Vārda dienu svin: Zanda, Lāsma, Zandis

FOTO: Kā mēs talkojām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sestdien Lielo talku pie Varkaļu kanālu ap 9 no rīta sākām mazā pulciņā, taču vēlāk strādājām jau paprāva komanda.  Kopā mēs 15 lieli un mazi talcinieki savācām 120 maisus pilnus ar atkritumiem! Paldies visiem čaklajiem talciniekiem!

Cerams, ka makšķernieki, piknikotāji un citi atpūtnieki novērtēs mūsu padarīto un vairs nepiemēslos Varkaļu kanālmalu. Jo lielākā daļa drazu, ko savācām, liecina, ka tos izmetuši tieši tie, kas dodas te atpūsties –  plastmasa pudeles, piknika piederumi, sapinušās makšķerauklas, tārpu bundžas, alkohola pudeles, maisiņi utt. Vai tad tiešām ir tik patīkami atpūsties starp atkritumiem?

Starp dīvainākajām lietām, ko atradām, jāmin sarūsējušas dzelzs durvis, mākslīgā sniega flakoniņš, lego klucīši, tīrīšanas līdzekļa iepakojums, kaķu barības iepakojumi. Tas viss liecina par to, ka kāds/ kādi te izmetuši arī savus sadzīves atkritumus. Neizprotama, bezatbildīga un ne ar ko neattaisnojama rīcība.

Talkojām un domājām, kā to visu var mainīt? Kā panākt, lai cilvēki saprastu savas rīcības sekas un nepiemēslotu dabu? Nonācām pie secinājuma, ka jāsāk ar mazākajiem – skolēni jāved talkās un jārāda tas posts, ko atkritumi nodara dabai.

Kā Tu domā – kā panākt, lai cilvēki nemēslo?

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu