis stāsts nebūs par maniem bijušajiem un to kādi viņi ir gultā. Tas vispār nav par mani. Tas irs stāsts par daudziem. Interneta forumos bieži lasāmi, ka ne viens vien, dzimumam un tautībai nav nozīmes, ļāvies ierastā un pazīstamā vilinājumam un mīlējies ar savu bijušo draugu vai draudzeni. Stāsti par to ir visdažādākiem. Kādam tas vienkārši vienu reizīti gadījies. Citiem tā ir iespēja neliegt sev seksu līdz brīdim, kad uzradies kāds cits, nopietnāks kandidāts, bet vēl kāds ļaujas sava bijušā vai bijušas glāstiem, lai beidzot tam visam pieliktu treknu punktu.

Dažādu aptauju dati liecina, ka seksuālas attiecības ar bijušo pieļauj apmērama 22% aptaujāto sieviešu, savukārt 94% vīriešu labprāt flirtētu, vai mīlētos ar savu bijušo.

Par to, kā šādas attiecības ar bijušo vērtē vīrieši, nemāku spriest. Interneta džungļos gan var atrast stāstus par to, kā viens vai otrs bikšainis “nolicis slīpi” savu bijušo. Pie tam aprakstīts tas visos smalkumos. Pēc šo stāstiem varētu spriest, ka vīriešu vidū sekss ar bijušo tiek vērtēts kā varoņdarbs. Tomēr no sprieduma izteikšanas atturēšos, jo jau tas vien, ka šis stāsts nonācis publiskajā vidē, liecina, ka rakstītājs īsti adekvāts nav.

Sieviešu vidū ziņa, ka kāda no paziņām vai draudzenēm gulējusi ar savu ex, lielākoties tiek vērtēta negatīvi. Tiek runāts par sievietes lepnumu un pašcieņu, pārmetoši grozīta galva, un vaininiece tiek brīdināta par iespēju iedzīvoties bērnā, vai kādā kaitē. Tās, kas pašas reiz bijušas līdzīgā situācijā, dziļdomīgi klusē. Tomēr gan sarunas dažādos interneta forumos, gan aptaujas liecina, ka katrai 4 sievietei vismaz reizi dzīvē ir bijis sekss ar bijušo. Iemesli ir visdažādākie. Tie tiek aprakstīti gan sievietēm, gan vīriešiem adresētos interneta portālos un blogos:

– greizsirdība uz bijušā jauno draudzeni
– alkas atriebties
– vientulība, bailes palikt vienai
– vēlme pēc seksa. Ar pārbaudītām vērtībām greizi “nenošausi”
– mēģinājums atjaunot attiecības
– mēģinājums celt savu pašapziņu
– sava veida punkta pielikšana bijušajām attiecībām, utt.

Kāds tam visam ir bijis rezultāts? Vai kārotais sasniegts? Tas lai nu paliek katras pašas ziņā. Par to, kāds risks un labums ir no šādām attiecībām, aprakstīts gana daudz. Manuprāt, tikai katra pati zina, kāpēc šādu soli spērusi, un arī pietiekoši labi apzinās, kādi varētu būt riski un kādi ieguvumi. Tādēļ galvas grozīšana un pravietiski izteicieni diezvai šajā gadījumā būtu īsti vietā.

Interesanti, ka gandrīz nekur nav minēts, kādēļ palagos ar bijušo labprāt vāļājas vīrieši. No lasītā radās iespaids, ka ir tikai divi skaidrojumi:

1. Viņš viņu mīl un cer, ka šādā veidā varētu savu bijušo atgūt. Reizēm tas tiešām nostrādā, bet reizēm viņa sirds tiek salauzta vēlreiz.

2. Viņš vienkārši izmanto situāciju. Kādēl negulēt ar bijušo, ja viņa uz to “parakstās”. Daža pati uz to vedina. Daudz ērtāk taču ir iet pa jau iestaigātu taciņu, nekā brist pa nepazīstamiem brikšņiem.

Pieļauju, ka ir vēl citi iemesli. Varbūt, ka taisni tādi paši iemesli, kā sievietēm, jo pirmkārt jau gan sievietes un vīrieši vien cilvēki ir. Tikai visur nezkādēļ priekšplānā vienmēr tiek izvirzītas tieši sievietes. Un tieši viņām tiek kratīts ar pirkstu. Bet kā tad ir ar vīriešiem? Vai tiešām valda uzskats, ka vīrietis to var atļauties, bet sieviete nē?

Dalīties.

Atstāt Ziņu