Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Dzīvespriecīgās mežģīņotājas no Dentelle charm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

aži viņas sauc par haritām, citi par svētku fejām, vēl citi par mežģīņu meitenēm. Iveta Grota un Kristīne Treidena ir jaunas uzņēmējas no Brocēniem, kuras visvienkāršākās svinības spēj padarīt neaizmirstamas. Viņu veidotie galdu klājumi un dekori līdzinās savdabīgam mākslas darbam, bet uzņēmība un dzīvesprieks iedvesmo arī citus savus sapņus padarīt par īstenību.

Vēlme radīt ko savu
Jūs abas esat izveidojušas ļoti sievišķīgu uzņēmumu. Dentelle charm veidotie krēslu pārvalki, lentes, galda un telpu dekori piešķīruši īpašu gaisotni ne vienām vien svinībām. Ko jums pašām nozīmē Dentelle charm? Vai tas ir jūsu „maizes darbs”, hobijs, iespēja radoši izpausties, varbūt ieguldījums nākotnē?

Mums ir ļoti paveicies, ka ārpus sava ikdienas darba, varam darīt ko tādu, kas abām sagādā lielu prieku un gandarījumu. Kādēļ vaļasprieku nepārvērst biznesā, daloties atklājumos un priekā ar citiem?

Dentelle tulkojumā no franču valodas, ir mežģīnes. Šādu nosaukumu izvēlējāmies apzināti. Mežģīnes simbolizē gaisīgumu, daudzpusību, izsmalcinātību un eleganci. Ir jāiegulda liels darbs, jāliek pavediens pie pavediena, jāpārdomā ik detaļu, lai iegūtais rezultāts priecētu acis un dvēseli. Mūsu moto – katras svinības ir kā meistardarbs, kā greznas mežģīnes, kas darinātas ar ļoti lielu rūpību un pacietību, pievēršot uzmanību vismazākajai detaļai!

Kā radās ideja par šāda uzņēmuma izveidi? Kas jūs iedvesmoja?
Jau sen lolojām vēlmi radīt ko savu. Vienmēr esam jūsmojušas par skaistām lietām. Krāšņs saules riets, smalka porcelāna krūzīte, skaists mirklis kopā ar mīļajiem, sajūtas, ko gribas satvert un paturēt… Tādēļ pavisam noteikti zinājām, ja mums būs savs uzņēmums – mēs radīsim skaistumu. Ilgu laiku ideja par savu uzņēmumu bija atvirzīta otrajā plānā. Trūka uzņēmības un drosme riskēt, varbūt īsti vēl nebijām tam gatavas. Ne velti saka – savs laiks raudāt, savs smiet, savs laiks sapņus darināt, savs tos piepildīt. Šobrīd mēs piepildām savus sapņus – radām skaistumu, dalāmies tajā ar citiem, pārsteidzam, mainām ierasto uz neierasto. Dentelle charm ir mūsu iespēja izpausties radoši un ļaut vaļu fantāzijai.

Cik sen jūsu uzņēmums darbojas?
Dentelle charm
ir ļoti jauns uzņēmums, strādājam mazliet ilgāk pa septiņiem mēnešiem. Par uzņēmuma dzimšanas dienu uzskatāms šā gada 22. marts, kad reģistrējām uzņēmumu.

“Tuvinieki ir pirmie, kas mūsu darbus

novērtē,izsaka savu viedokli un iesaka,

viņuprāt, labāku risinājumu.”

Kas veido jūsu komandu? Vai jums ir arī sava atbalstītāji vai labie rūķi, ka nepieciešamības gadījumā steidz palīgā?
Esam gana enerģiskas, lai ar visiem darbiem lielākoties galā tiktu pašas. Reizēm tiek iesaistīti ģimenes locekļi. Viņi vairāk mūs atbalsta ar labiem vārdiem, uzslavām un emocionāli, jūtot mums līdz radot sajūtu, ka viss izdosies un būs labi. Tuvinieki ir arī pirmie, kas mūsu darbus novērtē, izsaka savu viedokli un iesaka, viņuprāt, labāku risinājumu.  Jāsaka gan, ka vairāk paļaujamies uz savu iekšējo sajūtu un darām pa savam.

Ja es esmu tāda vairāk „pa gaisu”, impulsīva, tad Kristīne komandā ir tā, kas domā piezemētāk, iedziļinoties detaļās. Reizēm es apbrīnoju, cik ilgu laiku viņa var veltīt vienas detaļas meklēšanai un tad tās „izpētīšanai”. Kopumā esam ļoti saskanīgs tandēms.

Dodiet mums vietu un ļaujiet izpausties!
Kur jūs smeļaties idejas dažādu galda rotājumu un dekoru gatavošanai? Kādus materiālus parasti izmantojat? Vai viss ir pašu gatavots?

Idejas ir mums visapkārt – vajag tikai atrast pielietojumu. Ir grūti būt „pionieriem” un atrast ko tādu, kā vēl citiem nav. Pašām mums tuvāks ir vintage stils. Mežģīnes, dabiskais. Mēs sākām ar vadmalas auduma lentām un galdu celiņiem, kuri bija vasaras pieprasītākais un ejošākais telpu dekors. Pašas meklējām audumu, veicām pasūtījumus, paša arī šuvām lentas. Šūšanas darbos palīdzīgu roku un padomu sniedz Kristīnes mammas. Ir lietas, kuras iegādājamies ārvalstīs. Diemžēl konkurences apstākļos vietējā prece un darbs krietni vien paaugstinātu visu pakalpojumu izmaksas. Diezgan daudz meistarojam pašas, gan no dabīgajiem materiāliem, kuri atrodami dabā, gan veikalā pirktiem.

