Vārda dienu svin: Erna, Evita, Eva

Diskusija: Vai tu atzīmē Valentīndienu? Stāsti un idejas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ī darba nedēļa noslēgsies ar maģisko datumu- 14. februāri. Valentīndiena, kas tiek plaši atzīmēta daudzviet pasaulē, ar gadiem arvien vairāk iekarojusi arī Latviju. Tomēr ne visi šo dienu atzīst par svinamu. Pērn veikti pētījumi parādīja, ka Valentīndienu svin mazāk kā puse iedzīvotāju, un vairāk šo svētkus, protams, atzīmē, gados jauni cilvēki. Aicinām padiskutēt par šiem svētkiem – kādas ir Tavas domas un sajūtas par sirsniņu, rožu pušķu, lācīšu un bučiņu dienu? Vai Valentīndiena kļuvusi Tev par īpašiem svētkiem vai arī tā ir parasta februāra diena? Un, ja Tu atzīmē Valentīndienu, kādas ir Tavas svinēšanas tradīcijas?

Diāna: Īpašās vakariņas un sekss
Es neteiktu, ka mēs ar vīru kaut kā īpaši atzīmējam šos svētkus. Nekādus pārsteigumus, dāvanas neplānojam, uz restorāniem vai īpašiem pasākumiem tajā vakarā nebraucam. Pēdejos gadus gan var teikt, ka mums pati no sevis ir izveidojusies tāda vienkārša „tradīcija”. Es parasti esmu ātrāk mājās no darba nekā vīrs, tādēļ pagatavoju vakariņas. Valentīndienā piedomāju, lai būtu tādas vairāk svētku vakariņām atbilstošas, ar kādiem īpašiem salātiem klāt, protams, garšīgu gaļas gabalu. Uzklāju glītāk ģimenes galdu, ar svecīti. Puķes parasti atnes vīrs, arī šampanieti, vīnu un kūciņu vai Rafaelo kārbiņu. Tā nu garšīgi paēdam, padzeram un vakaru noslēdzam guļamistabā ar „Valentīndienas seksiņu”.

Kate: Valentīndienas „muļķības”, kas pārsteidza manu vīrieti
Žanis šos svētkus nesvin un viņam tie nepatīk, viņš tos nosauca par muļķībām, tad nu es no tā iespaidojos un nolēmu sagatavot Valentīndienas vakarā viņam „muļķības”. Bija nepieciešams mazliet sagatavoties iepriekš, lai Žanis nenojauš, bet bija to vērts.

Tātad – 5 sarkanas aploksnītes un pa zīmītei katrā no tām. Uz katras aploksnītes bija attiecīgi Valentīndienas muļķība Nr.1, Nr. 2 utt. Pirmo aploksni noliku gaitenī uz grīdas, lai uzreiz pamana, kad nāk vakarā no darba mājās. Kad ieraudzīja aploksnīti, protams, bija pārsteigums, un uzreiz paskatījās uz mani un pateica, ka neko man nav sagatavojis, jo taču nebijām plānojuši atzīmēt Valentīndienu. Es tikai smaidīju un neko neatbildēju.

Aploksnē bija zīmīte ar adresātu, tas ir, norāde, kur atrodas nākamā Valentīndienas muļķība. Otro aploksni atrada nu jau kopā ar vīna pudeli un zīmītes tekstu “Es par romantiskiem vakariem” un vēl norādi, kur meklēt nākamo. Trešā aploksne nāca kopā ar prezervatīvu paciņu un tekstu “Es par kaislīgām naktīm”, pluss norāde slēptuvei uz nākamo Valentīndienas muļķību. Ceturtajai aploksnei klāt pieliku divas jaunas, skaistas kafijas krūzītes ar tekstu “Es par kopīgiem rītiem” un norāde nākamajai, 5. aploksnei. Pēdējā aploksnē bija zīmīte ar tekstu, ka turpinājumu gaidu no viņa puses, lai gan par turpinājumu jau viss skaidrs… Žanis bija patīkami pārsteigts par aktivitāti, ka jāmeklē pa dzīvokli norādes, kā arī par izdomu pie katras aploksnītes un, protams, uzjautrināts par nosaukumu katrai aploksnei (Valentīndienas muļķība Nr. 1, Nr. 2 utt). Lieki piebilst, ka pārsteigums izdevās un ne tikai pārsteigums, bet arī sekojošais vakars, nakts, rīts…!

