Vārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Esi gatava „pārņemt” internetu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja tu lasi šo blogu, tātad tu esi internetā! Vai tu esi kādreiz padomājusi par to, cik daudz laika dienā pavadi internetā un ko tajā dari? Maksā rēķinus? Pērc biļetes uz teātri, koncertiem, ceļojumiem? Rezervē viesnīcas? Meklē, kas jauns un aktuāls skaistuma pasaulē? Centies pie gugļa tantes rast atbildi uz kādu aktuālu jautājumu? Gan jau arī ar youtube.com esi pazīstama! Un kur nu visā šajā plejādē bez darba un privātā e-pasta čekošanas, draugiem.lv, twitter.com… Ak, jā un, protams, arī šī portāla apmeklējums droši vien ir ierasta tavas ikdienas sastāvdaļa!
Un tagad jautājums – vai tu spētu bez tā visa iztikt? Lielākā daļa noteikti teiktu, ka būtu grūti! Dīvaini, cik gan ātri cilvēks pierod pie dažādām lietām. Iedomājaties vēl aptuveni desmit gadus atpakaļ internetā aktīvi (uz)darbojās praktiski tikai vīrieši, sievietes tajā bija labi, ja 1/3 no visiem lietotājiem. Tam ir arī savs loģisks izskaidrojums – internets sākotnēji tika radīts kā ražošanas un militārais medijs. Gar to sievietēm parasti maz daļas, vai ne. Bet, vai zini – patlaban internetā ir iestājusies dzimumu līdztiesība. Puse no 1,8 miljardiem interneta lietotāju visā pasaulē esam tieši mēs – sievietes! Gudrie prāti pat prognozē, ka sievietes pamazām varētu „pārņemt” internetu! Pateicoties kam? Pateicoties dažādām sieviešu interneta vietnēm!
Līdzīga situācija, kad sievietes kaut ko „pārņem”, ir bijusi vērojama jau vēsturē ar telefona ienākšanu cilvēku ikdienas dzīvē. Ja XIX gadsimtā, kad tika ieviests telefons, tas tika pasniegts kā nopietns, praktisks rīks, kas var palīdzēt vīriešiem darbā, tad jau ap 1920.gadu telefona marketings mainījās – dēļ tā, ka sievietēm telefons kļuva par neatņemamu komunikācijas veidu, to sāka pasniegt kā mediju komfortam, ērtībai un sarunām. Piekritīsi, ka mūsdienās būtu pat grūti iedomāties telefonu kā kaut ko citu nevis mediju, kas palīdz uzturēt sociālos kontaktus. Nebūtu pat pārspīlēti teikt, ka sievietes ir lielā mērā atbildīgas par telefona kultūras attīstību.
Arī Latvijā pēdējos gados vērojams, ka internetu lieto vienlīdz daudz sieviešu un vīriešu. Un arī Latvijā pēdējos gados rodas arvien vairāk sieviešu portālu un specifisku interešu interneta lapu. Bet, vai Latvijas sievietēm izdosies „pārņemt” internetu? To tad nu arī gribu noskaidrot sava maģistra darba ietvaros, tāpēc vēršos pie jums ar lūgumu aizpildīt anketu par to, cik bieži Tu lieto internetu, kādiem mērķiem, kāpēc izmanto SievietesPasaule.lv un varbūt vēl citus Latvijas sieviešu portālus.
Anketa atrodama šeit.

Jau iepriekš paldies!

Dalīties.

2 komentāru

  1. Es šajā interneta pasaulē ienācu pavisam nesen. Ja godīgi, bērni piespieda. Sākumā spirinājos pretī, bet tagad esmu vienkārši aizgrābta. Esmu uzzinājusi tik daudz interesanta, noderīga. Tagad visas savas draudzenes un radinieces arī mudinu sākt.

  2. Jā, arī es savu māmuliņu aplipināju ar internetu. Tieši tā – aplipināju! Gadu dzīvoju ārzemēs. Teicu, ka sazināties mums vislētāk būs pa skaipu. Tā viss sākās. Kā mamma saka internets ir kā infekcija. Sākumā tā tevī iemājo, ir tāda raustīšanās, nedrošība – "slimība" attīstīsies vai pretošanās būs tik spēcīga, ka tā nomirs. Bet, ja tā ņem virsroku, tad zini, ka drīz vien būsi internetā līdz ausīm.

Atstāt Ziņu