Vārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Gribi sajust savus dziļākos muskuļus? Izmēģini TRX

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manas attiecības ar sportiskām aktivitātēm ir ļoti periodiskas – mums iet kā pa kalniem. Uznāk brīži, kad ļoti gribas kaut ko darīt, tad kādu laiku var iestāties pilnīgs klusums. Taču tas, kas nemainās – vienmēr gribās pamēģināt ko jaunu. Tā nu uzzinot par TRX nodarbībām nolēmu, ka gribu to noteikti izmēģināt. Es apmeklēju piecus TRX treniņus DCH studijā un nu varu padalīties ar iespaidiem.

Pirmkārt, kas ir TRX?
TRX ir piekares treniņu sistēma, kas tiek uzskatīta par revolūciju fitnesā. Siksnu garums ir pielāgojams dažādiem vingrinājumiem.
Treniņsistēma attīsta spēku, izturību, stabilitāti, lokanību un dziļo muskulatūru. Treniņa laikā ir jāizmanto viss savs ķermeņa svars, kas arī ir galvenais slodzes elements. Veicot pat ļoti vienkāršus vingrinājumus, ir jānotur ķermeņa poza un stabilitāte, kas savukārt liek darboties dziļajai muskulatūrai, tādēļ treniņš ir jo īpaši efektīvs.

1. treniņš
Pirms pirmā treniņa saņemu norādes, kā jāapietas ar piekares sistēmu. Treniņa laikā ir jāmaina siksnu garumi, jāmaina satvēriens, siksnās pārmaiņus jāliek kājas vai rokas, un to visu treneris paskaidro un nekā sarežģīta tur tiešām nav. Svarīga lieta, ko uzzinu, un, kas būtībā arī nosaka to, kāds būs mans treniņš ir tas, ka es pati regulēju slodzi. Paejot soli tuvāk vai tālāk (mainot slīpumu), palielinu vai samazinu slodzi.
Treniņa sākumā liekas, ka nekas īpaši traks nav. Liekas, visu varu izpildīt, jāpalielina slodze utt. Taču jau treniņa vidū sāku just, ka nemaz tik viegli nav. Un, kad tiekam līdz kāju vingrinājumiem, vairs vispār knapi elpoju J Nu, nav tik traki, taču slodzi, protams, var just. Vēl kas, tā kā siksnām visu laiku jābūt stingri nostieptām, tas nozīmē, ka nav iespējas „nošmaukties’  un ko nedarīt līdz galam. Katra kustība prasa zināmu piepūli un ir jūtams, ka kaut ko dari. Forši!
Pēc pirmā treniņa likās, ka nevaru izkontrolēt rokas un kājas, arī pa trepēm nokāpt bija dīvaini. Nemaz nerunājot par sajūtām nākamajā dienā, kad no gultas ārā bija jāveļas ar velšanosJ Bet, tas viss piederas pie lietas, un es saprotu, ka tas vienkārši ir pirmās reizes iespaids, manam organismam ‘jāiesilst’ un jāpierod.

2. treniņš
No sākuma nedaudz baidos, ka nevarēšu izpildīt visus vingrinājumus, jo kājām un rokām vēl jūtamas pirmā treniņa sekas. Taču, uzsākot treniņu saprotu, ka bailes ir nepamatotas. Otrajā treniņā jau var sākt darboties drošāk, un nu jau ātrāk spēju izdarīt visas citas lietas– mainīt siksnu garumu, ielikt cilpās kājas utt. Mazliet sāku palielināt arī slodzi.

3. treniņš
Pēc iepriekšējā treniņa nekādu sāpošu sajūtu nebija, tāpēc treneris saka, ka droši varu palielināt slodzi. To arī šajā treniņā daru.

4. treniņš
Šoreiz atnācu uz TRX pie cita trenera (treneres). Sagribējās pārmaiņasJUn, jā, ir jau arī savādāk. Un to arī iesaku citiem, pamainot treneri, pamainās arī vingrinājumi, tiek izmēģināt ko citu, jo katram jau tomēr sava pieeja.

5. treniņš
Lielisks pēdējais treniņš, kurā centos ‘izspiest’ maksimāli daudz. Palīdzēja arī tas, ka ‘dch’ treneri visu laiku uzpasēja un ‘ pabikstīja’, ja kaut kas netika darīts līdz galam vai pareizi.

Kopsavilkums
Pirmkārt, tas tiešām bija kas jauns un nebijis un citādāks. Tas bija interesanti. Un, kas, pats labākais – tas bija efektīvi. Jau pēc piecām reizēm var redzēt un just, ka ķermenī ir izmaiņas.
Treniņi nav gari, treneri ir atsaucīgi un profesionāli, valda draudzīga vide un jauka atmosfēra (ar lielisku mūziku). Un jā, TRX, tāpat kā jebkuras citas sportiskas nodarbības rada pozitīvu atkarību, tāpēc domāju, ka jau drīzumā noteikti atgriezīšos ‘dch studijā’, lai apmeklētu arī citus tur piedāvātos treniņus.

Dalīties.

2 komentāru

  1. Zane Zvejniece on

    Arī man pumpēšanās nav stiprākā puse un tas kas visvieglāk padodas, bet,,nav tik traki:) Ir brīži, kad pat ar siksnām tas ir vieglāk, ir momenti, kad tas prasa vairāk piepūles… Viss ir paveicams 😉

Atstāt Ziņu