Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Esi līderis – domā vērienīgi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

pgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Deivida Dž. Švarca grāmatu “Vērienīgās domāšanas spēks”.

Vērienīgu domāšanu, iespējams, vislabāk ilustrē pazīstamais stāsts par trim mūrniekiem. Kad viņiem pajautāja: “Ko jūs darāt?”, pirmais atbildēja: “Mūrēju ķieģeļus,” otrais – “Pelnu 9 dolārus 20 centus stundā,” bet trešais – “Es būvēju pasaules lielāko katedrāli.”

Tieši tiem, kuri vēlas “būvēt savu katedrāli”, ir paredzēta šī grāmata.

Maldīgi ir domāt, ka dzīvē ko sasniegt spēj tikai gudrākie, spējīgākie, skaistākie un veiksmīgākie vai tie, kuriem ir labākas starta pozīcijas. Autors apgalvo, ka panākumu recepte slēpjas kur citur: ir jāizprot savi domāšanas paradumi un tad jāmaina domāšana un rīcība tā, lai nonāktu līdz vēlamajam mērķim. Domāt vērienīgi nozīmē noticēt savām spējām un atmest neveiksminieku kaiti – taisnošanos. Domāt vērienīgi nozīmē pārvarēt bailes no citiem cilvēkiem, uzņemties iniciatīvu, izteikt savas domas publiski un atklāt, ka sakāve pastāv tikai mūsu iedomās. Kā to izdarīt? Autors sniedz virkni dažādu praktisku ieteikumu, kurus izmantojot neskaitāmi cilvēki visā pasaulē ir sākuši pelnīt vairāk, pārdot efektīvāk un vadīt uzņēmumus prasmīgāk.

Grāmata, ko profesors Deivids Dž. Švarcs sarakstīja 1959. gadā, guvusi lasītāju atzinību nu jau vairākās paaudzēs, un personiskās izaugsmes treneri visā pasaulē to joprojām iesaka saviem klientiem kā obligāto lasāmvielu. Autors Deivids Dž. Švarcs (1927–1987) ir spilgts piemērs tam, kāda nozīme ir vērienīgai domāšanai: sapratis, ka panākumus gūst tie, kuri atsakās būt par sīku, nenozīmīgu “skrūvīti mehānismā” un spēj pārvarēt bailes un pašpaļāvības trūkumu, viņš nodibināja savu uzņēmumu un vadīja seminārus neskaitāmiem tirdzniecības asociācijas darbiniekiem, tirdzniecības aģentiem un menedžmenta speciālistiem. Švarcs kļuva par Džordžijas Valsts universitātes profesoru un vienu no pirmajiem zināmajiem ASV personības izaugsmes konsultantiem jeb koučiem.

Šī grāmata būs lieliska dāvana ikvienam, kas vēlas dzīvē ko sasniegt, kā arī jebkura vecuma lasītājam, kurš nevēlas samierināties ar viduvējību un tiecas gūt maksimāli daudz dažādās jomās – gan darbā, gan attiecībās ar līdzcilvēkiem.

Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Elita Līdumniece.

Dalīties.

Atstāt Ziņu