Vārda dienu svin: Gustavs, Gusts, Tālrīts

Gribi laimīgus bērnus? Velti vairāk laika tētim!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja vēlies izaudzināt laimīgus un veiksmīgus bērnus, pavadi mazāk laika, cenšoties būt perfekta māte, tā vietā velti spēkus savām partnerattiecībām.

Izklausās jocīgi? Taču tieši to iesaka darīt Amerikas ģimenes terapeits Deivids Kods. Viņš tikko izdevis grāmatu To Raise Happy Kids Put Your Marriage First (Lai izaudzinātu laimīgus bērnus, rūpējies par savu laulību).

Terapeits skaidro, ka lieliskākais, ko bērniem vecāki var sniegt, ir piemērs veselīgai un laimīgai laulībai.

Piedzimstot bērnam, jaunais pāris atstāj savas attiecības novārtā. Pirmajā vietā tagad ir bērns. Protams, ir svarīgi mīlēt un rūpēties par savu atvasi, taču pārspīlēta vecāku būšana esot mūsdienu modernā apsēstība.

To dēvē par bērnu audzināšanu pēc „helikoptera principa” – vecāki visu laiku kā helikopteri lidinās virs bērnu galvām un monitorē katru viņu soli un darbību, lai pasargātu no visa un visiem. Šāda audzināšana bērniem vēlāk var radīt depresiju un nemiera sajūtu.

Tieši tā – terapeits D. Kods apgalvo, ka daudzās ģimenēs bērni cieš no pārāk lielas vecāku uzmanības.

Mūsdienu lielākais bērnu audzināšanas mīts ir – jo vairāk uzmanības veltīsi bērnam, jo labāki viņi izaugs, norāda ģimenes terapeits.

„Ģimenēs, kurā visa uzmanība centrēta uz bērniem, vecāki ir nemiera pilni, nomocījušies, bet bērni – pārāk prasīgi. Mēs mūsdienu vecāki pārāk ātri esam gatavi upurēt savu laulību bērnu labā,” tā D.Kods. „Laba laulība rada lielisku piemēru bērnam, kā nākotnē viedot attiecības pašam un tas visai ģimenei ir ieguvums. Nomokot sevi, lai radītu bērniem perfektu bērnību bez traumām, lai radītu bērnus ģēnijus, mēs tikai lieki tērējam savu enerģiju.”

Kā domā Tu? Vai arī pie mums Latvijā bērni cieš no pārlieku lielas vecāku uzmanības? Vai tā vispār ir problēma?

 

Avots- Dailymail

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu