Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Dēles uz savas ādas? Izmēģinām hirudoterapiju.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dēles lielākajai daļai asociējas ar melniem tārpiņiem, kas dzīvo upēs, dīķos un reizēm peļķēs un izraisa ļoti nepatīkamas sajūtas. Tomēr ir dzirdēts, ka tās izmanto arī ārstnieciskos nolūkos, nesen kādā filmā kolorīts tēls turēja dēles kā mājdzīvniekus. Radās interese, tādēļ devos izmēģināt hirudoterapiju uz Anitas salonu.

Kas ir hirudoterapija?
Hirudoterapija ir ārstniecības metode, kurā tiek pielietotas ārstnieciskās dēles. Tās tiek izvietotas uz ādas, virs noteiktiem orgāniem, kur tās piesūcas. Parasti tiek izmantotas 2-3 dēles, akūtākos gadījumos – piecas. Pēc procedūras tās tiek neitralizētas un otrreiz izmantotas netiek. Ārstnieciskais kurss ir 12 nedēļas, un seanss reizi nedēļā.

Cik sena ir hirudoterapija?
Izrādās, ka hirudoterapija īstenībā varētu tikt uzskatīta par vienu no tradicionālajiem medicīnas veidiem, jo tā ir viena no senākajām ārstniecības metodēm, tās pirmssākumi meklējami jau Ēģiptē.

Krievijā dēles bija pamata ārstēšanas līdzeklis ambulatorajā praksē, tās plaši tika izmantotas arī Ķīnā. Ķīnā atrastie apraksti sniedz informāciju, ka tur dēles tikušas izmantotas vēža ārstēšanai.

Ārstnieciskās dēles
Pasaulē ir 400 dēļu šķirnes, taču tikai 1 no tām tiek izmantota procedūrās. Šādai dēlei ir 270 hitīna zobi, divi piesūcekņi, divi žokļi, pieci pāri acu un ožas orgāni pa visu ķermeni. Tā ir ļoti jūtīga uz smaržām, tādēļ uz procedūru nākot, nedrīkst lietot nekādus krēmus, smaržas, ķiplokus vai alkoholu, jo dēle var nevēlēties pieķerties.

Dēle darbojas divos veidos – ar piesūcekni pieķeroties ādai, tā pārzāģē ar zobiņiem ādu 2 mm dziļumā un izsūc asinis, apmēram 5 ml. Kā arī ievada hirudīnu, siekalu dziedzeru sekrētu, kas ir bioloģiski aktīva viela, kas šķidrina asinis un palielina kapilāru sieniņu caurlaidību.

Process un sajūtas
Ceļā uz hirudoterapijas procedūru, pieķēru sevi pie domas, ka neesmu paņēmusi līdzi peldkostīmu, jo dēles taču dzīvo ūdenī un acīmredzot man būs jāgremdējas kopā ar viņām kādā vannā. Taču ierodoties, nekur neredzēju rezervuārus un tajos skalojamies dēļu simtus. Hirudoterapeite Elza Skara mani izklaušināja ar klasisku ārstu aprīkojumu – stetoskopu un izmērīja asinsspiedienu, pēc tam apguldīja uz kušetes un iepazīstināja ar dēli, ar kuru šodien “strādāsim”.

Tiem, kam ir aizspriedumi un bērnības bailes no tārpiem, sliekām un dēlēm varu teikt, arī man ir tāda nepatika, taču vienīgais jūtamais kontakts ar dēli ir tanī brīdī, kad to uzliek uz atbilstošās ķermeņa daļas un tā meklē īsto punktu, kur pieķerties. Turklāt, uzzinot, ka dēle ies bojā pēc sava darba, man patiesībā radās tāda kā pateicības sajūta.

Pats process ilgst 15 -30 minūtes, manā situācijā dēle pati nokrita, kad bija “paēdusi”. Brīžiem jutu nelielu kņudoņu, bet nekādu sāpīgu sajūtu nav. Pēc procedūras brūcīte nedaudz asiņo, iespējams pat 10-12 stundas.

Ko dēles ārstē
Elza stāsta, ka ir vieglāk pateikt, ko tās neārstē.
Medicīniskās dēles palīdz ārstēt vēnu varikozes, galvassāpes, asinsvadu, sirds slimības, paaugstinātu asinsspiedienu, osteohondrozi, radikulītu, hemoroīdus, glaukomu, kataraktu, ausu, deguna un kakla slimības, plaušu, gremošanas trakta slimības, cukura diabētu, ginekoloģiskās saslimšanas – cistas, miomas, mastopātija, atvieglo menopauzi, ārstē prostatītus, prostatas adenomu, kā arī palīdz neiroloģisku sāpju gadījumos. Dēles mūsu asinīs ievada kolagenāzi – tā cīnās pret celulītu un uztur gludu ādu.

Kā pati hirudoterapeite saka – dēles nav konkurentes tradicionālajai medicīnai, tās papildina citus ārstniecības līdzekļus, palīdz labāk uzsūkties zālēm un sadzīt brūcēm.

! Hirudoterapiju nedrīkst veikt cilvēkiem ar asins nesarecēšanu, zemu asinsspiedienu, kā arī grūtniecēm.

Anitas Veselības Salons
Lāčplēša iela 61 ieeja no sētas puses.

Adrese internetā:
http://www.anitasalons.lv

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu