Vārda dienu svin: Zelma, Zemgus, Virma

Džulianas Mūras veiksmes noslēpumi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apburošās aktrises Džulianas Mūras karjera 50 gadu vecumā turpina apliecināt viņas talantu. Turklāt drīzumā uz kino ekrāniem varēsim iepazīties ar romantisku komēdiju „Trakā, dullā mīlestība”, kuru skatītāji un kritiķi pieņem ar lielu entuziasmu, savukārt par Sāras Palinas lomu seriālā „Games Change” Džulianai paredz vairākus apbalvojumus. Džuliana Mūra, māte, aktrise, rakstniece un tagad arī Lielbritānijas pilsone dalās ar saviem veiksmes noslēpumiem. 

„Mans lēmums kļūt par Lielbritānijas pilsoni tika pieņemts par godu manai mātei,” stāsta aktrise. Pirms diviem gadiem nomira Džulianas māte, kura bija no Skotijas. Mātes vecāki pārvācas uz ASV, kad viņai bija pieci gadi. Un, kad māte apprecējās, viņai nācās atteikties no Lielbritānijas pilsonības, jo Pīters Mūrs, Džulianas tēvs bija ASV armijas virsnieks un viņam bija liegs precēties ar citas valsts pilsoni. Viņai tas bija smags trieciens. „Kā man gribētos, lai māte redzētu savu meitu ar Lielbritānijas pasi. Diemžēl viņas vairs nav. Man ar māti vienmēr bija vienlīdzīgas attiecības, jo viņa mani dzemdēja 20 gadu vecumā. Es vienmēr domāju, ka mēs kopā novecosim kā divas sirdsdraudzenes,” savās domās dalās aktrise.

„Mātes nāve man iemācīja, ka nedrīkst tērēt laiku velti. Jānovērtē ikviena dzīves sniegtā minūte. Ja tev ir 50 gadi, tas nozīmē, ka tev nekad vairs nebūs 49. Un, ja visu gadu nosēdēsi krēslā, žēlojot sevi, ka pasē vairs nav 20 un pat ne 30 gadi, tad nepaspēsi ne pamanīt, kad tev būs jau 51,” norāda Džuliana Mūra. 

Džuliana Mūra nekad nav izmantojusi plastiskā ķirurga pakalpojumus, nekautrējas demonstrēt savas krunciņas, ikdienā cenšas neizmantot dekoratīvo kosmētiku un izskatās daudz jaunāka nekā ir. 

Aktrise dzimusi Fort Bregā, Ziemeļu Karolinā, viņai ir māsa un brālis. Viņas ģimene vairāk nekā divdesmit reizes pārcēlās no vienas vietas uz otru. „Kur tikai mēs nebijām – Aļaskā, Ņujorkā, Virdžīnijā, Vācijā. Nevienam neiesaku tādu bērnību, jo tas bija ļoti grūti. Kaut gan manā gadījumā tieši pārcelšanas nospēlēja pozitīvu lomu: es iemācījos pielāgoties situācijām, spēlēt lomas dzīvē, kā rezultātā es kļuvu par aktrisi.”  

„Lielāka problēma bērnībā man bija vasaras raibumi. Vienmēr nācās tērēt laiku skaidrojot vienaudžiem, ka tie nav netīrumi, ka tā nav slimība un ka tie nepāriet”. Viņas dzīves pieredze ir viens no iemesliem, kāpēc viņa izdeva bērnu grāmatu ar nosaukumu „Zemene ar vasaras raibumiem”. 

„Tieši lasīšana veicināja mani izvēlēties aktrises profesiju. Es dievināju lugas, un loģiski sanāca, ka pēc kāda laika es nonācu uz skatuves un spēlēju vienā no lugām.” Vērojot drāmu Bostonas universitātē, Mūra strādāja katedrā, lai apmaksātu studijas. Mūru nevar nosaukt par agrīnu zvaigzni: vairākus gadus viņa spēlēja vietējā teātrī un televīzijā. Pirmais nopietnais panākums bija Roberta Oltmena filma „Īsie stāsti”, kas 1993. gadā uzvarēja Venēcijas kinofestivālā. „Nedomāju, ka agrīnie panākumi kādam noderēja. Var pienākt pārsātinājuma brīdis – kas vēl ir vajadzīgs dzīvē, kur tiekties? Es daru savu darbu, jo es to mīlu. Tieši kaisle, nevis tieksme kļūt pazīstamai, ļauj man darīt savu darbu ar prieku”.

Jaunākajā filmā „Trakā, dullā mīlestība” Džuliana Mūra spēlē sievieti, kurai apnikusi 25 gadus ilgusī ģimenes dzīve. „Mani piesaistīja scenārijs, kur pirmajā lappusē varone atzīstas, ka vēlas šķirties. Godīgi sakot, tas man ir pazīstams. Kopā ar vīru esmu 15 gadus un dažreiz tam ir grūti noticēt. Laulības – tas ir smags darbs. Pēc pirmās laulības un šķiršanas 1994. gadā man likās, ka laulība nav domāta man. Taču pa īstam iemīlēties sanāk reti, un tad, kad tas notiek, dzīve pārvešanas par brīnumu. Tā arī notika ar mani.”

„Mans hobijs ir ceļošana. Bērnībā mēs daudz braukājam apkārt, bet vienmēr ne tur, kur man gribējās. Tāpēc tagad mēs kopā ar ģimeni braukājam pa visu pasauli: savu 50 gadu dzimšanas dienu es svinēju Parīzē, nesen atbraucu no Dienvidāfrikas. Ceļot – tas ir lieliski.” 

Ne tikai ceļošana aizrauj četrkārtējo Oskara nominanti un 2003. gada Berlinādes uzvārētāju. Pavisam drīz Džulianu kopā ar Robertu De Niro mēs ieraudzīsim filmā „Cita nakts”, ka arī filmā „Septītais dēls” ar Džefu Bridžesu, kā arī drīzumā ir gaidāma jauna bērnu grāmata, kura ir veltīta Džulianas mātei. 

 

Avots- http://www.telegraph.co.uk/culture/film/8717938/Julianne-Moore-still-fabulous-at-50-interview.html

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu