Vārda dienu svin: Regīna, Ermīns

Ēteriskās eļļas saaukstēšanās slimību un vīrusu profilaksei

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ziema ir gripas un saaukstēšanās laiks, kad noder ikviens līdzeklis, kas var palīdzēt izvairīties no saslimšanas. Daudzi lieto tējas un vitamīnus, tomēr arī aromterapijā ir zināmi līdzekļi, kuri palīdz nesaslimt un atlabt ātrāk, ka slimība tomēr piezagusies nemanot.
Ēteriskās eļļas šādā gadījumā palīdzēs gan lietotas aromlampā – 3-5 pilieni vidēja lieluma telpā, gan izsmidzinātas, gan arī iemasētas ķermeņa ādā un nēsātas aromkuloniņā ap kaklu. Tāpat var izmantot inhalācijas – karstā ūdenī iepilina 2 pilienus ēteriskās eļļas vai ēterisko eļļu maisījuma un, pārsedzot galvu ar dvieli, ieelpo. Astmatiķiem būtu ieteicams izvairīties no karstajām inhalācijām, kas var izraisīt astmas paasinājumu vai pat lēkmi. Šādos gadījumos aromterapeiti iesaka aukstās inhalācijas – eļļu pilina aukstā ūdenī un uzmanīgi ieelpo, vērojot reakciju.
Baktericīdi līdzekļi – palīdzēs izvairīties no baktēriju izraisītām saslimšanām:
Timiāna, tējas koka, eikalipta, ciedra, niauli, priedes, egles, ingvera un kadiķa ēteriskās eļļas.
Pretvīrusu līdzekļi – iznīcinās telpās un organismā esošus vīrusus:
Bergamotes, ilang-ilang, ģerānijas, fenheļa, melisas, citrona un laima ēteriskās eļļas.
Antiseptiķi: Timiāna, krustnagliņas, citronzāles, salvijas, rozmarīna, citronellas un kanēļa ēteriskās eļļas.
Līdzekļi pret iekaisumu: Tējas koka, krustnagliņas (īpaši mutes dobuma iekaisumiem), salvijas, raudenes, priedes, bazilika, bergamotes, citronellas un eikalipta ēteriskās eļļas.
Kad tuvojas slimība: Ģerānijas, egles, kumelītes, lavandas un majorāna ēteriskās eļļas.
Hroniskiem un smagiem iekaisumiem, papildus ārsta nozīmētajai terapijai talkā nāks: Vīraka, mirtes, mirres, sandala un petitgreina ēteriskās eļļas.
Imūnmodulējošas ēteriskās eļļas: Bergamotes, vīraka, baldriāna, kadiķa, ģerānijas, rožkoka, greipfrūta, kumelītes, ciedra, priedes, lavandas, tējas koka, eikalipta, salvijas.
Savukārt pret sēnītēm palīdzēs: Bazilika, timiāna, tējas koka, citrona, pelašķa, mirres, bērza un pačūlijas ēteriskās eļļas. No dažām no piedāvātajām eļļām veido sev tīkamu maisījumu (piem., 1 pil. tējas koks, 1 pil. timiāns, 4 pil. citrona vai 1 pil. mirres, 1 pil. pačūlijas un 4 pil. citrona), iejauc to 10 ml kokosa, rīcineļļas vai melno ķimeņu eļļas un smērē uz sēnītes skartajām ādas vietām vai nagiem. Protams, katru ēterisko eļļu var lietot arī atsevišķi – 6 pil uz 10ml bāzes eļļas.
Ja piemeklējis dziļš bronhīts, palīgā tradicionālai medicīnai var ņemt šādu recepti:
2 pil. kanēļa
2 pil. sandala
2 pil. priedes ēteriskās eļļas
10 ml bāzes eļļas.
Smērēt uz krūtīm un muguras divas reizes dienā.

©uzziedi.lv 

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu