Vārda dienu svin: Irmgarde

Dodies uz festivāliem Igaunijā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vasaras mēneši jau gadu desmitiem ir bijuši festivālu laiks Igaunijā. Tajos ir apvienotas Igaunijas kultūras bagātības ar pasaulē populāru zvaigžņu piedalīšanos.

Pasaulslavenas mūzikas zvaigznes
Daudzi Igaunijas festivāli šogad īpaši izceļas ar slavenu mūzikas zvaigžņu dalību no visas pasaules. Õllesummer festivālā (14.-17.jūlijs Tallinā) šā gada viesmākslinieku vidū būs tādas zvaigznes kā Scissor Sisters, HIM, Calvin Harris un arī Latviju pārstāvēs grupa Instrumenti. Pasākumā varēs klausīties šos un vēl daudzus citus fantastiskus ārzemju un pašmāju māksliniekus. Õllesummer festivāls ir viens no lielākajiem brīvdabas pasākumiem ziemeļvalstīs, kas pulcē aptuveni 70-80 tūkstošus mūzikas fanu. Ne vien šis festivāls ir slavens ar plašo alus izvēli, bet arī  Õlletoober festivālā (9.-10. jūlijā Sāremā) var lauku gaisotnē izbaudīt igauņu mūziku un alu.

Vēl ārzemju māksliniekus varēs sastapt Plink Plonk festivālā (31. jūlijā Tartu), kas ir neatkarīgās mūzikas festivāls. Tajā šogad uzstāsies Seeland, Kapitan Korsakov, Swami Coco & The Maximum Meetha Orchestra, kā arī dažādi Igaunijas mākslinieki.

Kultūras brīvdienas
Viens no izcilākajiem festivāliem ir Sāremā Operas dienas (19.-24.jūlijā Kuresārē). Pasākums norisināsies viduslaiku Kuresāres bīskapa pilī Sāremā, kur akustika ir izcili piemērota, lai klausītos romantiskas operas. Festivāls ir organizēts sadarbībā ar Somijas Nacionālo operu un abiem Igaunijas operas teātriem – Tallinas un Tartu.

Tāpat arī Vīlandes Folkmūzikas dienas (22.-25.jūlijā Vīlandē) pulcēs 200 tradicionālās mūzikas izpildītāju un 20 tūkstošus apmeklētāju no visas pasaules, lai četras dienas Vīlandē izbaudītu tradicionālo mūziku un dvēseli bagātinošu atpūtu. Šī gada festivāla tēma ir “Ļauj dejai izlauzties uz āru!”.

Mūzikas bagāta vasara
Turklāt joprojām Igaunijā turpinās Hanzas svētki, piemēram, Harmonisko Tartu Hanzas dienu 2010 (16.-18.jūlijā Tartu) laikā pilsētā ieradīsies simtiem tirgotāju, kuri pircējiem piedāvās unikālus darinājumus no tradicionāliem un dabiskiem materiāliem. Hanzas dienās būs bagātīga kultūras programma, kas atspoguļos dažādus vēsturiskos laikus. Savukārt Pērnava, jaukais pludmales kūrorts Rīgas jūras līča krastā, lepojas ar savu nacionālās vasaras galvaspilsētas titulu un līdz pat vasaras beigām gaida atpūtas cienītājus.

 

Vairāk informācijas var uzzināt apmeklējot mājas lapu www.visitestonia.com/lv.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu