Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Daina – sieviete ar izsmalcinātu vaļasprieku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Daina Putna ir liepājniece, precējusies, četru bērnu māmiņa un jau arī vecmāmiņa vienam žiperīgam puikam. Neticami dzīvespriecīga, sirsnīga un spēcīga sieviete ar skaistu vaļasprieku, kas nu jau pārtapis par stabilu ienākumu avotu- zīda apgleznošana.

Meklējot atslodzi no ikdienas darba
Daina ikdienā iztiku nopelna šūšanasfirmā „Lagūna”. Viņa pēc pasūtījuma privātpersonām darina arī virsdrēbes un vieglos apģērbus, izdabājot viskaprīzākajām klientu vēlmēm.

Tādēļ turpat pirms 10 gadiem Daina, vēloties rast atslodzi no darba un ģimenes rūpēm, ieinteresējās par zīda apgleznošanu. Meklējot informāciju, kur šo prasmi apgūt, viņa uzdūrās informācijai par zīda apgleznošanas kursiem. Daina izmantoja izdevību un sāka mācīties. Pirmie darbiņi tapa kā dāvanas mammai un māsām, kā arī citiem tuviniekiem.

Labai precei reklāmu nevajag, tā arī bija ar Dainas darbiem. Tie, kuru īpašumā bija nonākušas viņas apgleznotās zīda gleznas, lakati, nekaunoties rādīja šos darbiņus citiem, lielot darba veicēju, un tā pamazām Dainai radās jauni un jauni pasūtījumi pat no pilnīgi svešiem cilvēkiem. Vaļasprieks no brīvā laika kavēkļa pārtapa arī par patīkamu ģimenes budžeta papildināšanas iespēju.
Īpaši būtiski tas bijis laikā, kad ģimenes finansiālā rocība sarukusi, un ienākumi no zīda apgleznošanas palīdzējuši nomaksāt rēķinus. Pa dienu Daina strādāja pamatdarbā, pa nakti apgleznoja šalles, šlipses un lakatus u.c. Tapa šalles futbola fanei ar bumbām, biz-biz mārīšu kolekcionārei ar mārītēm, bērniem ar dzīvniekiem, multeņu varoņiem, oriģināli zīmējumi dāvanām utt. Visi darbi tapuši vienā eksemplārā, tādēļ tā saņēmēji var lepoties ar to, ka tādas šalles, krekla, lakata, kleitas u.c. nebūs nevienam citam.

Dainas darbi ir bijuši redzami vairākās izstādēs un pasākumos Liepājā. Ik pa laikam viņa rīko seminārus un mācības par šo interesanto nodarbi arī citiem, un dod padomus ikvienam, kas vēlas uzzināt sīkāk par šo tehniku.

Ģimene – iedvesmas avots
Dainasiedvesmas un spēka avots jauniem darbiem ir ģimene. Dainai ir četri bērni, jaunāko atvasīti sieviete pasaulē laida 42 gadu vecumā. Liels atbalsts viņas vaļaspriekam ir meita, kura arī apguvusi zīda gleznošanu. Savukārt vīrs ar lepnumu rāda savu kreklu un kaklasaiti ar tīģera motīviem, kurus saņēmis kā dāvanu no Dainas.

Vīrs arī vainojams pie vēl kādas citas Dainas aizraušanās, kas pārtapusi par visas ģimenes atpūtu – tautas dejas. Viņa nekad nebija dejojusi, bet 40 gadu vecumā, nebaidoties uzsākt ko jaunu, ļāvās deju ritmiem sevi savaldzināt.

Dainas ģimenē ļoti tiek gaidītas Ziemassvētku brīvdienas. Tad nevienam nekur nebūs jāsteidzas. Visi kopā cepšot pīrāgus un piparkūkas, piepildot māju ar svētku smaržām.

Īpaša tradīcija esot došanās uz mežu, kur visi kopā pušķojot eglīti, lai arī zvēriņiem prieks par svētkiem.

Jautāju, kādas ieceres Dainai ir nākamajam gadam. Viņa atbild: „Nekādu lielo plānu nav, bet dzīves piedāvātās iespējas mēs izmantosim noteikti!”

To arī novēlu Dainai, kā arī visām sievietespasaule.lv lasītājām – saskatīt un izmantot visas dzīves dotās iespējas!

Dalīties.

Atstāt Ziņu