Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Epilācija vai depilācija – ko izvēlēties?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

amēr vēl nav veikts ticams vispasaules pētījums par to, vai sievietes regulāri atbrīvotos no liekajiem matiņiem arī tad, ja pasaules vīriešu populācija būtu mazinājusies līdz drastiski zemai robežai, mēs piedāvājām pārskatu par zināmākajām epilācijas un depilācijas metodēm.

 

DEPILĀCIJA

Skūšanās
Šķiet, šī metode vairumā gadījumu tiek uzskatīta ne tikai par vismazāk mokošo, bet arī par nesāpīgāko. Lai gan, ko tur slēpt, nebūs melots sakot, ka gandrīz katras sievietes pieredzē ir fiksēts gadījums, kad viņa ir pamanījusies vannasistabā radīt detektīvseriālam cienīgu epizodi, kur galvenais ierocis ir bijis skuveklis, un par ainu vannā, ar aizdomīgi sārti iekrāsojošos ūdeni, rūpīgi piepiesto vates piciņu pie potītes un aizkaitinājumā izteiktajiem lamu vārdiem, nemaz nerunājot.

Metodes +
Lēti, ātri;

Ar to var netraucēti nodarboties mājās vienatnē, bez citu palīdzības;

Metodes –
Matiņi sāk parādīties jau nākamajā dienā pēc skūšanās;
Bieži pēc skūšanās āda paliek sārta un iekaist;

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
– Skuj kājas virzienā no apakšas uz augšu;
– Lai āda nepaliktu sausa, skūšanās procesā izmanto tam speciāli domātas putas;
– Pēc skūšanās kājas iezied ar maigu losjonu nevis barojošu ķermeņa sviestu, jo tas aizsprosto poras un veidojas iekaisums;
– Seko līdzi skuvekļa higiēnai – baktērijas tajā iemitinās ļoti ātri.

 

Depilācijas krēmi un losjoni
Cilvēks savā būtībā ir slinka būtne, tieši tāpēc tika izgudrota, piemēram, mašīna, lai varētu ātrāk pārvietoties no punkta A uz punktu B, vai, piemēram, tā pati veļasmašīna, kas atvieglo tik kaitinošo liekšanos – augšā lejā – mazgājot drēbes, piemēram, bļodā. Visticamāk arī depilācijas krēmi un losjoni tika izgudroti tieši ar šādu mērķi – lai atvieglotu, tik ļoti laiku zogošo, atbrīvošanos no liekajiem matiņiem. Vienīgais, ko atliek izdarīt, ir uzklāt līdzekli uz problēmzonas, un tuvāko 10 – 15 minušu laikā, tas visu paveic tavā vietā, savukārt, darbību atkārto pēc vidēji 4 – 5 dienām. Bella Vita!

Metodes +
Ātri, salīdzinoši lēti;
Nesāpīgi;
Krēms palīdz attīrīt ādu no atmirušajām šūnām;
Pašai nav jāpielieto milzu pūles, lai sasniegtu sev tīkamu rezultātu;

Metodes –
Kamēr gaida krēma iedarbību, var diezgan neveiksmīgi notraipīties;
Ja krēmu neuzklāj rūpīgi uz visas problēmzonas, tad var gadīties, ka daļa ādas būs atbrīvojusies no matiņiem, bet daļa – nē;

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
-Nelieto krēmu, ja nesen esi skuvusies, jo ādā var būt palikušas neredzamas skrambiņas, un ķīmiskais sastāvs to var negatīvi ietekmēt.
– Līdzeklis var radīt alerģisku reakciju, tāpēc vislabāk 24 stundas pirms lietošanas, pārbaudīt tā nekaitīgumu uz maza ādas laukumiņa;

Balināšana
Interesanta alternatīva tam, lai ieekonomētu laiku, jo, tā vietā, lai vannasistabā katru nedēļu neatlaidīgi cīnītos ar liekajiem matiņiem, tie vienkārši tiek izbalināti. Šķidrais balinātājs vai krēms ir jāuzklāj uz ādas un pēc noteikta laika jānomazgā. Rezultātā, problēma, paldies skaistumkopšanas industrijai, tiek atrisināta uz 3 – 4 nedēļām. Protams, šī metode nedod garantiju par to, ka pieskārienu ziņā šī būs pateicīgākā izvēle, taču vizuāli noteikti ne peļamākā.

Metodes +
Aptuveni uz mēnesi var aizmirst par lieko matiņu problēmu;
Šī metode lieliski noder, ja vēlas nomaskēt matiņus uz sejas vai rokām;

Metodes –
Esot neuzmanīgai, var iegūt ādas iekaisumu vai pat apdegumu;
Pieskaroties, matiņi tomēr ir jūtami;

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
– Ja balināšanu vēlas veikt pirmo reizi, tad labāk to darīt pie speciālista, jo tas samazina iespēju iegūt nepatīkamus ādas bojājumus;
Tāpat kā ar depilācijas krēmiem, vispirms pārbaudi, vai Tev nav alerģijas – 24 stundas pirms lietošanas, pārbaudīt līdzekļa nekaitīgumu uz maza ādas laukumiņa;
– Nelieto līdzekli tuvu acīm, ausīs, nāsīs, ap krūšu galiem, uz dzimumzīmēm, ap ģenitālijām. Nelieto to arī tad, ja āda ir bojāta, iekaisusi vai arī nesen esi skuvusies.

 

EPILĀCIJA

Bioepilācija
Iespējams, ja nebūtu Kleopatras, kurai radās doma par vaksēšanos, nebūtu arī šīs mokpilnās metodes, ko mēdz pielīdzināt elles priekškambarim, lai gan pasaule ir tik neparedzama, ka, ja nebūtu šīs sievietes, noteikti atrastos arī kāda cita ar vēl trakākām idejām. Jebkurā gadījumā, lai arī vaksēšanās ir pieskaitāmā pie sāpīgākajiem veidiem, kā atbrīvoties no liekajiem matiņiem, tas tomēr paliek arī viens no efektīvākajiem.

Bioepilācijai pamatā ir trīs veidi – cietais (karstais), mīkstais (aukstais) un zemas temperatūras vasks.

Cieto vasku visbiežāk izmanto tieši salonos, lai atbrīvotos no matiņiem bikini un padušu zonā, un šim vaskam ir līdzīga iedarbība kā pīlingam – tas atbrīvo no atmirušajām ādas šūnām. Vaska temperatūra sasniedz 38 – 42 C, ādas uzkarst, poras atveras, līdz ar to matiņus ir vieglāk izraut ar īpašu papīra strēmeli, to augšanas virzienā. Rezultātā, āda pēc vaksācijas ir gluda un zīdaina.

Mīksto vasku vari pati izmantot mājas apstākļos. Tas ir vairāk paredzēts, lai atbrīvotos no matiņiem mazāk jūtīgās zonās – uz kājām un rokām. Vaska slānis tiek uzklāts uz ādas un ar īpašu papīra sloksni, tiek norauts pretēji augšanas virzienam. Šis epilācijas veids izraisa diezgan lielas sāpes.

Zemas temperatūras vasks tiek lietots, lai atbrīvotos no matiņiem uz sejas.

Metodes +
Matiņi ataug tikai pēc 2 – 3 nedēļām;
Āda pēc vaksēšanās ir gluda un zīdaina;
Pēc bioepilācijas, matiņi, kas ataug, ir smalkāki un retāki;
Šī metode ir pateicīga, ja vēlas veidot ‘’intīmās frizūras’’’;

Metodes –
Procedūra ir sāpīga;
Procedūra aizņem 30 – 90 minūtes, atkarībā no zonas lieluma, ko vēlies vaksēt;

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
– Vasku nedrīkst lietot uz iekaisušas ādas, vai, ja personai ir kādas ādas slimības;
– Pēc bioepilācijas, nedrīkst uzreiz gulēt saulē vai lietot pašiedeguma krēmus;

 

Elektroepilācija
Viss, kam ir saistība ar vārdu savienojumu skaistumkopšana UN elektrisks, visticamāk, vairumā gadījumu izraisīs drebuļus un biedējošas nojautas. Patiesība ir tāda, ka gadsimti iet uz priekšu, tehnoloģijas arī, un, ja patiešām liekie matiņi ir tiktāl apnikuši, ka vairs tos nekad nav vēlēšanās redzēt, tad šī metode būs vispiemērotākā, lai tiem varētu pamāt ardievas un uz visiem laikiem tos arī aizmirst.

Lai cik tas nepatīkami neizklausītos, elektroepilācijas pamatā tiek izmantota elektriskā strāva. Tā tiek padota caur tievu adatu ādā, noteiktā dziļumā, kur tā iznīcina matu dīgli. Rezultātā, mats izkrīt un vairs neaug. Nav jābaidās no sāpēm, jo procedūras laikā tiek injicēts vai uzpūsts pretsāpju līdzeklis.

Metodes +
Ļauj atbrīvoties no matiņiem jebkurā ķermeņa daļā;
Kvalitatīvs un ilgstoši noturīgs rezultāts;

Metodes –
Dārgi;
Laikietilpīgs process (aptuveni stunda);
Sāpīgi, līdz ar to ir jāizmanto pretsāpju līdzekļi;
Daži matiņi tomēr var arī ataugt;
Procedūra pēc kosmetologa ieteikuma būs jāatkārto;

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
– 24 laikā pēc epilācijas, nedrīkst sauļoties, lietot pīlingu un tonālos krēmus epilētajās zonās, peldēties baseinā un jūrā;

 

Lāzerepilācija
Noteikti viens no mūsdienu tehnikas sasniegumiem skaistumkopšanā un atvieglojums mums, sievietēm, jo vairs nav jānopūlas ar nervus kutinošajām vaska strēmelēm vai ātri nolietotajiem skuvekļiem.

Lāzerstarojuma avots izveido impulsu ar infrasarkano gaismu un siltumu uz īpašu pigmentu melanīnu, kas atrodas matu folikulā un mata stumbrā. Zibsnis ilgst sekundes daļu, bet šajā laikā matu sīpola struktūras tiek uzkarsētas un aiziet bojā. Tā tiek likvidēti uz ādas redzamie mati. Bet cilvēka ādā ir matu sīpolu rezerves, kas atrodas miera stāvoklī. Pēc neilga laika „dusošās” folikulas aktivizējas, uz ādas parādās otrais matu vilnis, tāpēc epilācijas procedūra ir jāatkārto.

Metodes +
Ātri (5 – 40 minūtes, atkarībā no ādas laukuma);
Nesāpīgi;
Procedūras rezultātā, netiek bojāta āda;
Epilāciju var veikt jebkurā ķermeņa zonā;
Uzreiz pēc epilācijas, ķermeņa āda kļūs gluda un maiga;

Metodes –
Lai atbrīvotos no matiņiem uz ilgu laiku, ir nepieciešams veikt 3 – 5 seansus.

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
Divas nedēļas pēc procedūras, nav ieteicams sauļoties;
Pirmo 3 dienu laikā pēc lāzerepilācijas nav ieteicams apmeklēt pirti, saunu, baseinu;

 

Foto epilācija
Fotoepilāciju bieži mēdz jaukt ar lāzerepilāciju, jo, starp šīm divām metodēm, īsti neredz atšķirību. Izrādās, ka vienkāršā valodā sakot, ar fotoepilāciju, ir iespējams, īsā laikā, vienlaikus apstrādāt lielāku ādas laukumu nekā ar lāzerepilācijas metodi. Tāpēc bieži tiek dota priekšroka tieši šim variantam. Tiesa gan, fotogrāfijas pirms un pēc procedūras, gannetiek uzņemtas.

Šīs metodes pamatā ir gaismas viļņu iedarbība uz matu. Procedūra nav sāpīga, tās laikā ir jūtama viegli durstoša sajūta zonā, kura tiek apstarota. Āda netiek traumēta, nerodas iekaisums. Pateicoties melanīnam, kuru satur mats, gaismas impulss rada mata dīgļa sakaršanu, kā rezultātā matiņu folikula tiek izjaukta. Mats izkrīt pāris dienas pēc procedūras. Procedūras ilgums ir atkarīgs no apstrādājamās virsmas lieluma – virslūpa 1- 2 minūtes, bikini 5 – 10 minūtes, kājas 40 – 60 minūtes. Uzacis ir vienīgā zona, kuru nav ieteicams fotoepilēt, jo tās atrodas tuvu acābolam.

