Vārda dienu svin: Lība, Emma

Efektīvāka lāzerepilācija par zemāku cenu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīga, Kokneses prospekts 18a
Tālr.  67374747, 67374744
www.lazermedicinasklinika.lv

ēlme atbrīvoties no traucējoša apmatojuma mūsu laikmetā kļuvusi pašsaprotama. „Sievietes jau gadiem ilgi cīnās ar šo problēmu un ir gatavas arī ciest sāpes, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, bet pēdējā laikā arī vīrieši arvien biežāk grib atbrīvoties no apmatojuma, kas traucē, neglīti izskatās un sen vairs netiek uztverts kā vīrišķības simbols. Izmantojot mūsdienīgas metodes, ir iespēja epilāciju veikt efektīvi un nesāpīgi,” stāsta „Lāzermedicīnas klīnikas” ārste Ineta Mauriņa. 

– Vai jautājums par epilāciju kļūst īpaši aktuāls izdaudzinātajās 100 dienās līdz pludmalei?
Sievietes grib izskatīties skaisti un labi augu gadu, ne tikai pludmales sezonā, kas mūsu klimatā ir diezgan īsa. Daudzas apmeklē sporta zāli, pirti, baseinu un ikdienā vēlas būt par sevi pārliecinātas, justies komfortabli.

– Epilāciju parasti uzskata par vajadzīgu, tomēr nepatīkamu procedūru. Vai sāpes un diskomforts ir pilnīgi neizbēgams?
Daudz ko nosaka izmaksas. Piemēram, ļoti bieži tiek izmantota vaksācija, kas nav dārga, taču ir sāpīga, īpaši apmatojuma likvidēšanai tādās delikātās vietās kā paduses un bikini zona. Šai metodei mēdz būt arī nevēlami blakusefekti, piemēram, ieauguši matiņi, kas ir sāpīgi, rada niezi un arī neglīti izskatās. Vaksāciju turklāt nākas atkārtot ik pēc četrām, labākajā gadījumā – sešām nedēļām. Ļoti sāpīga mēdz būt arī parastā epilācija, ko cilvēki veic mājas apstākļos, izmantojot dažādus epilatorus. Arī šīs procedūras ir bieži jāatkārto. Ja matiņus vienkārši skuj, tie ļoti ātri ataug, āda tiek sakairināta, tā var iekaist, radot nepatīkamas sajūtas un nepievilcīgu izskatu. Mūsdienīgāka metode, kas nu jau samērā ilgi pieejama Latvijā, ir lāzerepilācija. Izmaksu ziņā tā ir stipri dārgāka, bet tik un tā, vismaz izmantojot līdz šim pazīstamās lāzerepilācijas iekārtas, sagādā klientam zināmas sāpes un neērtības. Piemēram, diezgan ilgu laiku pirms un pēc šīm procedūrām nedrīkst doties saulē, bet no tā faktiski ir nereāli izvairīties pavasara un vasaras periodā. Ja āda nav aizsargāta no saules stariem, var rasties dažādas pigmentācijas. Taču tehnoloģijas attīstās un šobrīd „Lāzermedicīnas klīnikā” ir jauna aparatūra, pašlaik vienīgā tāda Baltijā, kas ļauj veikt lāzerepilācijas procedūras ar nedaudz atšķirīgu metodi. Tās ir nesāpīgas un tās var veikt augu gadu, neatkarīgi no saules aktivitātes, turklāt izmaksu ziņā šīs jaunās procedūras ir lētākas par citiem lāzerepilācijas veidiem.

– Kā šīs procedūras notiek?
12 – 24 stundas pirms procedūras apmatojums ir jānoskuj, tad apstrādājamais ādas apgabals tiek sadalīts apmēram 10 x 15 cm lielos laukumiņos. Ādu apstrādā ar atvēsinošu gēlu, tad ar apļveida kustībām lāzerepilācijas ierīce tiek virzīta pāri konkrētajam laukumam. Piemēram, viena paduse ar vidēji lielu enerģiju tiek apstrādāta minūtes laikā. Pēc 6 – 8 nedēļām procedūra jāatkārto otrreiz, visbiežāk nepieciešama arī trešā reize, dažkārt vairāk. Tas atkarīgs no klienta individuālajām īpatnībām. Tumšiem matiem, kā zināms, parasti vajag mazāk lāzerepilācijas procedūru. Jo matiņi ir plānāki un gaišāki, jo procedūru skaits lielāks.

