Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Džordžs un lielais sprādziens

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jāņa Rozes apgādā” klajā nākusi leģendārā britu fiziķa un matemātiķa Stīvena Hokinga un viņa meitas Lūsijas Hokingas grāmata bērniem “Džordžs un Lielais Sprādziens”.

Džordžs un Annija ir seni draugi, kas kopā piedzīvojuši milzum daudz pārsteidzošu mirkļu. Tas tādēļ, ka Annijas tēvs Ēriks ir zinātnieks, kas nodarbojas ar kosmosa izpēti. Šoreiz viss ir mazliet sarežģītāk, jo kāds ir atklājis, ka Ēriks savos pētījumos reizēm ļauj piedalīties arī abiem bērniem. Viņam draud atņemt labāko darba instrumentu – superdatoru Kosmoss. Džordžs, kurš ar superdatora palīdzību jau ir paspējis sameklēt jaunu planētu savam mājdzīvniekam ruksim, kam pagalmā ir kļuvis par šauru, uzzina, ka ļaunais profesors Zuzubins ir nolēmis izjaukt vienu no ievērojamākajiem zinātniskajiem eksperimentiem Lielajā hadronu paātrinātājā. Abiem bērniem par katru cenu jānokļūst paātrinātājā, pirms profesors īsteno savu velnišķīgo nodomu…

“Džordžs un Lielais Sprādziens” ir ne vien aizraujošs stāsts par divu bērnu piedzīvojumiem, bet arī izglītojošs materiāls par Visumu. Stāstā ir ievītas zinātniskas lekcijas par dažādiem fizikas un kosmoloģijas jautājumiem (Lielais hadronu paātrinātājs, kvantu pasaule, Saules sistēma, Visuma izplešanās, tārpejas un ceļošana laikā), kas sniedz izpratni par modernākajām zinātnes teorijām.

Izdevumu papildina mākslinieka Gerija Pārsonsa asprātīgās ilustrācijas, kā arī 32 lappuses ar fotogrāfijām no kosmosa.

Šī ir jau trešā grāmata Džordža piedzīvojumu sērijā. Pirmā grāmata “Džordža slepenā atslēga uz Visumu” vairs pieejama tikai bibliotēkās, tomēr interesentiem iesakām izlasīt Džordža piedzīvojumu otro grāmatu “Džordža Visuma dārgumu medības”, kas joprojām ir nopērkama.

No angļu valodas tulkojis Kristaps Šoriņš

Dalīties.

Atstāt Ziņu