Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

Es iešu pārbaudīties!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nupat ir sākusies kampaņa „Es iešu” krūts vēža saslimstības mazināšanai Latvijā. Kampaņas ietvaros paredzētas vairākas aktivitātes ar mērķi mudināt sievietes savlaicīgi doties uz krūšu pārbaudi. Arī mēs jūs aicinām – neatlieciet šo svarīgo darbiņu uz „kaut kad vēlāk”! Mīļās, atcerieties, ka doma ‘Ar mani nekas nevar notikt’ diemžēl nevar pasargāt no saslimšanas ar krūts vēzi…

Statistika liecina, ka krūts vēzis aizvien turpina būt izplatītākā onkoloģiskā slimība Latvijā. 2011.gadā slimība konstatēta apmēram 1200 sievietēm. Vislabākais veids, kā mazināt šo statistiku, ir savlaicīgas pārbaudes.

Šķiet, cilvēki īsti nesaprot, ka veselība ir mūsu vislielākais dārgums un dāvana reizē. Slimība nešķiro bagāts vai nabags, tā var piemeklēt ikvienu. Neviens nespēj sievietei garantēt, ka tā dzīves laikā nesaslims ar krūts vēzi. Tāpēc tas, ko mēs varam darīt – rūpēties par savu krūšu veselību, jau no 25 gadu vecuma regulāri pārbaudot krūts dziedzerus tos iztaustot un vēlāk – ik gadu veicot ultraskaņas izmeklējumus.

Iespējams, mums vajadzētu vairāk dzirdēt pozitīvos stāstus par sievietēm, kas ir izārstējušas šo slimību. Piemēram, ja atceramies gadījumu, kad dziedātāja Kailija Minoga atklāti pateica, ka viņai ir krūts vēzis un ka viņa ar to cīnās. Austrālijā uzreiz strauji palielinājās sieviešu skaits, kas gāja uz pārbaudēm. Un ir daudzas sievietes, kas to ir uzveikušas. Vēzis – tas nenozīmē nāve. Jā, ārstēšana ir ilgstoša, taču to var ārstēt, tāpēc ir ļoti svarīgi pārbaudīties, lai savlaicīgi pamanītu problēmas, ja tādas rastos.

Mums, pirmkārt, jārūpējas par sevi sevis pašas dēļ. Taču sieviete nav viena pati. Viņai ir ģimene, bērni, draugi, citi tuvi cilvēki. Gadījumā, ja viņi paliek bez jums…viņiem sāp. Citi pavisam nespēj samierināties ar savu pārdzīvojumu un ar grūtībām spēj dzīvot savu dzīvi. Rūpes par veselību ir atbildība arī par apkārtējiem, sev tuvajiem.

Bieži vien nepārbaudāmies, jo baidāmies. Ir bailes iet pie ārsta. Ja nu viņš tomēr pasaka ko sliktu? Patiesībā iešanai pie ārsta un pārbaudēm būtu jākļūst par tik pašsaprotamu lietu kā personiskai higiēnai. Ejot dušā vai tīrot zobus, mums taču nav bail. Tāpat vajadzētu būt ar vizīti pie ārsta.

Kampaņas ietvaros no 16.aprīļa – 26.maijam pie t/c „Alfa” būs mobilais mamogrāfs un 27.maijā tev ir iespēja piedalīties „Es iešu! gājienā” kā arī redzēt Latvijas basketbola sieviešu izlases labdarības spēli pret Lietuvas basketbolistēm. Ja vēlies uzzināt vairāk par kampaņu vai izlasīt citu noderīgu informāciju, ieskaties mājas lapā www.esiesu.lv

 

Es iešu pārbaudīties! Un Tu?

Dalīties.

Atstāt Ziņu