Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Dodos uz čampī masāžu ‘uzlādēt baterijas’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Laukā tik auksts, ka galva jāierauj plecos, un pirmās šī gada aizritējušās darba nedēļas arī izvērtās saspringtas, tādēļ nolēmu – „Stop spriedzei! Gribu sevi palutināt!”
Jutu, ka ar baseina apmeklējumu reizi nedēļā vien man nepietiek. Gribējās masāžu – kaut ko aromātisku, atslābinošu un enerģizējošu reizē.
Izklikšķināju internetā vairāku veselības centru piedāvāto masāžu aprakstus un sapratu – o, čampī, tieši tas, kas man vajadzīgs!
Čampī masāža Latvijā nu jau labu laiku nav nekāds jaunums, to piedāvā daudzos veselības un skaistuma centros, tomēr līdz šim nebiju to uz savas ādas izbaudījusi.

Čampī (Champi) ir viena no ajūrvēdiskajām masāžām, kurā izmanto aromātiskās eļļas. Masāžas laikā jāsēž uz krēsla, jo tiek masēta galva, pleci un rokas. Masāžas otrajā daļā jānoguļas arī uz muguras – tās laikā masiere vairāk pievēršas pleciem un sejai. 
Visos aprakstos tiek uzsvērta čampī masāžas līdzsvarojošā un enerģiju atjaunojošā iedarbība- masāža balansējot visu trīs došu (Vata, Pita, Kapha) stāvokli ķermenī. Tai piemīt dziedniecisks efekts- izvada toksīnus, uzlabo matu augšanu, asinsriti, mazina galvassāpes, saspringumu, attīra vidusauss dobumu, uzlabo dzirdi, noņem kakla muskuļu sasprindzinājumu, palielina imunitāti, piepilda cilvēku ar enerģiju un atbrīvo no nemiera. 

Skan lieliski! Piesakos un ar nepacietību gaidu nozīmēto masāžas dienu. 
Kad ierodos salonā, mani ieved masāžas telpā un uz brīdi atstāj, lai varu noģērbties un ietīties siltā, pūkainā dvielī. Iekārtojos krēslā un masierīte sāk darboties ap manu galvu un pleciem. Ak, cik labi! Šito īpaši novērtēs sēdoša darba veicēji – visi saspringumi un savilkumi plecu un kakla daļā tiek izmasēti, izpunktēti un izglāstīti. 
Zinu cilvēkus, kuriem meditatīva šķiet pat došanās pie friziera, ja esi starp viņiem, tad zini – čampī masāžā šo labsajūtu saņemsi dubultā. Ar maigām kustībām galvā un matos tiek iemasētas aromātiskās eļļiņas. Drīz vien jau visa telpa ietīta patīkamu smaržu viļņos. Fonā skan meditatīva mūzika, telpa tik silta un viss smaržo, tā smaržo – kā vasarā! 
Masāžas beigās, kad atveru acis, pirmajā mirklī prāts negrib pieņemt pa logu redzamo sniegoto ainu. Biju aizlidojusi līdz vasarai.

Parasti pēc masāžām jūtos diezgan miegaina, viss, ko vēlos, ir tikai ieritināties dīvānā ar kādu labu grāmatu, taču pēc čampī- lai gan pašas masāžas laikā teju vai lidoju pusnomodā, jutos uzlādēta un enerģijas pilna. Bija sajūta, ka no pleciem novelti visi bluķi un notrausti pat mazākie akmentiņi.

To gan jāievēro- pēc čampi masāžas neieplāno nekādus randiņus, pa taisno dodies uz mājām, jo tu izskatīsies kā izmērcēta sviesta mucā. Seja un mati – viss eļļains. 
Man gan sanāca neliels čēpē – nebiju pirms tam painteresējusies par to, cik daudz eļļas uz maniem matiem tiks un sanāca cilvēkos parādīties ar ap galvu aptītu šallīti, no kuras spraucas ārā eļļainas šķipsnas. Toties smaržoju gan es kā vesela ziedu pļava! 

Turklāt pēc tam, kad matus vakarā izmazgāju, tie bija tik spīdīgi un zīdaini – eļļas iedarbojās uz tiem kā tonizējošs līdzeklis.
Speciāliste gan iesaka eļļu matos atstāt uz visu nakti, lai tā turpina savu dziedniecisko iedarbību.
Arī mana sejas āda, kas ziemā mēdz būt pasausa, tāpat kā mati bija pateicīga par „pabarošanu ar eļļiņām”.

Čampī masāžas cenas ir ļoti dažādas – atkarībā no salona un masāžas ilguma (no 40 – 90 min) esmu manījusi gan no 15 Ls līdz pat 45 Ls. 
Taču, ja esi nolēmusi atlicināt naudiņu sevis palutināšanai, čampī masāža varētu būt lielisks veids, kur to ieguldīt*.

* Ieguldīt nevis iztērēt – jo tu jau ieguldi savā labsajūtā, un ja tu labi jūties, tad arī viss pārējais norit raitāk un uz pozitīvākas nots 🙂

Dalīties.

Atstāt Ziņu