– Līdz šim gaišo matu īpašnieki bija sarūgtināti, ka lāzerepilācija nav domāta viņiem…
Šim aparātam, kuru izmanto klīnikās Eiropā un citur pasaulē, ir pierādīta efektivitāte arī gaišu matu epilācijā. Protams, jārēķinās ar to, ka gaišajiem matiem vajag vairāk procedūru nekā tumšajiem. Klīnikās gūtā pieredze liecina, ka nepieciešamas 6 – 7 procedūras, lai gaišo matu īpašnieki varētu atbrīvoties no liekā apmatojuma.

– Kādi ir ierobežojumi pirms un pēc procedūras?  
Tie nav apgrūtinoši: nedrīkst sauļoties vai iet uz solāriju trīs dienas pirms un trīs dienas pēc lāzerepilācijas. Tūlīt pēc procedūras – tajā pašā dienā, bet ļoti jutīgas ādas īpašniekiem – arī vēl nākamajā, neiesakām intensīvas fiziskas aktivitātes, kas rada stipru svīšanu, jo tā var izraisīt ādas kairinājumu apstrādātajā vietā. Trīs dienas pēc lāzerepilācijas nevajadzētu iet pirtī, kā arī apstrādāto vietu mazgājot mehāniski berzt ar sūkli. Āda ir pareizi jākopj un jāmitrina, var lietot mitrinošos losjonus, krēmus, eļļiņas. Jau nākamajā dienā drīkst atsākt lietot dezodorantus.

– Kādos gadījumos lāzerepilāciju nedrīkst veikt?
Šīs procedūras neveic grūtniecēm, onkoloģisko slimību pacientiem, epilepsijas slimniekiem, kā arī tiem, kuriem ir aktīva herpesvīrusu infekcija („aukstumpumpas”), nopietni hormonāli traucējumi, kā arī atsevišķu medikamentu lietošanas laikā. Ādai jābūt veselai, tā nedrīkst būt ļoti sausa – tādā gadījumā klientam iesakām to pareizi kopt un mitrināt un pēc tam, kad problēmas novērstas, iespējama epilācija. Jebkurā gadījumā cilvēks vispirms tiek iztaujāts par viņa veselību, notiek ādas apskate un tikai tad var veikt procedūru. Ja redzam, ka cilvēkam varētu būt kāda slimība, iesakām konsultēties pie attiecīgiem speciālistiem.

– Vai lāzerepilāciju var veikt jebkurā ķermeņa daļā?
Apstrādāt var jebkuru zonu. Visbiežāk abu dzimumu pārstāvji vēlas atbrīvoties no apmatojuma padusēs, sievietēm problēmas sagādā apmatojums bikini zonā, uz kājām, apakšdelmiem; pēdējos gados apmatojumu par traucējošu biežāk atzīst arī vīrieši, viņi vēlas veikt lāzerepilāciju mugurai, krūtīm, padusēm. Sievietēm rada raizes matiņi virs augšlūpas – tos ar lāzerepilācijas palīdzību var likvidēt netraumējoši un efektīvi, panākot labu kosmētisko rezultātu.

– Tātad – ja, tuvojoties pavasarim, mostas vēlme vairāk pievērsties sava izskata uzlabošanai vai vienkārši ir pienācis laiks kārtējai epilācijai – ir vērts doties uz „Lāzermedicīnas klīniku” un izmēģināt šo jauno metodi?
Pirmā pieredze, ko esam guvuši, strādājot ar jauno aparatūru, liecina, ka rezultāti ir ļoti labi, klienti ir apmierināti un sevišķi atviegloti jūtas tie, kuri līdz šim gaidīja kārtējo epilāciju kā neizbēgamas ciešanas. Viņi pārliecinās, ka viss var būt pavisam citādi. Nāciet un pārliecinieties arī jūs!  

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu