Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Gari tikai staigā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gribēju šodien stāstīt, kā gāja pasākumā, bet, ha, datumus biju sajaukusi. Pirmo reizi dzīvē.Ir cilv., kuri izdzirdot – pirmā reize, uzreiz iedomājas, ka runa būs par TO. Apdalītie, ne tikai tā vien ir pirmā reize Neatceros, vai teicu, ka pirms vairāk kā gada mani aicināja “taisīt avīzi”, es kā dura sarakstīju vairākus gab., bet par tiem labu laiku netika teikts nekas, tā vairāk uz turieni negāju un pati saliku visādos net port. Uz Upīša muzeju šad tad eju. Tas tak nav tālu un zini – vidusskolas gados vadīju ekskursijas pa Upīša un Zaļās zemes vietām. Veselu kasti grāmatu ar visādu Gun Priedes ierakstiem atdevu muzejam, vēl Paukštes laikos. Kādu videnes vasaru pat muzeja vienīgo darbnieci palaidu atvaļinājumā. Man tur kaut kad prasīja – ko mācīsies, es – iešu uz filologiem, man teica – tev tak jāstrādā ar cilvēkiem, par ž’-ti. Pirmajā pēcvidenes gadā stājos latviešos, tā gribēšana bija visāda, no ž-tiem baidījos, bet iestājeksāmenos priekš sevis toreiz slikti noliku vēsturi. Rez-ts -nemācījos vienā kursā ar druvieti, bet sāku strādāt par korektori ‘Kom Uzvarā”. Es pie sevis domāju, ka tas Upīša muzejs noteica manu izvēli. Jā, muzejā notiek visādas dīvainas lietas. Pirms kāda gada muzeja Inese stāstīja, ka Upīts joprojām pieskatot savu māju, es atcerējos, ka, zinādama, ka muzejā esmu viena pati, toreiz dzirdēju kādus dīvainus būkšķus. varbūt Upīts “pieskatīja”, ha. A tagad jau varu teikt, ka vakar bija Vancānes grāmatas atvēršanas svētki. Tā vancāne stādā AUV par latv val skolotāju nu jau sen, Visādos papīros viņas raksta, ka esot bijusi pirmā gidu sekcijas vadītāja skolā. Lai jau raksta. Tikai es esmu vecāka par vancāni, arī biju gidu sekcijas vadītāja skolā, Ha Labi, ka šodien neaizgāju, bet iepriekš paskatījos. No vienas puses žēl, no otras – muzejs tāpat brūk, tās vecās dziedātājas iztika bez manas klausīšanās un es bez viņām vēl labāk. Toties šodien sadedzināju zarus, ne visus, jo man deg tikai tad, kad “plika uguns” liesmo, a tā tik dūmi.

Dalīties.

3 komentāru

  1. Plapertaša on

    Upīša Skrīveru mājā karalaikā esot turēti ieslodzītie. Upīts jau pats tajā mājā gandrīz neesot rādījies,un diezin vai viņam varētu būt kāda kāre tur ko sargāt.

  2. Gunta, Tu kā arvien ierodies pasākumos ar novēlošanos un pusi neesi dzirdējusi.Vancāne nebija pirmā gidu vadītāja skolā, arī Tu nebiji, viņa pašlaik strādā ar gidiem. Kur Tevī tās indes pietiek visus nolikt? Drīz varēsi Tu vadīt gidus skolā, drīz!!! Sāc pieteikties! Zvani, lai tā Vancāne vairs nevada gidus, bet gan Tu! Lai Tev stipra veselība un tikpat stiprs prāts.

Atstāt Ziņu