Metodes +
Nesāpīgi;
Minimāla iespēja alerģiskai reakcijai, nav ieaugušu matiņu;
Efekts ir uz 5 – 8 gadiem;
Atšķirībā no lāzerepilācijas, aparāts apstrādā vienlaikus lielāku ādas laukumu;

Metodes –
Efekts netiek sasniegts tūlītēji, procedūra jāatkārto 4 – 8 reizes;
Hormonālās izmaiņas ķermenī var likt augt jauniem matiņiem;

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
– 1 dienu pirms fotoepilācijas, apmatojumu vajadzētu noskūt.
– Lai izvairītos no pigmentācijas, labāk 1 – 2 nedēļas pirms un pēc procedūras, izvairīties iet solarijā, sauļoties;

 

Ultraskaņas epilācija
Šķiet, mūsdienās, pat pie kosmētikas plaukta, ir daudz vieglāk izdarīt izvēli, nekā paļauties uz skaistuma industrijas izgudrojumiem attiecībā uz matiņu likvidēšanu, jo, nozares guru nav turējuši sveci zem pūra.

Ultraskaņas epilācijas nosaukums, šķiet, šoreiz ne tik cik baida, cik ieinteresē. Tā arī ir, jo pati metode ir visai savdabīga. Procedūras laikā ir nepieciešams ne tikai aparāts, bet arī speciāla želeja un vasks. Āda tiek novaksēta, lai pēc tam to apstrādātu ar želeju, savukārt, ultraskaņa nogādā tā molekulas un jonus ādas dziļajos slāņos, kur palēnina jaunu matu folikulu šūnu veidošanos. Folikulas, kuras atrodas matiņa augšanas stadijā, tiek iznīcinātas jau pirmajā epilācijas seansā.  Atlikušie – nākamajā seansā.

Metodes +
Metode ir piemērota visiem ādas tipiem, neatkarīgi no matiņu krāsas (balti, pelēki, blondi, rudi)
Āda netiek traumēta;
Metode ir ieteicama tik problemātiskām zonām kā uzacis, deguns, ausis, virslūpa, krūtis un tetovētās zonas;

Metodes –
Vidēji efekts ir novērojams tikai pēc gada;
Āda pēc procedūras var iekaist;

Lietas, kas vienmēr jāatceras:
– Procedūru nav ieteicams veikt bikini zonā, jo tas var negatīvi atsaukties uz sieviešu dzimumorgāniem.

Dalīties.

4 komentāru

  1. Jau vairākus gadus esmu tikai par vaksāciju, efekts nesalīdzināmi gludāks un ilgstošāks. arī nebojā ādu kā skūšanās vai ķīmijām pilnie depilācijas krēmi.

  2. Gribu pieteikties uz vaksāciju biki zonai. Nekad to neesmu darījusi. Kāda var pateikt, vai tas maz ir izturams???

  3. No šiem veidiem esmu izmēģinājusi populārākos – sāku ar skūšanos, turpināju ar epilāciju, tad izmēģināju arī depilāciju un vaksāciju, bet nu esmu apstājusies pie man vistīkamākā varianta – fotoepilācijas. Daru to pati mājās ar speciālo mājās lietojamo fotoepilatoru Silkn Flash&Go un beidzot varu atbrīvoties no matiņiem ar mieru un bez sāpēm. Nav jāsaņemas pus stundu, kā pirms vaksācijas un epilācijas. Un rezultāts arī iepriecinošs. Pagaidām gan esmu tikusi tikai līdz ceturtajam seansam, bet daudzviet jau āda noturās gluda un nekas vairs neataug. Varbūt tiešām būs tā, kā te rakstīts, un varēšu 8 gadus dzīvot mierīgi bez matiņiem. 🙂 Nezinu kāda citiem pieredze, bet no savas puses varu teikt, ka fotoepilācija ir super!

Atstāt Ziņu