Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Gaidu Jauno gadu, taisu lielo tīrīšanu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jau vairākus gadus par vienu no lielākajām mājas uzkopšanām man kļūst laiks pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada. Šo laiku tīri simboliski uztveru kā brīdi, kad sakārtot savas domas un „saimniecību”, atbrīvoties no nevajadzīgā un atdot no citiem aizņemtās lietas. Savā ziņā šī lielā tīrīšana kļūst par aizvadītā gada revīziju, kas parasti liek brīnīties par to, kas tikai nav noticis un darīts aizvadītajās 360 dienās. Un, protams, tā liek pabrīnīties arī par to, kā cilvēks spēj apaug ar mantu. Gada izskaņa, manuprāt, ir lielisks laiks, kad var izšķirt, kas no tā visa ir vajadzīgs un ņemams līdzi, kas – atmetams.

Ja kādreiz krāju it visu, tad laikam ejot saprotu, ka neesmu vairs krājēja tips: ja jūtu, ka kaut ko nelietoju, tad man nav grūti to atdot kādam citam vai arī izmest, jo zinu, ka vietā noteikti nāks kas cits. Un, ja godīgi, tad šo lielo tīrīšanu pirms svētkiem tā arī uztveru – kā vietas atbrīvošanu jaunām lietām.

Man ir arī svarīgi sagaidīt Jauno gadu ar apziņu, ka neesmu nevienam neko parādā, tāpēc kārtoju māju arī, lai pārliecinātos, ka pie manis nav palicis kāds draudzenes šķīvis, kāda grāmata, apģērba gabals, tehnika, neatdoti papīri utt.

Jāsaka godīgi, šādi sakārtojot savu māju tajā sajūtama īpaši tīra atmosfēra, jo nekur nemētājas nevajadzīgi papīri, veci žurnāli, aizlauzta tehnika, apģērbs, kas nav lietots jau gadiem – ir tikai tas, kas vajadzīgs un patīkams. Šogad esmu atbrīvojusies jau pāris kastēm un atkritumu maisiem ar dažādu „mantu”.

Iesaku arī Tev pamēģināt šo rituālu un, iespējams, Tu būsi ļoti pārsteigta, ka kārtīgi izrevidējot māju Jauno gadu sagaidīsi ar sajūtu, ka esi nometusi veco ādu!

Varbūt Tev ir kādi citi pirms-Jaunā gada vai Jaunā gada rituāli, kurus veic?

Dalīties.

2 komentāru

  1. Pēc lielās tīrīšanas dzīve patiešām šķiet paliek vieglāka. Tam varu piekrist. Būtu jau jauki ar šādu sajūtu iekāpt Jaunā gadā, tomēr gada izskaņa parasti aiziet tādā diezgan lielā steigā – neatrodas tam laika.

  2. Pievienojos! Iztīrīt māju ir kā sagatavoties jaunam svaigam sākumam, tas kaut kā uzreiz sniedz cerības un iedvesmu.

Atstāt Ziņu