Sandra: Bērniem patīk „sirsniņdiena”
Kādreiz 14.februāris man bija parasta diena. Laikam tas,ka apkārt arvien vairāk svin un visas tās reklāmas arī liek „pavilkies” uz to svinēšanu. Bet visvairāk Valentīndienu sākām svinēt bērnu dēļ, jo maziem bērniem ļoti patīk svētki- jo vairāk jo labāk! Tāpēc arī sākām svinēt tādus svētkus kā Helovīni, Valentīndiena, ko iepriekš nedarījām. Pagājušā gadā Valentīndienā taisījām riktīgu „sirsniņdienu”. Iepriekšējās dienās rotājām māju ar sarkanām un rozā papīra sirsniņām. Kopā ar bērniem domājām, kā pārsteigsim tēti un izdomājam, ka brokastis pagatavosim tētim sirsniņas formā (cīsiņu un ceptu olu recepti noskatīju internetā – ..). Piecēlāmies agrāk un tētis izlikās, ka vēl guļ un neko nemana,kamēr klājām smuku brokastu galdu. Tad gājām ar bučām modināt tēti un saukt brokastīs. Savukārt vakarā tētis visiem atnesa garšīgus un „sirsnīgus” pārsteigumus. Man liekas, ka ir forši šādus svētkus svinēt kopā arī ar bērniem, tās emocijas un prieks, kas no viņiem nāk, ir fantastiski! Pat vīrs ir „pavilcies” un šogad rīta pārsteigumu bērni gatavos jau kopā ar tēti man, tāpat viņi dara arī Māmiņdienā.

PASTĀSTI – VAI TU ATZĪMĒ VALENTĪNDIENU?
KĀ PARASTI TU PAVADI ŠO DIENU?
VAI GATAVO PĀRSTEIGUMU/DĀVANU SAVAI OTRAJAI PUSĪTEI? PASTĀSTI PAR KĀDU SEV ĪPAŠU VALENTĪNDIENU

                                                          

LASI VĒL!

    
IDEJAS MĪLESTĪBAS PILNAI
VALENTĪNDIENAI >>

RENDEZ-VOUS* UZ LEDUS.
FOTO- IDEJAS UN NOSKAŅA >>
   

Dalīties.

5 komentāru

  1. Diānai ir praktiski identisks scenārijs mūsējai Valentīndienai, laikam tradicionālais 'vidējam latviešu vīrietim' pieņemamais 😀

  2. Man tā ir parasta februāra diena, neatzīstu svešus,ievazātus svētkus,kuru galvenais mērķis,lai cilvēki atstāj pēc iespējas vairāk naudas veikalos. Ar mīlestību tur maz sakara.

  3. Zane Zane on

    Man patīk Valentīndiena un es ar skumjām katru gadu noskatos un noklausos īgņās, kuri maļ pantiņu par komercializāciju, svešumu, īstās mīlestības eksistēšanu ārpus šīs dienas robežām un tamlīdzīgi. Svētki vienmēr rada prieku un lai gan man šī diena nekad nebūs tas pats, ka Ziemassvētki vai Lieldienas, kaut ko īpašu es vienmēr izdomāju. 🙂 Arī tad, ja esmu viena. Svinu sevi. 🙂 Mana galvenā Valentīndienas tradīcija – uzdāvināt kādu mīļu nieku draudzenei, tādējādi pasakot paldies, ka viņa man ir. Manā pasaulē Valentīndiena ir cilvēkmīļuma diena, tajā nešķiro dzimumus, tajā iepriecina, daudz smaida, saskandina pa šampanieša glāzei vai sēž mājās un rūgumpodojas par sliktajām rietumu ietekmēm. Kas nu kuram šķiet tuvāks. 🙂

  4. Sandras stāsts rosināja mani arī ko beidzot pasākt Valentīndienā ar mazo. Kādas idejas, kā interesanti ar bērniem nosvinēt Vdienu?

  5. He, ideja par Valentīndienas muļķībām ļoti laba, bet izmantojama noteikti tikai vienu gadu, vairs jau ar to nepārsteigsi

Atstāt Ziņu