Vai atceraties savu pirmo klientu un kā jums līdz šim ir veicies? Varbūt uzņēmuma pastāvēšanas laikā ir gadījies kāds kuriozs vai interesants gadījums?
Varbūt tas izklausīsies dīvaini, bet Dentelle charm pirmās „ugunskristības” bija Kristīnes vīra dzimšanas diena pagājušajā gadā. Liela uzmanība tika pievērsta galda dekorācijām, īpaši izrotājām jubilāra krēslu, veidojām krāšņu foto sienu. Vakars izvērsās gana jautrs un interesants.

“Konstatējām, ka pirms mūsu

„uznāciena” jau „pastrādājuši”

ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.”

Kuriozi parasti rodas pasākuma dienās. Lielākais bija reizē, kad ieradāmies pasākuma vietā un konstatējām, ka pirms mūsu „uznāciena” jau „pastrādājuši” ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs. Rezultātā mums nācās gan visus galdautus pārgludināt, gan negaumīgās galda salvetes, un pat pāris šķīvjus pārmazgāt, nerunājot par grīdas uzmazgāšanu kāzu pasākuma vietā. Knapi paspējām izpildīt mums uzticētos darbus. Tomēr mums bija svarīgi, lai svinību vieta izskatītos atbilstoši un klienti būtu priecīgi.

Kādu svinību gadījumos cilvēki visbiežāk izmanto jūsu piedāvātos pakalpojumus?
Līdz šim 80% no visiem pasākumiem ir bijušas kāzas. Mazākiem, privātiem pasākumiem cilvēki parasti izlīdzas ar pašu spēkiem. Mēs iznomājam arī dažādus svinību rekvizītus, dekorācijas foto stūrīšiem, līdz ar to var uzskatīt, ka Dentelle charm ir palīdzējusi sarīkot dažas dzimšanas dienas svinības, vecmeitu ballītes, pat uzburt bildinājumam piemērotu vidi.

Katras svinības ir atšķirīgas. Jums noteikti ir izstrādāts savs standarta piedāvājums klientiem: galda, krēslu, telpu dekori. Vai bieži gadās, ka konkrētām svinībām dekori jāgatavo speciāli?
Mums nav gadījušies klienti ar ļoti neordinārām prasībām. Visas viņu vēlmes līdz šim ir tikušas realizētas. Nesen spriedām, ka labprāt izrotātu galdus un telpas kādām ekstravagantām kāzām vai svinībām Great Gatsby stilā. Tas būtu izaicinājums pašām. Dodiet tik mums vietu un ļaujiet izpausties! Ir bijis arī tā, ka klienti, meklējot pasākumam piemērotu vietu, sastop mūs viesu namā un, ieraugot dekorācijas, tā arī pasaka – es gribu visu tieši to pašu un tā, kā ir šeit!

“Ģimenes locekļi jau sāk protestēt

par visu kaktu un stūru pārbāšanu ar to,

kam mājās nevajadzētu būt.”

Lai ik diena ir svētki!
Kādi ir jūsu nākotnes plāni un ieceres?

Par nākotnes plāniem skaļi nemēdz runāt, bet šo to esam ieplānojušas. Ja sapņi nerealizēsies, tad tā tam būs būt. Dzīve un viss skaistais turpinās.

Tuvākajā laikā esam ieplānojušas atrast uzņēmuma patstāvīgas telpas, jo esam apaugušas ar tik daudz dekoriem un lietām, ka ģimenes locekļi jau sāk protestēt par visu kaktu un stūru pārbāšanu ar to, kam mājās nevajadzētu būt.

Lai arī tiek runāts, ka krīze ir beigusi, daudzi tam netic un uz nākotni raugās diezgan pesimistiski. Kas ir tas, kas jūs mudina darboties un turpināt iesākto? Kur jūs ikdienā smeļaties spēku un enerģiju?
Patiesībā, tie pesimisti jau arī ir tie, kas neko nedara. Neesam ieguldījušas ne miljonu, ne arī naktīm cauri negulējušas, lai Dentelle charm eksistētu. Viss nācis pamazām, izvērtējot, kas ir svarīgākais. Mums ir tik daudz skaistu un vēl nerealizētu ideju. Vēlamies katrai vietai piešķirt īpašu gaisotni. Mēs dievinām svētkus, priekā mirdzošas cilvēku acis, sajūsmas izsaucienus. Gandarījums ko gūstam ir vislabākais apliecinājums tam, ka visu darām pareizi..

Ko jūs novēlētu portāla www.sievietespasaule.lv lasītājām?
Svētkus! Padariet arī ikdienu par svētkiem! Baudiet, sviniet, pārsteidziet. Lai ik mirklis, ik notikums kļūst neaizmirstams!

Ielūkojies Dentelle Charm meiteņu ieteikumos, kā noformēt valsts svētku galdu!

Dalīties.

3 komentāru

  1. Prieks, par optimismu un dzīvesprieku, kas virmo no abām dāmām 🙂 Nepazaudējiet to! <br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br>

Atstāt Ziņu