Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Gerda un viņas ‘Penelopes tauriņi’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Par to, kā hobijs kļūst par nopietnu nodarbošanos. Par to, kā meita iedvesmo. Par audumiem pilnu māju. Par skaistām lietām un sajūtām. Kaut kas ļoti košs un sievišķīgs. Gerdas Liepiņas radītie un izlolotie „Penelopes tauriņi”.

Kā radās ideja par tauriņu šūšanu?
Tas nāca negaidīti un neplānoti. Pirmo tauriņu uzšuvu vīram Ziemassvētkos, tas man prasīja 3 dienas un ļoti daudz pacietības. Vīra tēvs izpētīja manis šūto tauriņu un teica, ka man tie esot jāšuj. Atceros, tā bija nakts no Pirmajiem uz Otrajiem Ziemassvētkiem, kad negulēju un fantazēju, kādi tad būs mani tauriņi un sapratu, ka jāpamēģina, kaut nebija ticība, ka tā lieta aizies. Pamatā nebija doma nopelnīt lielo naudu, bet gan izpausties, radīt ko skaistu, kas priecē cilvēkus, ielikt tajā visu pozitīvo emociju buķeti.
Pirmos padsmit tauriņus uzšuvu tikai marta vidū, gandrīz trīs mēnešus dzīvoju ar šo „tauriņu ideju” līdz biju gatava to laist gaisā.

Vai šūšana šobrīd ir tava pamatnodarbošanās?
Nē, esmu interjera dizainere. Tauriņi sākotnēji bija kā hobijs, bet tagad tas ir uzņēmis apgriezienus, par ko man liels prieks. Tā, ka lielākā daļa mana laika tomēr paiet šujot un attīstot „Penelopes Tauriņus.”

Kāpēc tieši „Penelopes tauriņi” un kā tie nonāca kūku kārbās?
Manu meitu sauc Penelope. Tā kā viņa sevī nes tik daudz prieka un iedvesmas, sapratu, ka tam, ko radu, cilvēkiem jāsniedz tieši šīs sajūtas. Tā nolēmu, ka būs „Penelopes Tauriņi”.
Runājot par to, kā iesaiņot tauriņus, es sākumā biju cita iepakojuma meklējumos, bet tad uzskrēju virsū šīm kūku kastēm. Nebiju gan droša vai cilvēki sapratīs, bet nopirku pirmās 10 un izrādījās, ka cilvēki ir sajūsmā. Tagad pircēji bieži vien pārjautā vai tauriņš būs iepakots kūku kastē. Un, protams, ir un būs. Man ļoti patīk, ka pirmajā brīdī iepakojums rada mulsumu un smaidu.

Kur notiek lielā šūšana, audumu meklēšana un, vai tev ir komanda, kas palīdz?
Tauriņus šuju mājās, viss dzīvoklis ir kā viena liela darbnīca. Te jāsaka paldies vīram par pacietību, jo audumi ir visur. Nesen veicām auduma uzskaiti, kopā ir pāri par 200, bet jauni audumi šā vai tā tiek iepirkti. Tauriņus šuju kopā ar savu asistenti, daļu no tauriņa uztaisu es, daļu viņa. Esam labs tandēms un viņa ir lielisks cilvēks.
Lielā šūšana notiek vai nu naktī, kad viss ir kluss un varu pilnībā koncentrēties darbam, vai arī pa dienu, kad meita dārziņā.
Audumus sākotnēji pirku vienā veikalā, tagad jau esmu atradusi iecienītākos, zinu, ko kur meklēt. Jāsaka, ka Stabu iela ir pilna ar labiem audumu veikaliem.

Kā pie tevis atnāk idejas, un, vai šūšanai vienmēr vajag iedvesmu?
Idejas tauriņiem bieži vien gūstu, redzot audumus. Audumu veikalā varu uzturēties pat vairāk kā stundu. Reizēm skicēju, analizēju jau esošos tauriņus. Domāju, ko pielikt, ko atņemt, skatos, kas patīk pircējam.
Iedvesma, protams, ir vajadzīga, bet ir reizes, kad ir jāšuj un viss, jo esmu taču apsolījusi. Bet iedvesmu ātri vien var atrast, atliek tikai iepirkt jaunus audumus. Vienmēr ir tā vēlme, ātrāk uzšūt un redzēt, kāds tad izskatās tauriņš, jo, redzot un iztēlojoties to audumu veikalā, nekad nevar skaidri zināt, vai tas tāds arī sanāks. Laika gaitā jau arī esmu sapratusi, ko no kā sagaidīt, bet vēl joprojām ir audumi, kas pārsteidz, arī vienkrāsainie.

