Vārda dienu svin: Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis

GRIPAS SIMPTOMI

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ādas pazīmes liecina par iespējamo saslimšanu ar gripu un ko darīt, ja ir aizdomas, ka tu vai kāds tavs ģimenes loceklis ir saslimis ar gripu?

Kādi ir gripas simptomi?
Ļoti akūts slimības sākums;
Strauji ar drebuļiem paaugstinās ķermeņa temperatūra līdz 38C – 40C;
Stipras galvas sāpes;
Muskuļu un locītavu sāpes (“kaulu laušana”)
Kasīšanās sajūta rīklē;
Sauss kairinošs klepus;
Sāpes aiz krūšu kaula;
Izteikts nespēks.

Ko darīt, ja ir aizdomas par saslimšanu ar gripu?
Ja parādās gripai līdzīgi simptomi, nekavējoties jāsazinās ar ģimenes ārstu un jāpaliek mājās.

Slimnieku ieteicams izolēt atsevišķā istabā, ja tas nav iespējams, slimnieka gultu jānorobežo ar vismaz 1,5 metru augstu aizslietni. Rūpīgi jāvēdina telpas.

Slimniekam jālieto atsevišķi trauki un higiēnas piederumi.

Deguna šņaukšanai jāizmanto vienreizlietojams mutautiņš (salvetes), kas pēc lietošanas jāiznīcina. Šķaudot vai klepojot, slimniekam jāaizsedz mute ar saliektās rokas elkoņa iekšējo virsmu, nevis plaukstu.

Visiem mājiniekiem jārūpējas par roku tīrību, ja rokas nav iespējams mazgāt zem krāna ūdens, tās jātīra ar mitrām salvetēm, salvetes pēc lietošanas jāizmet. Arī slimniekam bieži jāmazgā rokas, īpaši pēc klepošanas un šķaudīšanas. Roku dezinficēšana ar spirtu saturošiem līdzekļiem samazina gripas vīrusu daudzumu uz netīrām rokām, taču mazgāšana ar ziepēm un ūdeni ir efektīvāka.
Roku mazgāšanai nevajadzētu būt tikai ātrai noskalošanai; katru reizi rūpīgi mazgājiet rokas ar ziepēm vismaz 20 sekundes.

Slimniekam jādzer daudz šķidruma – tējas, dabīgas sulas, minerālūdens. Medikamentu lietošanu jāsaskaņo ar ārstu.

 

Avots: Veselības ministrijas ieteikumi

Dalīties.

7 komentāru

  1. cilda milda on

    un ja drebuļi uznāk, bet temperatūra normāla?<br>kakls kasās un tāpēc gribas klepot, iesnas it kā nav, bet tad pēkšņi kā no krāna, kaulus mazliet lauž, bet tikai kājām un ne vislaik…<br>simptomi it kā ir, it kā nav…

  2. Natālija Rogova on

    Es apviļāju zemesriekstos,bet tik pat lai var arī citos riekstos,vai sezama sēkliņās vai arī saulespuķu sēkluņās,kas vien ienāk prātā.<br>Jāpiebilst,lai šokolāde labāk pielīp banānus tiiiko sagrieztus ieliek uz kādu laiciņu saldētavā,jo tikko sagriezti bannāni ir mitri un šokolāde nelabprāt pieķeras tik vienkārši.

Atstāt Ziņu