Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Eleganta stāvlampa ar kristāliņiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jauki, ka ir šādi konkursiņi, kuros var parādīt gan pašu idejas, gan smelties tās no citiem. Man ļoti patīk stāvlampas. Ar nelielu nožēlu atceros, ka omīte izmeta „veco laiku” stāvlampu, jo viņai kaut kas nedarbojās. Tagad tādas var atrast reklāmas sludinājumos, antikvāra veikaliņos un arī lietoto preču veikalos, kur mantas tiek atvestas no ārzemēm. Stāvlampu biju meklējusi jau sen, bet kādu dienu, skatoties raidījumu „Dubultremonts”, raidījuma dalībnieces atgādināja, ka mūsu pašu centrāltirgū ir veikals, kurā tiek vestas preces no Vācijas. Tad nu ilgi nedomājot devos uz turieni un…jā, tur bija lampa, kādu es biju vēlējusies. Nu ne gluži pēc krāsas, bet pēc formas gan. Un tā kā man doma bija jebkurā gadījumā lampu pārtaisīt, tad tās esošais izskats mani daudz nesatrauca. Galvenais, lai darbojas!

Mana stāvlampa iesākumā izskatījās šāda.

Liels bija mans izbrīns, kad pēc auduma noplēšanas, lampai palika tikai augšējā stīpiņa, jo biju iedomājusies, ka augšējais karkass paliks pilnībā un būs jānoplēš tikai audums.

Lampas pārveidošanai izvēlējos patumšu taftu, bet diezgan greznu, ar zelta atspīdumu. Nolēmu, ka gribu kaut ko interesantāku nekā vienkārši pārlīmēt audumu un tāpēc izvēlējos ar šūšanas palīdzību radīt kupolu greznāku. Nezinu, kā manis izvēlētā tehnika saucas latviski, bet tās krieviskais nosaukums ir – техника буфы (sīkāk par šo tehniku var atrast šeit: http://www.knigazhizny.ru/view_post.php?id=93; http://uytmir.ru/1627-bufy-pozhaluy-samaya-polnaya-kollekciya-shem-v-internete.html, bet ir vēl daudz citi materiāli).  Lai strādātu šajā tehnikā, vispirms uz auduma ir jāsazīmē shēma. Mani kvadrātiņi bija 5x5cm. Jo lielāks kvadrāts, jo lielāki ziediņi. Svarīgi ir atcerēties, ka audums vajadzīgs gandrīz 2x garāks nekā tā virsma, ko gribam iegūt. Piemēram, manas lampas kupola augšpusē apkārtmērs bija 1m 33cm, bet apakšpusē – 1m 41cm. Audumu ņēmu 3m 10cm – ar rezervi.

Tā kā izvēlējos „ziediņu” noformējumu, tad vienu kvadrātu šuvu, vienu izlaidu, vienu šuvu, vienu izlaidu utt. Tas pats attiecas, ejot uz leju.

Pats šūšanas process neaizņēma pārāk ilgu laiku. Principā tas tapa dienas laikā. Sarežģītākais bija to dabūt tādā pašā stāvoklī, kā pirms izjaukšanas. Jāatzīstas, ka ar to dabūju nedaudz pamocīties kaut vai tā iemesla dēļ, ka auduma malas, kuras bija jāpielīmē, nebija gludas, bet gan ar ielocēm. Tad nu sākumā salīmēju pašas ieloces un tikai tad to visu līmēju pie lampas aizsargmateriāla.  Lai maliņa neatliptu, iesaku nofiksēt uz laiku ar knaģiem.

Kad maliņas tika atlīmētas, tad visu audumu savienoju kopā ar lampas aizsargmateriālu, izmantojot līmi. No iekšpuses, lai nosegtu līmēto malu, pielīmēju dekoratīvo maliņu. Tā kā lampu vēlējos patiešām greznu, tad katra „ziediņa” viducī ielīmēju Swarovski kristāliņu.

Šeit jāņem vērā, ka, veidojot tieši ziediņus, viducī noteikti kaut kas būs nepieciešams – pērlīte, kristāliņš, jo pretējā gadījumā būs redzama sašuvuma vieta (šīs tehnikas raksts veidojas no labās puses).
Nelielu akcentiņu piešķīru arī stāvlampas elektrības vadam, kuru arī izrotāju ar tiem pašiem kristāliņiem.

Un te nu ir rezultāts – mana jaunā stāvlampa!

 

Darbs iesūtīts, konkursa “No veca – jauns!” ietvaros.
Vairāk par konkursu lasi šeit>>>

Dalīties.

Atstāt Ziņu