Varbūt ir kāds spilgts, patīkams atgadījums, kas palicis prātā saistība ar „Penelopes tauriņiem”?
Tādu gadījumu ir daudz, piemēram, meitene, kas nāca pēc pasūtītā tauriņa, bija tik priecīga, ka apskāva mani un atnesa šokolādi. Tas iedvesmo un pozitīvi uzlāde. Vēl atmiņā palicis lielākais pasūtījums – 700 tauriņi! Tas laiks bija traks, bet tagad zinu, nav nekā neiespējama!
Pēdējais notikums – „Penelopes Tauriņu” dzimšanas dienas ballīte, kad vienuviet satikās klienti, sadarbības partneri un draugi. Tas priekš manis bija ļoti pozitīvs vakars. Paldies!

Kāds tad ir „Penelopes tauriņu” piedāvājums?
Vīriešiem piedāvāju 3 dažādus tauriņu fasonus, meitenēm gan ir vairāk – 5. Arī stiprinājuma veidu var izvēlēties, viens no tiem-tauriņš stiprinās kā broša, tas ļauj tauriņam būt universālam, jo to iespējams stiprināt pie žaketes, blūzes, kleitas, mēteļa, somas, cepures, apaviem u.c., otrs ir klasiskais tauriņu aizdares veids.
Nesen „Penelopes Tauriņi” svinēja gada jubileju, tam par godu tapa apģērbu līnija „Penelope”, tā sevī iekļauj 15 dažādu krāsu kombinācijas frakas un 10 vīriešu žaketes. Frakas veidotas no kokvilnas auduma, tas šo, šķietami svinīgo apģērbu, ļauj valkāt arī ikdienā, kombinēt ar džinsa biksēm, šortiem, legingiem u.c. Pavasarī un rudenī, kā arī vēsos vasaras vakaros, to var izmantot kā virsdrēbi. Vīriešu žaketes arī ir no tā paša materiāla, bet citās krāsās, jāsaka, ka kopā ar frakām sanāk apģērbs pārim.
Tauriņus, protams, var arī pasūtīt, bieži tā arī notiek, piemēram, uz kāzām, priekš līgavaiņa brāļiem un līgavas māsām. Tas ir kā vienojošs elements, kas noteikti sanāk lētāk par vienādu kleitu šūšanu. Viens puisis, piemēram, bija iegādājies apavus, kuriem gribēja pieskaņotu tauriņu.
Tauriņus šuju arī no klienta atnestā auduma.

Vai ir kādi plāni, nākotnes ieceres?
Protams, šis tas ir padomā. Gribētu iziet ārpus Latvijas robežām, kā arī attīstīt apģērbu līniju.
Nav taču nekā tāda, ko mēs nespētu!

Kādas sajūtas tu vēlies sniegt saviem klientiem?
Es ļoti ceru, ka tauriņš cilvēkiem liek smaidīt. Gan tiem, kas tos nēsā, gan tiem, kas tos redz. Gribu, lai tauriņš cilvēkiem rada prieku un iedvesmo, lai rada tādu gaisīgu un pacilājošu sajūtu.

Kur var apskatīt un nopirkt tauriņus?
Tauriņus var apskatīt un iegādāties galerijā „Istaba”, „Bonērā”, „Taste Latvia” Sky & More centrā, kā arī http://www.etsy.com/shop/Penelopesbowties/ ,vai rakstot uz penelopestaurini@gmail.com.
Seko līdzi arī http://www.facebook.com/penelopes.taurini  un http://www.draugiem.lv/Penelopestaurini/
Un @PepesTaurini , ja vēlies sekot jaunumiem iekš twitter.com. https://twitter.com/#!/PepesTaurini

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu