Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Dzīvojot ar grāmatu azotē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Iepazīsimies – mēs esam grāmatu klubiņš „Ar grāmatu azotē”! Mēs esam desmit dažādas sievietes, kuras vieno mīlestība uz grāmatām. Reizi mēnesī mēs satiekamies un pavadām vakaru pie tējas tases vai vīna glāzes, daloties iespaidos par kopīgi lasīto grāmatu. Mēs aicinām pievienoties arī Tevi! Ja ne klātienē, tad vismaz virtuāli – turpmāk par katru lasāmgabalu un iespaidiem par to dalīsimies arī šeit – mūsu virtuālajās klubiņa mājās.

Klubiņa dzimšana
Kādā rudens vakara sarunā ar Anitu Špoģi nonācām pie atklāsmes, ka abas jau gadiem sapņojam par grāmatu klubiņu- tematiskām tikšanās reizēm, kurās runāt par un ap grāmatām, kopā iegrimt grāmatu uzburtajā pasaulē un pēc tam dalīties ar tur sastapto un izjusto. Ap Ziemassvētkiem sarīkojām pirmo tematisko vakaru divatā- vakara centrā grāmata Ziemassvētku stāsts.

Pēc pāris nedēļām SievietesPasaule.lv Sarunu sadaļā parādījās ieraksts – vai kāda nevarot ieteikt grāmatu lasītāju klubiņu Rīgā?

Oho! Gluži kā zīme, vai ne? Sarakstījāmies un pieteicās vēl vairākas grāmatu mīļotājas, kuras bija sapņojušas piedalīties līdzīgos grāmatu vakaros.

No Dikensa līdz Pieneņu vīnam
Pirmo reizi kopā sanācām februārī Kūkotavā. Mūsu mērķi un vēlmes bija diezgan līdzīgas. Gribam ar kādu parunāt par secinājumiem, iespaidiem un sajūtām, ko grāmatās esam guvušas. Vēlamies tik daudz izlasīt, bet nepieciešams motivējošais spēks. Un grāmatu klubiņš tāds ir!

Tā tapa „Ar grāmatu azotē”. Ko mēs esam jau izlasījušas? Martā lasījām Č.Dikensa romānu Deivids Koperfīlds, aprīlī- L. Muktupāvelas Mīla.Benjamiņa un maijā – Bredberija pavasarīgo Pieneņu vīnu.

Plānu mums ir daudz. Gribam doties ekskursijās uz rakstnieku muzejiem, kādu vakaru izvērst pastaigu pa Meža kapiem, aplūkojot kopiņas, kurās guļ mūsu dižgari. Un, protams, turpināt iepazīt grāmatu pasauli.

Esi mīļi sveicināta grāmatu klubiņā!

‘Ar grāmatu azotē’ dalībnieces

Dalīties.

9 komentāru

 1. Gunta Leona on

  Bā. Grāmatmīles. lasīt vajag, daudz. Muzeji ir laba lieta. Mums vēl ir iespēja tos apskatīt. Tiem taču remonts vajadzīgs, muzeji nav jauni, tie ir veci.<br> Ideja tāda – varbūt, ka noder tējas vai vīna vakars Upīša muzejmājā Skrīveros. Gan jau muzeja Inese laistu iekšā. Ar cilvēkiem vai bez, ar ugunskuru vai bez, Sotnieklelde varbūt grāmatas vietā ko saldējumveidīgu padusē pasistu, pretodu smaržas arī noderēs, par nakstmājām varētu padomāt, Skrīveri no Rīgas nav tālu, ar auto kāda stunda (drusku vairāk, bet rīgas viena puse no otras iznāk ilgāk). padomāsim.

 2. Līga Rozentāle on

  Paldies Gunta par lielisko ideju! Upīša muzeja apmeklējums Skrīveros skan ļoti vilinoši, par šo noteikti jāpadomā!

 3. Līga Rozentāle on

  Lieliski, Zane! Man prieks! :)<br>Iekļaušu Tavu e-pastu mūsu sarakstē.<br>Patiesībā jau ceru, ka pamazām sāksim sarakstīties arī šeit- Grāmatu klubiņa sadaļā!<br>Zane- Tev ar steigu tad jāķeras klāt jūnija grāmatai! Nākamā klubiņa tikšanās reize ir 5.jūlijā un runājam par A.Dž.Kronina "Citadeli". Esot ļoti laba, dažas klubiņa dāmas jau atzinīgi novērtējušas.<br>Pievienoties mīļi aicināta ikviena grāmatu mīle! 🙂

 4. Līga Rozentāle on

  Sveika, Lilita!<br>Esam atvērtas jaunām dalībniecēm! <br>Ja ir vēlme un laiks, esi mīļi gaidīta pievienoties mums jau šo sestdien, kad dosimies ciemos pie Aspazijas uz viņas muzeju Jūrmalā. <br>Aizrakstīšu detaļas uz e-pastu! 🙂

 5. Agita Šalkovska on

  🙂 (pie durvīm ar grāmatu sainīti stāvoša)-tuk, tuk! <br>Labdien! Vai ir kāds grāmatu klubiņā? <br>Kā tik iekšā?

 6. Līga Rozentāle on

  Agita,<br>Ir,ir :)<br>Atraksti man uz e-pastu liga.rozentale@sievietespasaule.lv<br>Iekļaušu Tevi grāmatu klubiņa sarakstē un jau uz nākamo tikšanos gaidīsim klātienē!<br>Tiekamies īsi pirms svētkiem,šomēnes lasām ko sirsnīgu un mīļu – "Sudraba slidas"

Atstāt Ziņu