Vārda dienu svin: Aldona, Česlavs

Distanču slēpošana – lieta, kas šoziem noteikti jāizmēģina!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pagaidām gan ziema vēl spēlē paslēpes, bet tiklīdz parādās kaut mazliet sniegs, tā ir sajūta, ka ziema tiešām ir klāt. Līdz ar to rodas vēlme iedegt sveces, pagatavot garšīgu tēju vai kakao un ieritināties dziļāk zem siltas segas pie labas filmas vai ar interesantu grāmatu rokās. Visas minētās nodarbes ir patiešām ziemīgas un jaukas, bet – notiek telpās. Tā kā es esmu aktīvā dzīves veida piekritēja un šobrīd dzīvē ir brīdis, kad svaigs gaiss ir dubultā nepieciešams, manu prātu vairāk nodarbināja idejas – ko darīt ziemā ārā, svaigā gaisā?! Un nesen guvu jau vienu atbildi – doties slēpot ar distanču slēpēm!

Sniegs pagaidām ir retums, un var šķist, ka slēpošanai vēl ir par agru, bet nē! Nupat, 30. novembrī Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā tika atklāta Austrumeiropā pirmā saldētā distanču slēpošanas trase 1,25 kilometru garumā, kas ļauj uzsākt distanču slēpošanas sezonu vēl pirms dabīgā sniega.

Pirmā saldētā slēpošanas trase Austrumeiropā atrodas tepat pie mums – Siguldā. Tas noteikti jāizmanto!

Atklāšanu īpašu padarīja tas, ka pirmo oficiālo slēpojumu veica topošās māmiņas, līdz ar to tas bija Latvijā pirmais Grūtnieču slēpojums. Šo slēpojumu atbalstīja un akceptu deva Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un nesen izveidotā domubiedru grupa “Grūtnieču sporta klubs”.

Aicina slēpot arī grūtnieces
“Grūtnieču sporta klubu” ir izveidojusi Elīna Dreimane. Doma par šādu iniciatīvu viņai radās jau vasarā, un šī gada oktobra sākumā tā tika realizēta ar pirmo bezmaksas pasākumu grūtniecēm – “Grūtnieču soļojumu” jeb nūjošanu Rīgā, pie Kongresu nama. Kā stāsta Elīna, šo klubu viņa vēlējās veidot, lai rosinātu grūtnieces vairāk kustēties tieši ārā, svaigā gaisā, kas ir ļoti nepieciešams grūtniecības laikā, to apvienojot ar informācijas sniegšanu par pareizu uzturu grūtniecēm.

“Grūtniecēm mēdz būt zems dzelzs līmenis organismā, tad parasti tiek ieteikts, kā ar vitamīniem vai uzturu celt dzelzs līmeni. Tāpat ir zināms, ka grūtniecēm ir nepieciešams uzturēties daudz svaigā gaisā, lai organisms uzņemtu pēc iespējas vairāk skābekļa, bet ne vienmēr tiek skaidrota saistība starp aktivitātēm un uzturu, kā, piemēram, ka tieši dzelzs ir tas, kas organismā skābekli piegādā mazulim,” stāsta Elīna.

Sporta kluba aktivitātes ir bez maksas un pieejamas visām grūtniecēm. Pagaidām pasākumi notiek tikai reizi mēnesī, bet nāktonē tiek plānots darboties vēl aktīvāk. Jau nākamais pasākums notiks decembra vidū, un tā būs uztura meistarklase, kurā grūtnieces varēs ne tikai uzzināt informāciju par veselīgu un pareizu uzturu, bet arī piedalīties kāda ēdiena pagatavošanā. Grūtnieču sporta kluba aktivitātēm varat sekot līdzi tā Facebook lapā.

Pirmo reizi uz slēpēm…
Es ar distanču slēpēm slēpoju pirmo reizi, bet noteikti ne pēdējo. Lielākais pārsteigums slēpojot bija tas, cik ļoti ir nepieciešama prasme noturēt līdzsvaru. Tieši līdzsvara pazaudēšana bija iemesls diviem kritieniem, kas, protams, bija “mīksti” nelielā ātruma dēļ, un radīja vairāk prieka nekā satraukuma. Pat pēc pāris apļu noslēpošanas, jutos pietiekami izkustējusies, un vakarā pārņēma patīkams nogurums gan no nelielās fiziskās slodzes, gan no svaigā gaisa, kas, pateicoties blakus trasei esošajam mežam, tik tiešām bija svaigs!

Tāpēc no sirds iesaku gan topošajām māmiņām, gan biroja darbiniecēm, gan pārējām aktīvā un ne tik aktīvā dzīves veida piekritējām saņemties un šogad noteikti izmēģināt prasmes distanču slēpošanā! Tas ir kas daudz interesantāks par vienkāršām pastaigām mežā. Var negaidīt sniegu un jau tagad doties izslēpoties Siguldas saldetajā distanču slēpošanas trasē (plašāka informācija šeit>>) vai arī vēl nedaudz pagaidīt, kad sniega sega bagātīgi klās visu Latviju, un doties uz sev vēlamāko distanču slēpošanas trasi. Par dažām trasēm informāciju varat atrast šeit>>.

Dalīties.

Atstāt Ziņu