Vārda dienu svin: Vineta, Oļegs

Enerģētika mūsu mājās. TOP 10 padomi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pozitīvās domāšanas un attieksmes centra Pavasara studija vadītāja, grāmatas Ieelpo laimi un mīlestību! autore Inese Prisjolkova ir pārliecināta – lai saprastu, ko un kā gribam mainīt savā dzīvē un lai to sasniegtu jāsāk ar mājas sakārtošanu un samīļošanu.

Viņa norāda: „Māja ir patvērums, kurā atgriezties, lai atgūtu spēkus un dotos atkal pasaulē. Mājai ir sava enerģētika, tā ir enerģija, kas ietekmē tavu apziņu un zemapziņu, tavu veselību. Tādēļ milzīga nozīme ir enerģijai, simboliem, priekšmetiem un to novietojumiem, tīrībai un kārtībai mājās.”

Inese aicina pieiet mājas kārtošanai ar mīlestību, nevis uztvert to kā baisu pienākumu, kas ātrāk jāapdara, bet kā sava veida rituālu. „Visu mājas kārtošanu, tīrīšanu var darīt ar milzīgu mīlestību. Katru lietiņu paņemt rokās, samīļot, atcerēties, ar ko tev tā saistās. Pat grīdas mazgāšanu vai paklāja tīrīšanu var veikt kā mājas samīļošanas rituālu. Un tici- māja tev šo mīlestību atdos ar uzviju,” mudina Inese.

Lūk, Ineses Prisjolkovas ieteiktie TOP 10 mājas un domu kārtošanas padomi

1. Tīra pagulte. Gan no putekļiem, gan priekšmetiem. Nav ieteicams turēt zem gultas nevajadzīgās vecās mantas, drēbes utt. Pagulte un gulta ir ļoti nozīmīga no tīrības viedokļa. Svaigs, labs miegs ir ļoti nozīmīgs tavai veselībai un spēka atjaunošanai.

2. Veselīgi, lekni istabas augi. Mūsu zemapziņai ļoti svarīgi ir istabas augi. Augi simbolizē dzīvību, veselību un vitalitāti. Uzmani, lai mājās telpaugi vienmēr būtu veselīgi, labi laistīti un baroti. Nokaltis istabas augs var sabojāt kopējo enerģētiku, sniedzot neveselīgu informāciju tavai zemapziņai.

3. Pareizi izvietoti gaismas avoti. Seko, lai tavā mājā nebūtu stūru vai vietu, kur trūkst gaismas un ir tumšs. Tas var norādīt uz to, ka arī tavā dzīvē kādā jomā pietrūkst gaismas un uzmanības.

4. Pārbaudi, vai nepil ūdens krāni. Ūdens simboliski saistīts ar bagātības un naudas plūsmu tavās mājās. Tādēļ krāniem, ūdens caurulēm jābūt salabotām. Tāpat arī vienmēr turi aizvērtas durvis uz savu tualetes telpu, kā arī poda vāku ciet, lai visa tava enerģētika neaizplūstu kanalizācijā.

5. Saved kārtībā rokturus! Tie simbolizē piekļuvi. Ja katru reizi, kad tev ko vajag paņemt, vienalga – no kāda skapīša, atvilktnes vai atvērt durvis, atvēršana sagādā milzu piepūli, tad tava zemapziņa saņem informāciju, ka ir jāpieliek liela piepūle, lai kaut ko sasniegtu.

6. Turi tīrus spoguļus, logus un durvju stiklus. Logi un durvju stikli simbolizē iespējas. Savukārt spoguļi- attieksmi un objektivitāti pret sevi. Tāpat arī jāpiedomā, kur mājās spogulis tiek novietots. Spogulim vajadzētu atspoguļot to, ko tu labprāt gribi redzēt un dubultot, bet tam nevajadzētu atspoguļot to, kas tev nepatīk. Piemēram, spogulim nevajadzētu būt pretī darba vietai, jo tad tas dubultos darbu un liks tērēt dubultus spēkus. Spoguli var likt viesistabā, lai tas dubulto prieku.

7. Parūpējies par ārdurvīm! Ārdurvis un piekļuve mājai ir svarīga, lai gan cilvēki, gan laime var tevi atrast. Lievenim jābūt skaistam, ārdurvīm jāveras viegli, bez aizķeršanās. Izrotā ārdurvis, piemēram, šobrīd- ar skaistu Adventes laika vainagu.

8. Virtuvei, īpaši plītij un ledusskapim jābūt ideāli tīriem. Plīts ir ģimenes pavards, tā ir labklājības simbols mājās. Tādēļ tā jāuztur tīra un spodra. Tāpat arī ledusskapim jābūt tīram. Ir svarīgi ledusskapī likt produktus, kas mūsu zemapziņai saistītos ar veselību, bagātību un prieku, piemēram, augļus, dārzeņus, kādu kārumu vai šampanieti priekam.

Vēl viens padoms saistībā ar virtuvi- nekad neatstāj pārtikas atkritumus uz nakti neiznestus. Lai naktī un no rīta būtu laba un tīra enerģētika.

9. Jo mazāk lietu guļamistabā, jo labāk tavam miegam un veselībai. Iekārtojot vai tīrot guļamistabu, jāatceras, ka tajā jābūt pēc iespējas mazāk informācijas avotiem. TV, datoru, radio, grāmatas, žurnālus utt. labāk turēt citā istabā. Savukārt viesistabā tu vari izpausties. Viesistaba ir tā vieta, kur vari atļauties visu, te tu rādi ciemiņiem, paziņām un jebkuram, kuru ieaicini mājās, savu vēlamo parādes tēlu. Šeit jāvalda gaišai, līksmai gaisotnei.

10. Attīri un aktivizē mājas enerģētiku, lai tā strādā tavā labā! Māju var enerģētiski attīrīt, izkvēpinot ar kadiķa zariņu. Aizdedzini to un izstaigā māju pulksteņrādītāja virzienā. Un domās skaidri redzi, kā viss sliktais izkvēpinās, tā vietā nāk tīra un gaiša enerģētika. To pašu var darīt arī ar sveci. Vēl viena metode, ko savukārt māca Fen šui – plaukstu plaukšķināšana. Izstaigā māju pulksteņrādītāja virzienā un plaukšķini. Vēl vari pa māju izšļakstīt svētītu ūdeni.

 

Dalīties.

9 komentāru

  1. Eh, bet, ko lai dara, ja dzīvoklītis mazs un viena istaba pilda gan guļamistabas , gan viesistabas funkciju?

  2. Līga Ozoliņa on

    Arta, man ilgus gadus bija tā, ka viena maza istabiņa pildīja gan guļamistabas, gan dzīvojamās jeb viesistabas funkciju, kā arī kalpoja par darbistabu un dažkārt arī par ēdamistabu… Mums principā bija tā, ka istabā bija četras zonas. Šādās situācijās ir būtiski maksimāli atbrīvoties no dažādām nevajadzīgām mantām un paļauties uz savām izjūtām – ja kas traucē, pārvietot utt. Pieļauju, ka gaidāmajos semināros "Pati savas mājas dizainere", ko organizē SievietesPasaule.lv, par to varēs uzzināt vairāk un arī praktiski darbojoties varēs pamēģināt pamodelēt, kā būtu, ja būtu.

  3. jautrīte briga on

    nu ne jau visu var izmest,ir lietas,kas pēc laika nak atkal modē,ir mīļi,bet panēsāti apavi,kurus ņemt līdzi ekskursijā,kad piekūst kājas-arī no novalkātām lietām var daudz ko izgatavot-priekšautiņu,veidot rulli pie durvīm,lai aukstums netiek iekšā,ar vecu vējjaku var apsegt kartupeļus uz balkona ,lai pirmajā vesajā naktīneapsalst

  4. Pēc seniem latviešu ticējumiem, ko iesaka arī zintnieces – nedrīkst nest atkritumus laukā vakarā pēc saulrieta. Tā kā tas īsti neiet kopā ar 8.padomu.

  5. Šitie padomi šķiet ir ņemti no vastu shastra vai fenšui. Labi, protams, ka informācija tiek izplatīta, bet vajadzētu norādīt arī precīzāk avotus.

Atstāt Ziņu