Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita

Dārza darbi augustā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ugustā, lai gan tas vēl ir vasaras mēnesis, daudzas pazīmes jau liecina par rudens tuvošanos – vēsākas naktis, migla, nokrišņu palielināšanās, dienas sarūk īsākas… Dārzs gatavojas rudenim – brieduma un ražas laikam.

Zāliens. Zālienu turpinām regulāri un pareizi pļaut. Par cik joprojām ir arī karstas dienas, rūpīgi sekojam mitruma apstākļiem augsnē. Lai gan dažbrīd ir vērojams pamatīgs karstums, arī nokrišņu daudzums ir liels (ļoti atšķirīgs pa reģioniem!), tāpēc papildus laistīšana iespējams nemaz nav nepieciešama un var pat būt kaitīga, sevišķi jāizvairās no laistīšanas vakaros – mitras, miglainas naktis ir ideāli piemērotas sēņu slimību izplatībai. Sīkāk par zāliena kopšanu vasarā rakstījām jūlija ‘mēneša tēmā’ (lasīt šeit..). Daudzos dārzos, sevišķi tādos, kur ir lieli koki, šajā laikā parādās sēnes – pamatā dažādu toņu brūnas sēnītes uz gariem kātiņiem. Ja to esamība zālienā Jums traucē, iesakām izlasīt mūsu rakstu par sēnēm zālienā (lasīt šeit…). Ja zālienā nav automātiskās laistīšanas sistēmas, zāliena mēslošanā jālieto mēslojumi, kam, slāpekļa saturs ir minimāls, taču Kālija saturs palielināts (piem. NPK 10:10:20). Laiks no augusta vidus līdz septembra vidum ir lieliski piemērots zālienu ierīkošanai no jauna – laiks ir silts, nokrišņu salīdzinoši daudz un ir pietiekami laika, lai zāliens pienācīgi paaugtos līdz ziemošanai.
 
Krūmi. Ziedošos krūmus, kas noziedējuši (spirejas u.c.) vajadzētu apgriezt pēc to noziedēšanas, lai līdz nākamajam pavasarim tās paspēj izveidot jaunos dzinumus, kas priecēs ar krāšņu ziedēšanu arī nākamajā gadā. Tāpat šāda regulāra apgriešana nodrošina krūma blīvumu un atjaunošanos. Apgriežot nevajadzētu nogriezt vairāk kā 1/3 daļu krūma.
 
Ziemcietes. Augustā var pārstādīt un dalīt jau pārziedējušās ziemcietes – daudzām sugām tas ir ļoti nepieciešams, jo augs izplešas par lielu un sāk nīkuļot (kazbārži, hostas, peonijas u.c.). Tāpat ir ideāls laiks jaunu ziemciešu stādījumu ierīkošanai – šobrīd daudzās audzētavās ir lieliski stādi podiņos, šur tur sastapsiet arī patīkamas atlaides. ja ziemcietes interesē īpaši, iesakām uzmeklēt un apmeklēt labākās ziemciešu audzētavas – zs Bērziņi (Pope, Ventspils rajons – lielākā Latvijas ziemciešu auzētava) kā arī zs Puķu lauki (Talsu rajons – jauna, bet ļoti labi apsaimniekota saimniecība).
 
Pēdējais laiks plānot sīpolpuķu stādījumus, sevišķi, ja plānojat sīpolus pasūtīt speciāli – vairumtirgotāji iespējams, vēl pieņems jūsu pasūtījumu. Ja tas nokavēts, veikalos drīz parādīsies sīplpuķes, gan mazākā un vienkāršākā klāstā kā pieejams pie speciālistiem (Galantus sadarbojas ar SIA Onava, Bulduros).
 
Vasaras puķes. Tās jāturpina uzturēt labā kārtībā, tad ziedēšana turpināsies vēl ilgi.
Arī rozēm jātrpina izgriezt vecie ziedi un šobrīd sevišķi jāseko slimību izplatībai – gaisa mitrums ir liels, tāpēc miltrasu klātbūtne ir diezgan droša, ieteicams veikt profilaktiskus miglojumus ar atbilstošiem fungicīdiem.

Dzīvžogiem.Tiem dzīvžogiem, kas tiek regulāri veidoti, šis ir laiks 2-3 veidošanas reizei, sevišķi precīziem sekos vairs tikai viena griešanas reize septmebrī.


 Vairāk informācijas par dārza iekārtošanu un uzturēšanu www.galantus.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu